Szukaj w serwisie:

Styl i bezpieczeństwo – portfenetr w systemach Schüco PVC-U

Potfenetry lub inaczej balkony francuskie to bardzo modny akcent architektoniczny, który coraz częściej można zauważyć na elewacjach nowoczesnych budynków mieszkalnych i biurowych. Z myślą o ułatwieniu takich realizacji, firma Schüco wprowadziła nowe rozwiązania zintegrowane z oknami z PVC-U.

Styl i bezpieczeństwo – portfenetr w systemach Schüco PVC-UStyl i bezpieczeństwo – portfenetr w systemach Schüco PVC-UWspółczesna architektura budynków mieszkalnych jedno- i wielorodzinnych oraz budynków biurowych staje się coraz bardziej otwarta na światło i widoki na otoczenie. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się bardzo wysokie, sięgające podłogi okna balkonowe, które zapewniają równomierny rozkład światła w pomieszczeniu i pozwalają mu przenikać daleko w głąb pomieszczenia. Takie okna nie prowadzą na balkon czy taras, lecz są zabudowywane balustradą zabezpieczającą przed wypadnięciem. Architekci bardzo doceniają to rozwiązanie również ze względów estetycznych i funkcjonalnych – długie, wąskie przeszklenia ułatwiają wietrzenie i dodają elewacjom wizualnej lekkości. Aby uprościć realizację portfenetrów, firma Schüco rozszerzyła asortyment o rozwiązanie, w którym balustrada jest mocowana bezpośrednio do ramy okiennej.

Styl i bezpieczeństwo – portfenetr w systemach Schüco PVC-UPołączenie doskonałe

Styl i bezpieczeństwo – portfenetr w systemach Schüco PVC-UZazwyczaj montaż portfenetru wymaga mocowania balustrady w wielowarstwowej ścianie za pomocą kotew, co wiąże się z ingerencją w elewację i warstwę ocieplenia budynku. Przerwy w izolacji termicznej powodują powstawanie tzw. mostków termicznych przez które ucieka ciepło. W odróżnieniu od tradycyjnych rozwiązań w oknach Schüco z PVC-U, balustrady mogą być mocowane bezpośrednio do ościeżnicy okiennej. Nie tylko pozwala to uniknąć uszkodzenia fasady, lecz również zapewnia estetyczny wygląd. Co więcej, szeroki wachlarz prefabrykowanych akcesoriów systemowych sprawia, że montaż przebiega szybciej i sprawniej. Wszystkie rozwiązania zostały przebadane zgodnie z niemieckimi normami, m.in. DIN 18008-4 oraz wytyczna ETB, dzięki czemu gwarantują pełne bezpieczeństwo stosowania.

Dwie wersje estetyczne

Styl i bezpieczeństwo – portfenetr w systemach Schüco PVC-UStyl i bezpieczeństwo – portfenetr w systemach Schüco PVC-URozwiązanie portfenetru Schüco jest dostępne w dwóch wariantach wykonania z balustradą wykonaną z rur i prętów ze stali nierdzewnej lub bezpiecznego szkła typu VSG. Balustrada złożona z elementów stalowych daje bardzo szerokie możliwości kształtowania estetyki. Okrągłe rury i pręty stalowe są dostępne w trzech średnicach mogą być rozmieszczane w różnych rozstawach, tworząc balustradę o wysokości od 300 mm wzwyż przy rozpiętości do 1900 mm. Portfenetr z metalową balustradą posiada bardzo elegancki, efektowny wygląd, uzyskany również dzięki mocowaniu bezpośrednio do ościeżnicy okna. Natomiast wszędzie tam, gdzie wymagane jest uzyskanie efektu maksymalnej lekkości wizualnej, można zastosować minimalistyczną, całoszklaną barierę. Balustrada z bezpiecznego laminowanego szkła VSG może osiągać wysokość od 300 do 1100 mm i rozpiętość od 400 do 2000 mm. Oba nowe rozwiązania balustrad mogą być zastosowane w przypadku systemów okiennych z PVC-U: Schüco LivIng, Schüco Alu Inside SI 82, Schüco Corona SI 82 oraz Schüco Corona CT 70.

 

 

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie:

www.schueco.pl

 
Najnowsze publikacje
Okna dwukolorowe – idealne rozwiązanie do kamienic i wspólnot mieszkaniowych
 • Okna dwukolorowe – idealne rozwiązanie do kamienic i wspólnot mieszkaniowych
 • W dobrym stylu – ogrodzenie Jaspis marki Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe
 • Dom podczas urlopu
 • Guardian Glass uruchamia nowy coater w zakładzie produkcyjnym w Częstochowie
 • Przygotuj dom na ocieplenie klimatu
 • Reklama

  Rozmowa z Pawłem Bielakiem, Prezesem Zarządu Vetrex
 • Rozmowa z Pawłem Bielakiem, Prezesem Zarządu Vetrex
 • REVEAL – backstage, czyli jak powstał nowy, rewolucyjny produkt OknoPlus
 • Budynki mieszkalne coraz bardziej zielone Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.
 • Okna Premium stały się standardem
 • Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w maju 2020 roku
– analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w maju 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w kwietniu 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w lutym 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w listopadzie 2019 – analiza PSB
 • Do polskich okien i drzwi puka spowolnienie
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2020 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.