Szukaj w serwisie:

Komfort w nadmorskim stylu – szczelne okucie Roto Patio Inowa na Florydzie

Panoramiczne okna i drzwi tarasowe Hotelu Hyde Resort, w Fort Lauderdale na Florydzie, pozwalają gościom cieszyć się pięknym widokiem i atlantycką bryzą. Dzięki okuciom Roto Patio Inowa przesuwne drzwi są nie tylko wygodne i niezawodne w obsłudze, ale i bardzo szczelne. Innowacyjny system Roto chroni przed wiatrem, nawet podczas częstych w tym regionie huraganów.

Komfort w nadmorskim stylu – szczelne okucie Roto Patio Inowa na FlorydzieKomfort w nadmorskim stylu – szczelne okucie Roto Patio Inowa na FlorydzieKomfort w nadmorskim stylu – szczelne okucie Roto Patio Inowa na Florydzie

Wznosząca się bezpośrednio nad Oceanem Atlantyckim bryła hotelu Hyde Resort & Residence w Fort Lauderdale, Floryda USA, z daleka zachwyca efektem mieniącego się szkła. Na 43 kondygnacjach przeszklonego obiektu, rozmieszczono 363 apartamenty z aneksem kuchennym i bezpośrednim wyjściem na taras. Pełnej wysokości okna oraz przesuwne drzwi balkonowe wpuszczają do wnętrz światło, gwarantują niezapomniany widok, a jednocześnie chronią przed wiatrem. Aby zapewnić wygodną obsługę, komfortowe ciepło i ciszę, w drzwiach zastosowano innowacyjne okucie Roto Patio Inowa – spełniające wysokie wymagania szczelności, podyktowane lokalnym klimatem.

Relaks w nadmorskim stylu

Dobre samopoczucie i wygoda gości były jednym z głównych założeń projektowych brazylijskiego biura Debora Aguiar Arquitetos. W apartamentach zastosowano odstawno-przesuwne drzwi tarasowe z okuciem Roto Patio Inowa, które wyróżnia komfortowa obsługa. Można je łatwo i cicho przesuwać bez podnoszenia – nawet w przypadku dużych i ciężkich skrzydeł. Wspomagający ruch zamykający zapewnia dużą siłę docisku, dzięki czemu drzwi zamykają się bez żadnego wysiłku. Wystarczy ustawić klamkę w dół – jak w standardowych oknach. Dodatkowo, niski próg wbudowany w podłogę pozwala na bezkolizyjne wyjście na taras. Przesuwne drzwi balkonowe wpuszczają do hotelowych apartamentów dużo światła i nie zatrzaskują się pod wpływem przeciągu.

Szczelność w najtrudniejszych warunkach

Komfort w nadmorskim stylu – szczelne okucie Roto Patio Inowa na FlorydzieWybór drzwi z okuciem Patio Inowa podyktowany był także specyficznymi warunkami – położeniem i wysokością obiektu oraz lokalnym klimatem. Nawiedzające Florydę huragany –intensywne tropikalne burze połączone z porywistym wiatrem, przekraczającym często 100 km/h, wymagały zastosowania okuć o wysokiej szczelności. Okucie Roto Patio Inowa zostało zaprojektowane tak, by zapewnić wysoką ochronę i odporność systemu nawet w najtrudniejszych warunkach. Rozwiązanie pozytywnie przeszło test tajfunowy, potwierdzający zaawansowaną technologię i możliwość stosowania w budynkach wielopiętrowych mocno eksponowanych na silny wiatr. Gwarantuje to uszczelka na całym obwodzie skrzydła, punkty ryglujące także w obszarze słupka środkowego oraz innowacyjny ruch zamykający, który dociska skrzydło do ościeżnicy. Nawet podczas gwałtownych burz i ulewnego deszczu, padającego bezpośrednio na szybę i ościeżnicę, skrzydła nie uderzają o siebie, a w pokojach nie wyczuwa się przeciągu. Drzwi z okuciem Inowa dodatkowo chronią przed hałasem z zewnątrz i sprawiają, że w hotelowych wnętrzach panuje przyjemne ciepło i cisza.

Komfortowe wyposażanie, przemyślane rozwiązania i wysoki standard bezpieczeństwa kompleksu Hyde Resort sprawiają, że przybywający z całego świata turyści mogą w pełni cieszyć się słońcem i urokami wschodniego wybrzeża Florydy.

 

źródło: Roto Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o

 
Najnowsze publikacje
Szkło w energooszczędnym budownictwie
 • Szkło w energooszczędnym budownictwie
 • Rynek szkła architektonicznego w dobie pandemii COVID-19
 • Montaż stolarki – wczoraj i dziś
 • Wirtualny spacer po stoisku REHAU już dostępny
 • Uniwersalna ościeżnica kątowa firmy Hörmann Nieograniczone możliwości montażu
 • Reklama

  Budynki mieszkalne coraz bardziej zielone
Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.
 • Budynki mieszkalne coraz bardziej zielone Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.
 • Okna Premium stały się standardem
 • Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Polski tygrys eksportowy na szczycie! Czy mamy szansę stać się również tygrysem w produkcji stolarki budowlanej w UE?
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w kwietniu 2020 roku
– analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w kwietniu 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w lutym 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w listopadzie 2019 – analiza PSB
 • Do polskich okien i drzwi puka spowolnienie
 • Podatek estoński – pomysł Fundacji Pomyśl o Przyszłości planem działania Rządu
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2020 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.