Szukaj w serwisie:

Dom bezpieczny podczas urlopu

Nic tak nie przeszkadza w błogim wypoczynku jak troska o bezpieczeństwo. Co zrobić, by podczas urlopu nie martwić się o dom i dobytek? Rozwiązaniem są inteligentne systemy pozwalające na zdalną kontrolę nad domem. Czujniki otwarcia okien, systemy sterowania roletami i zabezpieczenia antywłamaniowe pozwolą cieszyć się latem bez zmartwień.

Dom bezpieczny podczas urlopuDom bezpieczny podczas urlopuDom bezpieczny podczas urlopu

Letnie wyjazdy i nawet kilkudniowa nieobecność właścicieli to idealna okazja dla złodziei. Jak pokazują aktualne statystyki, włamywacze najczęściej dostają się do domów jednorodzinnych przez drzwi balkonowe i tarasowe (47,5%) lub przez inne okna (30%). Sforsowanie standardowych zabezpieczeń nie jest dla nich wyzwaniem. Dlatego tak ważne jest wyposażenie okien i drzwi w skuteczne okucia antywłamaniowe, czujniki otwarcia, a także systemy zdalnej kontroli. Oferta dostępnych na rynku rozwiązań z roku na rok jest coraz szersza, a większość systemów pasuje do stolarki drewnianej i PVC. Tylko co wybrać?

Rozwiązania MS

Specjaliści marki MS więcej niż OKNA postawili na okucia Multi-Matic austriackiej firmy MACO. Oferują one m.in. pakiet zaczepów antywłamaniowych (zaczepy współpracujące z ruchomymi ryglami grzybkowymi), a także klamkę METZ lub TOULON, która produkowana jest przez niemiecką firmę Hoppe wyłącznie dla producenta ze Słupska. Klamka ta wyposażona jest w mechanizm Secustik® zabezpieczający przed otwarciem skrzydła z zewnątrz.

Ale to nie wszystko. Do stolarki MS opcjonalnie dobrać można również tak zwane. kontaktrony czyli zintegrowane czujniki wykrywające otwarcie okna. Czujki te współpracują z instalacją alarmową i – w przypadku próby włamania niezwłocznie o niej informują. Mało tego – kontaktrony mogą współpracować również z instalacją grzewczą (i zmniejszyć ogrzewanie do minimum podczas wietrzenia), a także z klimatyzacją – wyłączają nawiew jeśli okno jest otwarte. Pozwala to na znaczną oszczędność nakładów na ogrzewanie i chłodzenie, a także – zwiększa komfort domowników. Już nie musimy się martwić tym, że zostawiliśmy okna otwarte. 

Sprawdź rolety na urlopie

Wybierając systemy inteligentne warto również zwrócić uwagę na rolety. Te proponowane przez MS więcej niż OKNA z jednej strony ochronią wnętrze domu przed zbytnią ekspozycją na słońce, a z drugiej – stanowią dodatkowe utrudnienie dla potencjalnych włamywaczy. Automatyczne rygle montowane w dolnej listwie pancerza uniemożliwiają podniesienie opuszczonej rolety z zewnątrz. Jeszcze skuteczniejszym zabezpieczeniem jest silnik przeciążeniowy i tzw. wieszaki przegubowe (dociskające pancerz rolety i zapobiegające jej podniesienie od dołu), które współpracują ze sterowaniem radiowym.

Bo – co warte odnotowania rolety MS mogą być sterowane ręcznie, elektrycznie (przyciskiem) lub radiowo. Wybór tej ostatniej opcji oznacza, że nie będziemy zmuszeni biegać po piętrach i ręcznie zwijać i rozwijać rolet w poszczególnych oknach. Za pomocą pilota (a przy wykorzystaniu technologii COSMO/2WAY – również za pomocą telefonów i tabletów), możemy zdalnie sterować położeniem rolet – nawet ze słonecznej plaży położonej po drugiej stronie świata. W każdej chwili możemy też sprawdzić położenie poszczególnych rolet. Mało tego, system pozwala na zaprogramowanie czasowe, co jest najwygodniejszą opcją. Wyobraźmy sobie, że na przykład od strony zachodniej rolety same rozwijają się około południa, by później – po zmierzchu, lub jeśli wolimy dopiero ranem – samoczynnie się zwinąć. Taki ruch rolet symuluje obecność domowników i może zniechęcić złodziei do prób włamania.

Teraz sterownik radiowy do rolet kompaktowych MS więcej niż OKNA wyposażonych w silnik elektryczny Nice, dostępny jest w promocyjnej cenie 1 zł!

Dom bezpieczny podczas urlopuRolety MS więcej niż OKNA mogą być sterowane ręcznie, elektrycznie (przyciskiem) lub radiowo. Wybór tej ostatniej opcji oznacza, że za pomocą pilota (a przy wykorzystaniu technologii COSMO/2WAY – również za pomocą telefonów i tabletów), możemy zdalnie sprawdzać i sterować położeniem rolet. I to nawet z drugiego końca świata

 

źródło: MS Okna

 
Najnowsze publikacje
Szkło w energooszczędnym budownictwie
 • Szkło w energooszczędnym budownictwie
 • Rynek szkła architektonicznego w dobie pandemii COVID-19
 • Montaż stolarki – wczoraj i dziś
 • Wirtualny spacer po stoisku REHAU już dostępny
 • Uniwersalna ościeżnica kątowa firmy Hörmann Nieograniczone możliwości montażu
 • Reklama

  Budynki mieszkalne coraz bardziej zielone
Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.
 • Budynki mieszkalne coraz bardziej zielone Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.
 • Okna Premium stały się standardem
 • Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Polski tygrys eksportowy na szczycie! Czy mamy szansę stać się również tygrysem w produkcji stolarki budowlanej w UE?
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w kwietniu 2020 roku
– analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w kwietniu 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w lutym 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w listopadzie 2019 – analiza PSB
 • Do polskich okien i drzwi puka spowolnienie
 • Podatek estoński – pomysł Fundacji Pomyśl o Przyszłości planem działania Rządu
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2020 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.