Skrzydło dyskretnie przeszklone – drzwi Gremzdy firmy CAL
Skrzydło dyskretnie przeszklone – drzwi Gremzdy firmy CAL

Przeszklone drzwi to ciekawa dekoracja wnętrza i jednocześnie doskonałe rozwiązanie ułatwiające przepływ światła miedzy pomieszczeniami. Skrzydło Gremzdy z Kolekcji Nowoczesnej Zakładu Stolarki Budowlanej CAL dostępne z różnymi typami poprzecznych przeszkleń sprawdza się w miejscach, które chcemy rozjaśnić, oraz w tych wymagających intymności, jak sypialnia czy łazienka.

Odpowiednio dobrane drzwi wewnętrzne pozwalają uporać się z problemem niedoświetlonych pomieszczeń. W miejscach zaciemnionych, z małymi oknami lub zupełnie ich pozbawionych, warto zastosować skrzydła przeszklone, które pozwolą wykorzystać światło docierające z sąsiednich pokoi. Takie rozwiązanie sprawdza się w przypadku tzw. „ślepych pomieszczeń”, jak kuchnie, korytarze czy spiżarnie. W ciągu dnia, kiedy nie włączamy światła elektrycznego, rozjaśni je światło naturalne przenikające przez przeszklenia drzwi. – Rozmiar przeszklenia i rodzaj szkła powinniśmy dobierać w zależności od przeznaczenia pomieszczenia – radzi Czesław Suski z ekspert Zakładu Stolarki Budowlanej CAL. – W kuchniach i przedpokojach świetnie sprawdzają się skrzydła z dużymi półprzezroczystymi przeszkleniami, wpuszczające do wnętrza możliwie największą ilość światła. Inaczej jest w przypadku łazienek, dla których bardzo istotne jest zapewnienie domownikom prywatności. Zaleca się wówczas stosowanie drzwi z wąskimi, nieprzejrzystymi przeszkleniami – dodaje.

 

Według własnego projektu

Podłużny, poprzeczny kształt przeszkleń modelu Gremzdy oraz ich zróżnicowana szerokość sprawdzają się zarówno w niedoświetlonej spiżarni, jak i w łazience. Dzięki specjalnej aplikacji na stronie internetowej producenta www.drzwi-cal.pl/gremzdy.html w łatwy sposób zaprojektujemy drzwi zgodnie z naszymi wymaganiami. Możemy określić nie tylko szerokość szkleń, ale także ich liczbę na całej połaci skrzydła. Utworzony przez nas projekt drzwi zapisywany jest w formie specyfikacji technologicznej, według której producent zrealizuje zamówienie.

Przeszklenia mleczne i bezpieczne

W drzwiach Gremzdy standardowo stosuje się tzw. bezpieczne szkło mleczne, którego półprzezroczystość pozwala na przenikanie światła, zachowując pełną intymność pomieszczenia. Dodatkową zaletą tego typu materiału jest wysoka odporność na uszkodzenia i potłuczenie, uzyskiwana dzięki specjalnemu procesowi produkcji. Płyciny i szkło w skrzydle Gremzdy mocowane są przy pomocy uszczelki. Warto podkreślić, ze Gremzdy są kompletowane i wykańczane ręcznie, co gwarantuje solidność wykonania oraz precyzję dopasowania poszczególnych elementów.

Naturalnie wysoka jakość

Gremzdy wykonane są z drewna dębowego, którego naturalny rysunek zachowany jest w każdej z wersji kolorystycznych. Drzwi mogą być wyposażone w specjalną szczelinę wentylacyjną, która ułatwia przepływ powietrza w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, takich jak kuchnia czy łazienka. Model ten, podobnie jak pozostałe drzwi wewnętrzne w ofercie Zakładu Stolarki Budowlanej CAL, dostępny jest w wersji tradycyjnej z odkrytymi zawiasami lub w wersji bezprzylgowej, w której zawiasy ukryte są w ościeżnicy.


 

Drzwi Gremzdy

Producent: Zakład Stolarki Budowlanej CAL

Materiał: dąb naturalny

Konstrukcja: ramiaki klejone i obłogowane dębowe

Wyposażenie standardowe: zamek magnetyczny, zawiasy regulowane w trzech płaszczyznach, uszczelka ościeżnicy

Zastosowane rozwiązania: szczelina wentylacyjna, płyciny i szkło mocowane uszczelką, ręczna kompletacja i wykończenie

Typy skrzydła: uchylne, przesuwne, dwuskrzydłowe lub z dostawką, nietypowe

Cena: ok. 1 800 zł brutto (zależna od kształtu i liczby przeszkleń)

Zakład Stolarki Budowlanej CAL z siedzibą w Suwałkach istnieje na polskim rynku od 27 lat. Powstały w 1985 roku jako spółka jawna z polskim kapitałem zatrudnia obecnie ok. 120 osób.

Głównym przedmiotem działalności firmy CAL jest produkcja stolarki otworowej w zakresie drewnianych drzwi zewnętrznych i wewnętrznych. Firma ma w swojej ofercie zarówno standardowe rozwiązania, jak i modele realizowane w oparciu o indywidualne projekty.

W produkcji CAL stosuje wiele innowacyjnych rozwiązań, takich jak szczelina wentylacyjna w drzwiach łazienkowych, wręg antywłamaniowy, systemy drzwiowe do domów inteligentnych.

Drzwi zewnętrzne Zakładu Stolarki Budowlanej CAL wytwarzane są zgodnie z normą PN-EN 14351-1. Zostały zbadane przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie w zakresie umożliwiającym dopuszczenie do obrotu i oznakowanie znakiem CE.

Produkty Zakładu Stolarki Budowlanej CAL sprzedawane są na terenie całego kraju. W wielu punktach sprzedaży dla kupujących dostępne są również usługi autoryzowanej grupy montażowej.