Hydro Building Systems przejmuje niemieckiego producenta systemów aluminiowych Hueck
Hydro Building Systems przejmuje niemieckiego producenta systemów aluminiowych Hueck

Hydro podpisało umowę przejęcia firmy Hueck, niemieckiego dostawcy aluminiowych systemów okiennych, drzwiowych i fasadowych oraz wytłaczanych profili aluminiowych. Zakończenie transakcji podlega zatwierdzeniu przez organy ochrony konkurencji w Niemczech i Austrii, co powinno nastąpić  w pierwszym kwartale 2023 roku.

Przejęcie firmy Hueck przez Hydro jest doskonałym uzupełnieniem portfolio firmy, wzmocni jej obecność w Niemczech i na rynkach europejskich oraz stworzy solidną platformę do dalszego rozwoju łączących się firm. Wartość transakcji wyniesie 60,3 mln euro, z uwzględnieniem korekty o dług netto i znormalizowany kapitał obrotowy na dzień zamknięcia transakcji.

Dzięki przejęciu Grupy Hueck, Hydro rozszerzy gamę produktów. Dwie prasy do wytłaczania i odlewnia Hueck Extrusion są odpowiednim rozwinięciem europejskich zakładów Hydro do wytłaczania, a systemy okien, drzwi i fasad Hueck Systems uzupełniają ofertę produktów własnej marki Hydro WICONA i wzmacniają systemowo biznes na rynkach krajowych i międzynarodowych.

Niemcy to największy segment europejskiego rynku systemów budowlanych i profili aluminiowych. Dzięki przejęciu, Hydro Building Systems zyska pięć zakładów wytłaczania, trzy zakłady recyklingu i łącznie 2000 pracowników w kraju. Obie firmy będą koncentrować się przede wszystkim na zrównoważonym rozwoju, wysokim poziomie usług i lokalnych dostawach.

Hueck Systems poza niemieckim rynkiem prężnie działa w Austrii, Szwajcarii, Danii, Holandii, Czechach i Wielkiej Brytanii. Jest to rodzinna firma z siedzibą w Lüdenscheid, zatrudniająca 500 pracowników. Dzieli się na dwie odrębne firmy Hueck Extrusion, która zajmuje się wytłaczaniem aluminium oraz dostarczaniem profili wyciskanych dla branży przemysłowej i Hueck Systems- działający na całym świecie producent i dostawca profili aluminiowych do okien, drzwi i zastosowań elewacyjnych.

Z kolei Hydro Building Systems jest dostawcą innowacyjnych rozwiązań aluminiowych do okien, drzwi i fasad. Firma dąży do wprowadzenia pełnej gospodarki w obiegu zamkniętym, stara się rozwijać zrównoważone podejście dzięki najnowszym rozwiązaniom, zawierającą co najmniej 75% materiałów pochodzących z recyklingu i 95% materiałów nadających się do recyklingu zmniejszając tym samym wpływ materiałów na cykl życia budynku.

 

źródło: Hydro Building Systems