Rolety przeciwsłoneczne zewnętrzne SCREEN – nie tylko ochrona przed słońcem
Rolety przeciwsłoneczne zewnętrzne SCREEN – nie tylko ochrona przed słońcem

Rolety przeciwsłoneczne zewnętrzne SCREEN chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem, a także niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi: silnym wiatrem, wilgocią, zanieczyszczeniami i dostawaniem się owadów do pomieszczeń. Nowy system rolet SCREEN Anwis idealnie sprawdza się w otoczeniu domu i ogrodu, na oknach i dużych przeszkleniach, a szeroki wybór wzorów i rodzajów tkanin umożliwia dopasowanie estetyki do indywidualnego stylu.

 

Rolety przeciwsłoneczne zewnętrzne otwarte na każdą przestrzeń

 

Roleta SCREEN Anwis sprawdzi się m. in. na każdego rodzaju oknach oraz dużych przeszkleniach. W przypadku ukończonych obiektów może być montowana we wnęce lub na elewacji. Jako przesłona pergol lub altan sprawdzi się w architekturze ogrodowej. W takim przypadku warto zastosować odwrotny montaż skrzynki. Dzięki temu możliwe jest umieszczenie prowadnic oraz tkaniny bliżej zewnętrznej części konstrukcji, a tym samym maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Rolety przeciwsłoneczne zewnętrzne SCREEN w systemie podtynkowym sprawdzą się z kolei w nowo projektowanych domach. Wówczas widocznym elementem osłony pozostanie jedynie tkanina, którą można dopasować do indywidualnych potrzeb.

 

Zawsze idealny poziom widoczności i nasłonecznienia

 

Rolety przeciwsłoneczne zewnętrzne SCREEN Anwis dają możliwość decydowania m. in. o stopniu przezierności tkaniny (OF: 0%, 1%, 3%, 4%). Wraz ze wzrostem współczynnika otwarcia (OF), zwiększa się stopień przenikania światła. Wartość OF 0%, zapewni pełną prywatność oraz całkowite zaciemnienie. To doskonałe  rozwiązanie, które sprawdzi się na przykład w salach konferencyjnych lub w pomieszczeniach domowych, zapewniając odrobinę intymności. Tkaniny o większym stopniu przezierności często stosowane są na pergolach czy tarasach, ponieważ eliminują refleksy świetlne i zapewniają kameralny charakter osłanianej przestrzeni. Jednocześnie dają dostęp do pełnej widoczności krajobrazów na zewnątrz budynku.

Rolety przeciwsłoneczne zewnętrzne i ich szerokie zastosowanie

 

Rolety SCREEN Anwis oferują trwałość konstrukcji oraz tkanin podczas obsługi w trudnych warunkach pogodowych. Są odporne na wilgoć, wysoką temperaturę i promieniowanie UV. Ich głównym zadaniem jest ochrona pomieszczeń przed intensywnym słońcem oraz nadmiernym nagrzewaniem. Rolety przeciwsłoneczne zewnętrzne w systemie ZIP, gdzie tkanina zintegrowana jest z prowadnicami bocznymi, zabezpieczają osłanianą przestrzeń przed silnym wiatrem. Umiejscowione w pozycji zamkniętej stanowią także doskonałą barierę przed insektami i zanieczyszczeniami. Dzięki temu tworzą komfortowe warunki w mieszkaniu lub biurze, a w przypadku konstrukcji ogrodowych – zapewniają spokojny, niczym niezakłócony wypoczynek na świeżym powietrzu.

 

Rolety przeciwsłoneczne zewnętrzne łączą styl i wygodę

 

Rolety SCREEEN Anwis przesłonią każdą dużą powierzchnię: do 6 m szerokości lub 18 m2. Nowoczesne wzornictwo i kolorystyka, pozwalają na zaprojektowanie ciekawej i przyjaznej przestrzeni. Wybór ponad 47 tkanin screenowych oraz 15 modnych kolorów osprzętu - od bieli i szarości, po antracyt, grafit czy czerń umożliwiają tworzenie dowolnych aranżacji, tak by pasowały do architektury domu, ogrodu lub biura.

 

Dla poprawy komfortu użytkowania, wszystkie modele rolet SCREEN Anwis wyposażone są w sterowanie elektryczne. Dostęp do pilota lub aplikacji na urządzeniach mobilnych, w szybki sposób ustawia osłonę w pozycji, która zapewnia optymalne warunki do pracy lub odpoczynku. Rolety przeciwsłoneczne zewnętrzne mogą również podnosić się i opuszczać bez dodatkowej ingerencji. Wystarczy podłączyć je do automatyki pogodowej lub programatora czasowego.

 

Rolety SCREEN odznaczają się trwałością oraz szeroką możliwością zastosowań. Wyposażone w najnowsze sposoby sterowania staną na straży optymalnych warunków, zawsze gdy tego potrzebujesz.

 

źródło: Anwis