Przed nami 30, jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA, które tym razem odbędą się wraz z Targami Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego INTERMASZ, Targami Rozwiązań dla Budownictwa Infrastrukturalnego INFRATEC oraz Targami Branży Kominkowej KOMINKI. Wydarzenia zaplanowane są na 1-4 lutego 2022 w Poznaniu.
Zapowiedzi udziału w targach oraz dziesiątki pytań o najbliższą edycję BUDMY, jakie docierają do nas każdego dnia, potwierdzają, że zarówno producenci, jak i ich klienci, podobnie jak my, są już „Gotowi do spotkań!”. BUDMA od trzech dekad jest dla branży tożsama z rozpoczęciem sezonu budowlanego, jak również z miejscem prezentacji nowości i międzynarodowego biznesu. Cieszę się, że nie inaczej będzie w przyszłym roku i że ponownie się zobaczymy. – komentuje dyrektor targów BUDMA, Dariusz Muślewski.
W Poznaniu możemy spodziewać się, jak zwykle, imponującej liczby wystawców oraz zwiedzających. Luty, początek sezonu to optymalny czas na premiery rynkowe i wdrożenia innowacyjnych technologii. Program targów zapewni także ogromną dawkę teoretycznej oraz praktycznej wiedzy, a także emocji i współzawodnictwa podczas licznych konkursów i mistrzostw branży budowlanej. Warto tutaj wspomnieć o Kongresie Budownictwa Polskiego, który skupi się na omówieniu obecnej sytuacji branży budowlanej w Polsce, w kontekście ogólnej sytuacji w gospodarce krajowej i UE, która wymaga oceny i nowego, strategicznego podejścia ze strony branży budowlanej.
Kongres Budownictwa Polskiego podejmie tematykę w pięciu obszarach programowych:
- Dobre prawo, dobre budownictwo
- Budownictwo dla klimatu i środowiska
- Nowoczesna firma, nowoczesne budownictwo - innowacje i nowe technologie w budownictwie
- Pracownicy dla budownictwa i kształcenie zawodowe
- Ekonomia i finanse.
Z kolei architekci skorzystać będą mogli z Forum Architektury i Designu D&A, podczas którego wymienią się doświadczeniami, poznają najbardziej aktualne kierunki rozwoju architektury, czy także zrealizowane i planowane, wyjątkowe realizacje, które zaprezentują uznani, wybitni przedstawiciele branży zarówno z kraju jak i zagranicy. Przyszłoroczne forum odbędzie się pod hasłem OdNowa – spojrzenie od nowa na budynek, dzielnicę, miasto. Tematyka forum skupi się między innymi na:
- Nowej jakości przestrzeni do życia bez budowania
- Wzorcowych efektach adaptacji, remontu, odbudowy, racjonalizacji użytkowania
- Nowy Bauhaus odpowiedzią na zmieniające się warunki społeczne, ekonomiczne oraz kryzys klimatyczny i ekologiczny
- Rewitalizacji średnich i małych miast.
Targi BUDMA tradycyjnie skierowane są do czterech grup zwiedzających: przedstawicieli handlu materiałami budowlanymi, fachowców, architektów i projektantów oraz deweloperów i inwestorów. Tym razem jednak BUDMA będzie również znacznie bardziej dostępna dla wszystkich osób, które chciałyby poznać najnowsze rozwiązania sektora budownictwa.
BUDMA 2022 zaprezentuje ofertę wystawców w tematycznych salonach:
- Salon Stolarki Budowlanej
- Salon Dachów, Akcesoriów, i Sprzętu Dekarskiego
- Salon Ścian, Stropów i Posadzek
- Salon Systemów Wykończeniowych i Architektury Miejskiej
- Salon Narzędzi, Elementów Mocujących i Wyrobów Metalowych
- Salon Pomocniczego Sprzętu Budowlanego
- Salon Maszyn, Rusztowań, Szalunków i Wyposażenia Placu Budowy
- Salon Konstrukcji Stalowych i Gotowych Systemów Budowlanych
- Salon Ekotrendów i Energii w Budownictwie
Międzynarodowym Targom Budownictwa i Architektury BUDMA towarzyszyć będą Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego INTERMASZ, Targi Technologii i Materiałów dla Budownictwa Infrastrukturalnego INFRATEC oraz Międzynarodowe Targi Kominkowe KOMINKI.
Podczas czterech targowych dni uczestnicy mogą nawiązywać kontakty i prowadzić biznesowe rozmowy, czego nam wszystkim mocno brakuje w obecnej sytuacji. Okazji do spotkań będzie jednak więcej. To wyjątkowa edycja, która udowadnia, że za sukcesem BUDMY stoi na pewno 100-letnie doświadczenie organizatorów. Grupa MTP od 1921 roku integruje przedsiębiorców z całego świata i wspiera rozwój polskich marek na rynkach zagranicznych. Międzynarodowe Targi Poznańskie to nie tylko miejsce kontraktacji i prezentacji nowości, lecz także – spotkań, wymiany myśli i nawiązywania relacji.
Targi BUDMA są najważniejszym wydarzeniem branżowym i wszyscy odczuliśmy brak efektów, które przynosiły. Na nadrobienie zaległości będzie zatem okazja już 1-4 lutego 2022 w Poznaniu, gdzie ponownie cała branża jednogłośnie powie: Jesteśmy gotowi do spotkań!
źródło: Grupa MTP