Nowość - Pilkington Spandrel Glass Laminowany
Nowość - Pilkington Spandrel Glass Laminowany

NSG Group, producent szkła marki Pilkington, rozszerza ofertę nieprzeziernych produktów na pasy międzyokienne o szkło Pilkington Spandrel Glass Laminowany. Zostało ono dopasowane kolorystycznie do przeciwsłonecznych szyb z grupy Pilkington Suncool™, co pozwala projektować jednolite, atrakcyjne wizualnie, bezpieczne i energooszczędne szklane fasady. 

 

Szkło Pilkington Spandrel Glass, które doskonale sprawdza się w przeszkleniach pasów międzyokiennych, jest teraz dostępne także w wersji laminowanej. Nowy Pilkington Spandrel Glass Laminowany to nieprzezierne szkło laminowane wykonane ze szkła Pilkington Optiwhite™ powlekanego metaliczną powłoką oraz bezbarwnego szkła float. Szkło laminowane ma wiele walorów użytkowych. W razie pęknięcia folia PVB utrzymuje kawałki szkła w miejscu, eliminując ryzyko potencjalnego zranienia odłamkami szkła. Zastosowanie superbezbarwnego szkła o obniżonej zawartości żelaza (charakteryzującego się bardzo niskim poziomem absorpcji energii cieplnej) oraz odpowiednia obróbka krawędzi szkła pozwoliły zminimalizować ryzyko pękania termicznego. Praktyczność użytkowania nowego Pilkington Spandrel Glass Laminowanego zapewnia również fakt, że powłoka nałożona na szkło Pilkington Optiwhite™ została zalaminowana w kierunku folii PVB, co chroni ją przed uszkodzeniami, mogącymi pojawić się podczas przetwarzania lub montażu. Z kolei z punktu widzenia estetyki szklanych elewacji istotne znaczenie ma fakt, że niehartowane laminowane szkło pozbawione jest pofalowań, które mogą niekiedy pojawić się w procesie hartowania. 

NSG Group oferuje szkło Pilkington Spandrel Glass Laminowany w trzech wersjach: L120, L140 i L200 dopasowanych kolorystycznie do trzech typów wysokoefektywnego szkła przeciwsłonecznego Pilkington Suncool™ tj. odpowiednio: do Pilkington Suncool™ Silver 50/30, Pilkington Suncool™ 30/17 oraz Pilkington Suncool™ 50/25. Powlekane laminowane szkło występuje w dwóch grubościach: 8,8 mm i 12,8 mm. 

Nowy rodzaj dekoracyjnego nieprzeziernego szkła przeznaczony jest do stosowania w ścianach kurtynowych jako element zakrywający części konstrukcyjne, takie jak płyty stropowe czy sufity podwieszane. Może być stosowany w wielu typach systemów osłonowych, zarówno wentylowanych, jak i niewentylowanych, tam gdzie materiał izolacyjny znajduje się w bezpośrednim kontakcie ze szkłem. 

Pilkington Spandrel Glass Laminowany to kolejny typ szkła w ofercie nieprzeziernych produktów na pasy międzyokienne marki Pilkington. Grupę tę tworzą ponadto Pilkington Spandrel Glass Emaliowany, Pilkington Spandrel Glass Silikonowany oraz Pilkington Spandrel Glass Powlekany. Wszystkie typy nieprzeziernego szkła dekoracyjnego zastosowano dotychczas w wielu szklanych projektach w całej Polsce. Debiutujący na rynku Pilkington Spandrel Glass Laminowany został ostatnio wykorzystany m.in. do realizacji naziemnego parkingu „Parkhaus Weserbahnhof” w wielofunkcyjnym kompleksie Weser Quartier w niemieckim mieście Bremen. 

Źródło: Pilkington