Roto rezygnuje z udziału w targach BAU 2021
Roto rezygnuje z udziału w targach BAU 2021

Roto nie będzie uczestniczyć w targach BAU 2021 w Monachium. Motywem przewodnim ekspozycji miały być zaawansowane rozwiązania do fasad, okien i drzwi z aluminium, przeznaczone do realizacji obiektowych. Decyzja spowodowana jest niepewnością związaną z koronawirusem oraz odpowiedzialnością ekonomiczną.

Marcus Sander, Prezes Roto Frank FTT podkreśla, że rezygnacja z udziału w targach wynika przede wszystkim z niepewności co do dalszego rozwoju pandemii. Mimo pierwszych pozytywnych sygnałów, nie można przewidzieć, jak sytuacja będzie wyglądała w styczniu

2021 r.

„Dla globalnego gracza, jakim jest Roto, sukces targów BAU polega przede wszystkim na ich międzynarodowym wymiarze. Obecnie nie można oszacować, ilu gości z całego świata będzie mogło przyjechać do Monachium. Nie możemy przewidzieć, czy obecność na targach będzie całkowicie bezpieczna dla zdrowia współpracowników i odwiedzających, a zatem czy ich udział będzie możliwy bez ograniczeń” – powiedział Marcus Sander, Prezes Roto FFT  

Jednocześnie Marcus Sander podkreśla niepewność, odczuwalną obecnie na całym świecie, w odniesieniu do prognoz dalszego rozwoju biznesu. „Dla Roto udział w międzynarodowych targach  tak wysokiej rangi jak BAU, oznacza zaangażowanie ogromnych nakładów środków i czasu. Efekty i zyski muszą być do nich adekwatne. Ponieważ w tym momencie nie możemy tego wiarygodnie ocenić, nasza decyzja opiera się na odpowiedzialności ekonomicznej za firmę, jej właścicieli i naszych pracowników” – dodaje Marcus Sander.

Po odwołaniu udziału w Fensterbau Frontale, kolejna rezygnacja z targów jest dla Roto niezwykle trudną decyzją. Jednak biorąc pod uwagę wszystkie czynniki jest to rozsądny krok. Prezentacja produktów i rozwiązań Roto targach BAU ma ogromne znaczenie dla dywizji Roto Aluvision. Dlatego firma już planuje ponowny udział w imprezie w 2023 r.

Grupa Roto dostarcza wysokiej jakości komponenty do budynków i fasad aluminiowych, w tym okucia, uchwyty, zamki, technologię szklenia i profile uszczelniające. Dzięki szerokiej ofercie rozwiązań do okien i drzwi z aluminium oraz kompleksowej obsłudze doradczej, Roto jest cenionym partnerem architektów, projektantów, systemodawców i producentów stolarki na całym świecie. Obecnie firma koncentruje działania na zapewnieniu jak najlepszego wsparcia klientów podczas i po kryzysie związanym z COVID-19 korzystając z różnorodnych kanałów nowoczesnej komunikacji cyfrowej.

 

źródło: Roto Frank Okucia Budowlane