HS LiftUnit – podnoszenie drzwi tarasowych lżejsze o połowę
HS LiftUnit – podnoszenie drzwi tarasowych lżejsze o połowę

Tarasowe drzwi podnoszono-przesuwne mogą być wyjątkowo duże i masywne. Ich obsługa, np. przez małe dzieci i mniej sprawnych ruchowo seniorów, jest wówczas trudna lub wręcz niemożliwa. W takim przypadku zalecane jest wyposażenie ich w element wspomagający. Dlatego Grupa G-U, producent innowacyjnych rozwiązań dla okien i drzwi, stworzyła HS LiftUnit ułatwiający podnoszenie skrzydła.

G-U Polska

Wielkie przeszklone „ściany” od strony ogrodu są niezwykle efektowne i coraz częściej stosowane. Nowoczesna architektura skraca bowiem dystans między wnętrzem domu a naturą dookoła niego. Dlatego projektanci wybierają duże przeszklenia tarasowe, stawiając na rozwiązania podnoszono-przesuwne typu HS. Jednak masywne drzwi tarasowe mogą ważyć nawet ponad pół tony i potrzebują wspomagania, aby użytkownik mógł je łatwo otworzyć. Takim rozwiązaniem jest HS LiftUnit Heavy, dzięki któremu w drzwiach typu HS możliwe jest zastosowanie tylko jednej klamki: – Standardowo w takim przypadku, chcąc zrealizować zamówienie na drzwi tarasowe typu HS, ważące np. pół tony, dostawca musi zastosować aż dwie klamki. Dzięki zastosowaniu HS LiftUnit, drzwi – o wadze nawet do 600 kg – nadal mogą posiadać tylko jedną klamkę – wyjaśnia Piotr Kosmowski, szef działu techniki i rozwoju G-U Polska.

HS LiftUnit to ogromne wsparcie dla domowników, szczególnie tych słabszych, którzy często nie są w stanie otworzyć masywnych drzwi tarasowych. W przypadku rozwiązania HS LiftUnit siła podnoszenia skrzydła jest zredukowana aż o 50% – skrzydło unosi się niemal bez wysiłku ze strony otwierającego.

Ponadto w rozwiązanie HS LiftUnit można doposażyć już zamontowane drzwi tarasowe, a zastosowanie go nie wymaga od inwestora wprowadzania żadnych zmian – drzwi z zamontowanym elementem wspomagającym otwierają się w taki sam sposób, tylko dużo łatwiej. Mechanizm pozostaje niewidoczny – nie zaburza wyglądu i estetyki skrzydła. HS LiftUnit jest kompatybilny z wózkami jezdnymi GU-934 i znajduje zastosowanie we wszystkich drzwiach tarasowych typu HS – wyjaśnia Piotr Kosmowski z G-U Polska.

Wspomaganie dostępne jest w dwóch wersjach: HS LiftUnit Standard – do skrzydeł o wadze do 300 kg, a także HS LiftUnit Heavy – montowane w skrzydłach o wadze do 600 kg.

 

źródło: G-U Polska