Szukaj w serwisie:

5 elementów, które sprawią, że Twoje drzwi tarasowe będą jeszcze bardziej komfortowe

Nowoczesne technologie pozwalają zaprosić naturę do wnętrz w bezpieczny i wygodny dla domowników sposób. Wyposażone w innowacyjne rozwiązania drzwi tarasowe potrafią zmaksymalizować przestrzeń użytkową dla całej rodziny łącząc obszar mieszkalny i ogród, jednocześnie zapewniając ochronę jeszcze skuteczniej niż dotychczas.

Inteligentny dom coraz lepiej i bardziej precyzyjnie odpowiada na potrzeby jego mieszkańców. Rozwiązania, które tak niedawno wydawały się wizją przyszłości teraz stają się powoli standardami nowoczesnego życia.

HS LiftUnit – redukcja siły podnoszenia skrzydła o 50%!

W otwieranie drzwi tarasowych nie trzeba wcale wkładać dużo siły. Bez większego wysiłku mogą to robić nawet dzieci czy osoby starsze, pod warunkiem że drzwi podnoszono-przesuwne doposaży się w mechanizm HS LiftUnit od GU Polska, który redukuje o 50% siłę podnoszenia skrzydła.

5 elementów, które sprawią, że Twoje drzwi tarasowe będą jeszcze bardziej komfortowe

- Mechanizm jest niewidoczny, nie zaburza więc estetyki i wyglądu drzwi, nie wymaga też żadnych zmian od użytkownika. Drzwi tarasowe z systemem HS LiftUnit otwiera się w taki sam sposób jak wcześniej, ale nie trzeba wkładać w to dużej siły - wyjaśnia Piotr Kosmowski z GU Polska.

Automatyzacja drzwi tarasowych

5 elementów, które sprawią, że Twoje drzwi tarasowe będą jeszcze bardziej komfortoweWyjście poza standard się opłaca. Innowacyjne napędy automatyczne, takie jak HS-Master czy HS ePOWER dają możliwość zdalnego operowania drzwiami i to na różne sposoby: poprzez smartfon, czytnik linii papilarnych, klawiaturę kodową, nadajnik radiowy albo przycisk ścienny. Są wyposażone w funkcję inteligentnego wykrywania przeszkód, dzięki czemu w razie potrzeby automatycznie cofają skrzydło o 10 cm, w zależności od kierunku ruchu. HS ePOWER jest całkowicie niewidoczny dla użytkownika. Zasilają go ukryte w ramie skrzydła akumulatory. HS-Master jest napędem nawierzchniowym. Wyposażony jest w wyłącznik przeciążeniowy, który automatycznie zatrzymuje drzwi przy wykryciu oporu większego niż 150 N. Chcesz zamknąć drzwi tarasowe w domu siedząc w pracy, bo rozpętała się burza? Albo potrzebujesz wypuścić psa do ogrodu? Żaden problem. Dzięki połączeniu z centralą zarządzania inteligentnym domem można sterować drzwiami i oknami z każdego miejsca na Ziemi przez połączony z internetem telefon komórkowy. W dowolnej chwili da się również sprawdzić przez aplikację czy drzwi są otwarte czy też zamknięte.

Zamykaj drzwi bezszelestnie – Silent Close

Dom ma spełniać funkcję harmonijnego azylu pozwalającego na relaks bez niepotrzebnych dźwięków. W przypadku drzwi tarasowych nieprzyjemne odgłosy eliminuje amortyzator, który wyhamowuje pchnięte z dużą mocą skrzydło i porusza je w kierunku pozycji końcowej, by zamknęło się delikatnie, a nie odbiło z hukiem od ościeżnicy. Charakrteryzuje się on też inną bardzo przydatną funkcją: zapobiega uszkodzeniom spowodowanym zbyt szybkim zamykaniem skrzydła. Rozwiązanie oferowane przez GU Polska – SilentClose – zapewnia też pełną estetykę. Jest ukryte, więc nie burzy wyglądu drzwi. Nie wpływa też na sposób ich użytkowania.

Niski próg zlicowany z poziomem podłogi

5 elementów, które sprawią, że Twoje drzwi tarasowe będą jeszcze bardziej komfortoweW każdym rodzaju drzwi wejściowych oraz w drzwiach tarasowych podnoszono-przesuwnych swoje zastosowanie znajdują progi zlicowane z podłogą, czyli całkowicie płaskie.  Przy zastosowaniu takiego rozwiązania wyjechanie wózkiem do ogrodu nie sprawia żadnego problemu. Znacznie ułatwia to codzienne funkcjonowanie młodym rodzicom, ale też osobom mającym problemy z poruszaniem się.

Technologie są od tego, żeby służyć Twoim potrzebom. Wykorzystując je w drzwiach tarasowych sprawiasz, że natura staje się częścią Twojego życia, na Twoich własnych warunkach.

 

 źródło: GU Polska

 
Dom bez barier
 • Dom bez barier
 • Vetrex wprowadził na rynek nowy produkt i odświeżył identyfikację wizualną
 • Dom z widokiem na fiordy
 • OKNO 3/2019
 • Szybka i profesjonalna wymiana okien
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Polski tygrys eksportowy na szczycie! Czy mamy szansę stać się również tygrysem w produkcji stolarki budowlanej w UE?
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Nowa ustawa o zatorach płatniczych – lepsza ochrona MŚP
 • VELUX najlepszym partnerem w biznesie
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2019 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.