Szukaj w serwisie:

Okna dopasowane do domu

Wybierając okna powinniśmy dobrać je do konkretnego projektu. Kiedy wykonujemy je na zamówienie, możemy dowolnie kształtować ich wygląd. Dzięki temu będą harmonijnie komponować się z elewacją budynku oraz innymi elementami aranżacji wnętrz.

Niezależnie od tego, czy wybieramy okna do nowego domu, czy wymieniamy je przy okazji remontu, warto dopasować je do stylistyki budynku i pomieszczeń. W ten sposób uzyskamy spójną całość i zachowamy charakterystyczne dla danego stylu cechy. Innych okien będziemy potrzebować do nowoczesnego budynku, a innych do zabytkowej kamiennicy.   

„W przypadku okien drewnianych, które wykonuje się wyłącznie na zamówienie, istnieje możliwość ich pełnej indywidualizacji. Profile dostępne są w różnorodnych wybarwieniach i stylistyce, a przeszkleniom można nadać rozmaite kształty i rozmiary. Gwarantuje to precyzyjne dostosowanie do konkretnego projektu. Dotyczy to zarówno nowo budowanych domów, jak również remontowanych budynków, w których istniejące uwarunkowania wyznaczają nam sposób wykonania okien” – mówi Daniel Kurek, Kierownik Produktu Inwido Polska / Sokółka Okna i Drzwi.

Pasujące do stylu domu

Okna dopasowane do domuOdpowiednio dobrane okna podkreślają charakter domu. Mogą one być również efektownym elementem dekoracyjnym. Z nowoczesnymi projektami doskonale współgrają okna o minimalistycznej stylistyce. Ich ramy mają proste linie o wyraźnie zarysowanych krawędziach oraz gładką powierzchnię, bez dodatkowych zdobień. Od zewnątrz profile mogą zostać osłonięte aluminiową nakładką. Stanowi ona z jednej strony oryginalne wykończenie, a z drugiej zabezpiecza przed działaniem czynników zewnętrznych. Takie rozwiązanie zastosowano m.in. w oknach drewniano-aluminiowych z linii Puro, Elite92 Alu, Thermo80 Alu, Puro Passive oraz drzwiach tarasowych podnoszono-przesuwnych ThermoHS Alu marki Sokółka Okna i Drzwi.

Okna dopasowane do domuDo domów tradycyjnych, kamienic i budynków stylizowanych na dworki pasują okna o delikatnie zaokrąglonych profilach. Można w nich zastosować szyby bez podziałów lub ze szprosami. W tego typu projektach montuje się zazwyczaj okna drewniane, które umożliwiają jak najwierniejsze odzwierciedlenie klasycznej estetyki. Jednocześnie wykonywane obecnie modele posiadają wszystkie zalety nowoczesnej stolarki okiennej. Odpowiednia konstrukcja i zaawansowane rozwiązania technologiczne zapewniają wysoką termoizolacyjność i komfort użytkowania.

Na styl domu wpływa również kolor ram okiennych. Współczesne  technologie produkcji pozwalają na wykonanie profili w dowolnej tonacji. Do nowoczesnych aranżacji chętnie wybierane są jednolite barwy. Do dyspozycji jest cała paleta kolorów RAL, składająca się aż z kilkuset odcieni. Popularnością cieszą się również okna w kolorach jasnego drewna, które rozjaśniają wnętrza i dodają im lekkości. W klasycznych projektach dominują ramy w kolorach średniego i ciemnego brązu. Drewno w takich wybarwieniach prezentuje się elegancko, a jednocześnie kreuje we wnętrzach ciepłą atmosferę.

W różnorodnych kształtach

Okna dopasowane do domuOkna o nietypowej formie urozmaicają  bryłę budynku i tworzą ciekawe efekty wizualne we wnętrzach. Spotyka się je zarówno w budynkach nowoczesnych, jak i klasycznych.

We współczesnych domach często zestawiane są przeszklenia o odmiennych kształtach. Szczególną popularnością cieszą się okna pasmowe, narożne, trójkątne, trapezowe oraz portfenetry. W tradycyjnym budownictwie niestandardowe przeszklenia stanowią zazwyczaj pojedyncze akcenty architektoniczne. Najczęściej bywają one okrągłe lub z elementami łuku.

Okna dopasowane do domuPrzy tworzeniu oryginalnych przeszkleń doskonale sprawdza się drewno. Jest ono łatwe w obróbce, dzięki czemu pozwala na wykonanie ram nawet o bardzo wymyślnych kształtach. Drewniane profile są zarazem niezwykle stabilne i trwałe. Zapewnia to sprawne funkcjonowanie okien, niezależnie od układu i sposobu otwierania skrzydeł.

W dowolnym rozmiarze

Okna dopasowane do domuWyróżnikiem współczesnych budynków są wielkoformatowe przeszklenia. Zapewniają one lepsze doświetlenie i powiększają optycznie pomieszczenia. Obecnie istnieje możliwość zamówienia okien i drzwi tarasowych nawet w bardzo dużych rozmiarach. Mogą się one rozciągać od podłogi do sufitu, tworząc całe przeszklone ściany.

„Wykonanie wielkogabarytowych okien i drzwi tarasowych wymaga zastosowania bardzo wytrzymałych ram oraz wzmocnionych szyb. By konstrukcja była stabilna, profile muszą być odporne na działanie czynników zewnętrznych, m.in. zmian temperatury czy silne podmuchy wiatru. Bardzo dobrze sprawdza się w tym przypadku drewno. Obecnie ramy wykonuje się z trzech lub czterech warstw drewna z odpowiednio dobranym, naprzemiennym układem słojów. Dzięki temu są one bardzo stabilne. Dodatkowo w dużych oknach i drzwiach tarasowych montuje się pakiety szybowe wyposażone np. w szkło hartowane lub klejone” – mówi Marek Aniśko, Kierownik ds. Sprzedaży Krajowej Inwido Polska / Sokółka Okna i Drzwi.

 

źródło: Sokółka Okna i Drzwi

 
Najnowsze publikacje
Szkło w energooszczędnym budownictwie
 • Szkło w energooszczędnym budownictwie
 • Rynek szkła architektonicznego w dobie pandemii COVID-19
 • Montaż stolarki – wczoraj i dziś
 • Wirtualny spacer po stoisku REHAU już dostępny
 • Uniwersalna ościeżnica kątowa firmy Hörmann Nieograniczone możliwości montażu
 • Reklama

  Budynki mieszkalne coraz bardziej zielone
Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.
 • Budynki mieszkalne coraz bardziej zielone Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.
 • Okna Premium stały się standardem
 • Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Polski tygrys eksportowy na szczycie! Czy mamy szansę stać się również tygrysem w produkcji stolarki budowlanej w UE?
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w kwietniu 2020 roku
– analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w kwietniu 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w lutym 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w listopadzie 2019 – analiza PSB
 • Do polskich okien i drzwi puka spowolnienie
 • Podatek estoński – pomysł Fundacji Pomyśl o Przyszłości planem działania Rządu
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2020 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.