Szukaj w serwisie:

Lider Rewitalizacji ze stolarką od Awilux

Budynek mieszkalny zlokalizowany w centrum Leszna u zbiegu ulicy Skarbowej oraz Alei Krasińskiego to inwestycja wnosząca powiew świeżości i nowoczesności do tej części miasta. Nagrodzony tytułem Lidera Rewitalizacji obiekt jest przykładem budownictwa atrialnego, a stolarkę okienną do wykonania tej inwestycji dostarczył producent okien i drzwi z Leszna - firma Awilux.

Projekt inwestycji przy ulicy Skarbowej przygotowała wrocławska firma Grid Architekci. Inwestorem obiektu jest firma Apartamenty Skarbowa Moderne Bis Spółka Komandytowa, a generalnym wykonawcą obiektu została leszczyńska firma Ambit.

Lider Rewitalizacji ze stolarką od Awilux

 

Elewacja południowa budynku

Fot. Adrian Franek

Ożywić Leszno

Leszczyńską inwestycję wyróżnia nowoczesna elewacja oraz wewnętrzne patio. Budynek posiada pięć kondygnacji oraz podziemny garaż. W obiekcie znajdują się zarówno mieszkania jedno-, jak i dwupoziomowe. Większość z nich posiada taras, balkon lub loggie. Niektóre z nich wychodzą na wewnętrzne patio. Stworzenie wspólnej przestrzeni dla mieszkańców to wyróżnik tej inwestycji. Jak mówi Mariusz Stajer z firmy Ambit, w projekcie budynku najważniejsze było jednak nadanie starej części miasta nowego charakteru:

- Architektura nowego obiektu na Skarbowej mocno wyróżnia się na tle swojego sąsiedztwa. Jest to nowoczesny projekt z oryginalną elewacją zlokalizowany na Starym Mieście. Wychodzimy z założenia, że współczesna architektura to nie tylko odwzorowywanie projektów sprzed 20 lat. Chcemy ożywiać stare części miasta dzięki nowoczesnym obiektom.

Okno na Skarbową

Mieszkańcy Leszna z aprobatą przyjęli pomysł rewitalizacji ulicy Skarbowej. Ciekawy projekt oraz wykorzystanie materiałów wysokiej jakości sprawiły, że nowa inwestycja od początku cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów. Jednym z dostawców została firma Awilux, producent stolarki otworowej, który ma w swojej ofercie szeroki wachlarz rozwiązań opartych na różnych systemach. 

- Zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą Awilux, ponieważ doceniamy rzetelność i terminowość jej przedstawicieli, a także wysokiej jakości produkty. Awilux dostarczył na budowę Skarbowej szeroki wachlarz rozwiązań, również stolarkę dostosowaną do wymiarów nowo powstałego patio – mówi Mariusz Stajer.

Lider Rewitalizacji ze stolarką od Awilux

Fragment elewacji północnej z widocznym wjazdem do garażowej hali podziemnej

Fot. Adrian Franek

Wszystkie okna dostarczone przez Awilux to rozwiązania PVC w jednostronnym antracycie, który podkreślił charakter budynku. Ich uzupełnieniem są rolety zewnętrzne. Mieszkania i lokale zlokalizowane od strony ulicy zostały wyposażone w okna z szybami dźwiękoszczelnymi.

- Inwestycja przy ul. Skarbowej to prestiżowy projekt dla wszystkich, którzy lubią powiew świeżości w klasycznym wydaniu. Z wielką chęcią dostarczyliśmy materiały do tak oryginalnego, lokalnego budynku. Inwestycja pokazuje różnorodność naszych rozwiązań oraz możliwości technologiczne naszej produkcji – mówi Rafał Buczek, ekspert z firmy Awilux.

Nowa inwestycja na Skarbowej to połączenie otwartego inwestora z rzetelnym wykonawcą, wyjątkowym projektem oraz materiałami na wysokim poziomie. Dzięki temu możliwe było stworzenie budynku, który nie tylko cieszy oko, ale również gwarantuje radość i komfort mieszkania.

Ulica Skarbowa w Lesznie, dzięki rewitalizacji i transformacjom budowlanym, zmienia swój charakter. Niegdyś typowo przemysłowy rejon, teraz staje się perspektywiczną i cieszącą się dużym zainteresowaniem częścią śródmieścia. Oryginalny projekt z dużą ilością dostarczonych przez firmę Awilux przeszkleń oraz niespotykanym patio zapewni swoim mieszkańcom komfort i bezpieczeństwo. 

 

źródło: Awilux Polska

 
Najnowsze publikacje
4500 metrów kwadratowych relaksu
 • 4500 metrów kwadratowych relaksu
 • Przyszłościowa alternatywa dla dużych okien
 • Elegant: doskonały design szyty na miarę
 • Jak zamontować napęd na oknie? Montaż na ramie krok po kroku
 • Przesuwna czy dwuskrzydłowa – jaką bramę wjazdową wybrać
 • Reklama

  Rozmowa z Pawłem Bielakiem, Prezesem Zarządu Vetrex
 • Rozmowa z Pawłem Bielakiem, Prezesem Zarządu Vetrex
 • REVEAL – backstage, czyli jak powstał nowy, rewolucyjny produkt OknoPlus
 • Budynki mieszkalne coraz bardziej zielone Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.
 • Okna Premium stały się standardem
 • Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w maju 2020 roku
– analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w maju 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w kwietniu 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w lutym 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w listopadzie 2019 – analiza PSB
 • Do polskich okien i drzwi puka spowolnienie
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2020 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.