Szukaj w serwisie:

Firma Hörmann rozszerza ofertę bram przemysłowych. Szybkobieżne bramy składane: elastyczne, bezpieczne, kolorowe

Firma Hörmann uzupełniła swoją ofertę bram przemysłowych o elastyczne szybkobieżne bramy składane. To bramy, których kurtyna składa się, a nie roluje, jak w zwykłych elastycznych bramach szybkobieżnych. Duża prędkość ich otwierania i zamykania usprawnia pracę, ogranicza przeciągi i zmniejsza straty ciepła.

Firma Hörmann rozszerza ofertę bram przemysłowych.
Szybkobieżne bramy składane: elastyczne, bezpieczne, kolorowe

Poszczególne segmenty kurtyny elastycznej bramy szybkobieżnej wyposażone są w wytrzymałe profile przeciwwiatrowe wykonane z ocynkowanej stali. Firma oferuje kilka typów bram przeznaczonych do montażu na zewnątrz i wewnątrz budynków. Różnią się one przede wszystkim wymiarami i właściwościami izolacyjnymi. Do otwierania i zamykania służą dwa pasy, które na wypadek uszkodzenia zabezpieczone są dwoma dodatkowymi pasami. Ten opatentowany system praktycznie uniemożliwia opadnięcie bramy. Szybkobieżne bramy składanie firmy Hörmann nie wymagają częstej konserwacji, są niedrogie i łatwe w montażu.

Do mniejszych otworów

Szybkobieżna brama składana typu F 6010 jest bramą zewnętrzną przeznaczoną do zamykania otworów o maksymalnych wymiarach 6 x 6 m i eksploatacji w temperaturze od +5 do +40 stopni Celsjusza. Opcjonalne sekcje przezroczyste w kurtynie zapewniają dobrą widoczność i dostęp światła. Tę bramę producent oferuje też w wersji F 6010 Iso - o lepszych właściwościach izolacyjnych.

Brama F 6010 otwiera się z prędkością nawet 1,0 m/s, a zamyka z prędkością 0,5 m/s. Zabezpieczająca krata świetlna zintegrowana z elementami bocznymi monitoruje płaszczyznę zamykania kurtyny do wysokości 2,5 metra.

Do bardzo dużych otworów

Szybkobieżna brama składana typu F 14005 zaprojektowana została z myślą o szczególnie dużych otworach w zewnętrznych ścianach budynków. Jej konstrukcja pozwala na zastosowanie w otworach o szerokości do 14 metrów i wysokości do 10 metrów oraz na pracę w temperaturze od +5 do +40 stopni Celsjusza. Mimo tych imponujących wymiarów podczas otwierania i zamykania bramy te przyspieszają do 0,5 m/s.

Bramy typu F 6010 i F 6010 Iso wytrzymują obciążenia wiatrowe w klasie 3. Wszystkie trzy typy bram można dodatkowo wyposażyć we wzmocnione profile zwiększające odporność na obciążenia wiatrowe nawet do klasy 4.

Do chłodni i mroźni

Uzupełnieniem oferty szybkobieżnych bram składanych firmy Hörmann jest brama typu F 4010 Cold. To dobre rozwiązanie do wszystkich obszarów wewnętrznych w zakładach logistyki produktów mrożonych, w których panują temperatury sięgające nawet -30 stopni Celsjusza. Straty zimna ogranicza 3-warstwowa izolowana kurtyna oraz duża prędkość pracy: 1 m/s podczas otwierania i 0,5 m/s podczas zamykania. Stałą zdolność eksploatacyjną i płynną pracę bramy gwarantują ogrzewane ościeżnice. Brama F 4010 Cold dostępna jest w wymiarach do 4 metrów szerokości i 4,5 metra wysokości.

Bramy typu F 14005 i F 4010 Cold z przyczyn technicznych zamiast kraty świetlnej wyposażone są w fotokomórkę do monitorowania płaszczyzny zamykania. Oba systemy spełniają wymagania bezpieczeństwa normy PN-EN 13241-1 dla bram.

Elastyczne pasy prowadzące

Wszystkie szybkobieżne bramy składane są wyposażone w opatentowane elastyczne pasy prowadzące z PCW, które chronią przed uszkodzeniami i przestojem w pracy bramy na skutek uderzenia przez wózek widłowy lub samochód ciężarowy. W momencie zderzenia szyna podłogowa kurtyny zostaje wypchnięta z pasów prowadzących. Aby dalej korzystać z bramy, wystarczy samodzielnie wsunąć kurtynę z powrotem, bez użycia narzędzi i wzywania pracowników serwisu technicznego. Zaletą elastycznych pasów prowadzących jest też niska emisja hałasu związanego z pracą kurtyny i ruchem profili przeciwwiatrowych pod naporem wiatru.

Kolorowe kurtyny

Szybkobieżne bramy składane firmy Hörmann oferowane są w pięciu kolorach standardowych: żółtym, pomarańczowym, czerwonym, niebieskim i szarym. Dostępnych jest także sześć kolorów specjalnych: jasna kość słoniowa, błękitny, zielony, antracytowy, czarny i biały.

Fot. 2

Firma Hörmann rozszerza ofertę bram przemysłowych.
Szybkobieżne bramy składane: elastyczne, bezpieczne, kolorowe

Opatentowane elastyczne pasy prowadzące z PCW chronią przed uszkodzeniam. W momencie zderzenia szyna podłogowa kurtyny zostaje wypchnięta z pasów prowadzących. Aby dalej korzystać z bramy wystarczy na powrót wsunąć kurtynę.

Fot. 3

Firma Hörmann rozszerza ofertę bram przemysłowych.
Szybkobieżne bramy składane: elastyczne, bezpieczne, kolorowe

Konstrukcja szybkobieżnej bramy składanej F 14005 została zaprojektowana do szczególnie dużych otworów w zewnętrznych ścianach budynków o szerokości do 14 m i wysokości do 10 m.

 
Najnowsze publikacje
Nowa rolka ryglująca V w systemie Roto NX: mały element, wielkie możliwości
 • Nowa rolka ryglująca V w systemie Roto NX: mały element, wielkie możliwości
 • Głosem, mailem czy SMS-em? A jak Ty otworzysz swoją bramę
 • Okna do domu w stylu industrialnym
 • Bezpieczny powrót ze szkoły – drzwi nie tylko na klucz
 • PORTA wprowadza nowe kolekcje drzwi fornirowanych
 • Reklama

  Rozmowa z Pawłem Bielakiem, Prezesem Zarządu Vetrex
 • Rozmowa z Pawłem Bielakiem, Prezesem Zarządu Vetrex
 • REVEAL – backstage, czyli jak powstał nowy, rewolucyjny produkt OknoPlus
 • Budynki mieszkalne coraz bardziej zielone Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.
 • Okna Premium stały się standardem
 • Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w maju 2020 roku
– analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w maju 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w kwietniu 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w lutym 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w listopadzie 2019 – analiza PSB
 • Do polskich okien i drzwi puka spowolnienie
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2020 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.