Podwójne bezpieczeństwo
Ognioodporne i przeciwwłamaniowe drzwi WAT firmy Hörmann
Podwójne bezpieczeństwo Ognioodporne i przeciwwłamaniowe drzwi WAT firmy Hörmann
Wytrzymała zapora przed ogniem. Do kotłowni lub warsztatów zorganizowanych
w piwnicy zaleca się montaż drzwi stalowych, które zatrzymują płomienie przez minimum 30 minut.

Pozostawione podłączone do prądu żelazko, garnek na włączonej kuchence, świeczki na choince – wszyscy wiemy, jakie codzienne sytuacje mogą stanowić zagrożenie pożarowe. Wiele miejsc w domu może być zarzewiem pożaru, jednak o niektórych z nich łatwo się zapomina. Najwięcej łatwopalnych przedmiotów przechowujemy w garażu i piwnicy. Dlatego warto zamontować tam drzwi przeciwpożarowe. Najlepiej, jeśli jednocześnie będą to drzwi odporne na włamanie. Takie jak oferowane przez firmę Hörmann drzwi WAT.

W garażu przechowujemy wiele łatwopalnych przedmiotów, nie tylko samochód może być w nim źródłem zagrożenia. Są nim też poduszki od mebli ogrodowych, opony (zimowe czy letnie), drewno do kominka, paliwo w kanistrze…

Także piwnica może skrywać różne źródła potencjalnego pożaru, takie jak na przykład olej opałowy. Bardzo niebezpieczne są też farby i lakiery na wyposażeniu umieszczonego w piwnicy warsztatu stolarskiego, a także zbędne materiały malarskie. Pożar wybuchający w piwnicy jest szczególnie niebezpieczny, gdyż często wykrywany zbyt późno – wtedy, gdy na klatce schodowej jest już dym, a piwnica i nawet korytarz są objęte płomieniami.

Takiemu rozwojowi wypadków można zapobiec, montując w pomieszczeniach zagrożonych wybuchem pożaru stalowe drzwi przeciwpożarowe. Warto jednak, aby przejście z piwnicy i garażu do domu chroniło nie tylko przed ogniem, lecz także przed dostępem osób niepowołanych, aby spełniało wymogi ochrony przeciwwłamaniowej.

Przeciwpożarowe i przeciwwłamaniowe drzwi WAT firmy Hörmann w zalecanej przez policję drugiej klasie odporności na włamanie będą tu idealnym rozwiązaniem. To drzwi, które spełniają wysokie wymogi w zakresie ochrony przed ogniem i włamaniem. Zbudowane z wytrzymałej płyty stalowej i ognioodpornego specjalnego wkładu zatrzymują ogień przez co najmniej 30 minut, a z odpowiednim wyposażeniem dodatkowym chronią też przed przedostaniem się niebezpiecznego dymu.
Drzwi WAT dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i okleinach drewnopodobnych, dzięki czemu łatwo je dopasować do drzwi wewnętrznych. Czasy szarych stalowych drzwi w domowym korytarzu minęły już bezpowrotnie.

Podwójne bezpieczeństwo. Nowe przeciwpożarowe i przeciwwłamaniowe drzwi WAT skutecznie chronią przed ogniem i włamaniem. Powierzchnia z okleiny drewnopodobnej bardzo dobrze pasuje do drzwi wewnętrznych.