Logo Brügmann na podium Żeglarskiej Europejskiej Ligi Mistrzów!
Logo Brügmann na podium Żeglarskiej Europejskiej Ligi Mistrzów!

W kolejnych zawodach w ramach Żeglarskiej Europejskiej Ligi Mistrzostw – na podium stanął Piotr Kula, zawodnik klasy Finn, od lat wspierany przez Brügmann S.A. Doskonała forma sportowca powoduje, że już po raz kolejny zdobywa miejsce medalowe w zawodach pucharowych, tym samym promując na arenie międzynarodowej logo naszej firmy.

Regaty kilońskie (tzw. Kieler Woche) to jedne z najstarszych i największych zawodów żeglarskich na świecie. W tym roku zaliczają się one do cyklu Europejskiej Ligi Mistrzów i są trzecimi z kolei rozgrywanymi zawodami w harmonogramie Ligi. Poprzedzały je wyścigi na jeziorze Garda we Włoszech (gdzie Piotr Kula zajął III miejsce w klasyfikacji końcowej) oraz na akwenie Mademblik w Holandii (tutaj nasz zawodnik ponownie zakwalifikował się do biegu finałowego, plasując się ostatecznie na VI pozycji).

Zawody Kieler Woche trwały 4 dni i składały się z 12 wyścigów. W tym roku warunki nie były łatwe i zmuszały uczestników do ogromnego wysiłku i zawziętej rywalizacji. Mimo utrudnień, Piotr Kula wszedł z drugim miejscem do wyścigu finałowego, w którym – przy porywistym, silnym wietrze i trzynastu minutach zaciętej walki zdobył brązowy medal. Firma Brugmann ma nadzieję, że dobra passa Piotra w Żeglarskiej Eurpejskiej Lidze Mistrzów utrzyma się i powalczy on w generalnej klasyfikacji o miejsce na podium.

 

Źródło: Brügmann