Okna MS uchroniły przed włamaniem
Okna MS uchroniły przed włamaniem

Stosowane w oknach i drzwiach mechanizmy antywłamaniowe nie są chwytem reklamowym. One rzeczywiście chronią domowników przed niepożądanymi „gośćmi”. Dowodem może być zdarzenie z tej jesieni, kiedy złodziejom nie udało się sforsować okien marki MS więcej niż OKNA, wyposażonych w pakiet bezpieczeństwa.

Próba włamania do położonego na parterze mieszkania w województwie zachodniopomorskim miała miejsce jesienią tego roku. Pod nieobecność właścicieli, włamywacze próbowali sforsować okna i drzwi balkonowe. Choć poważnie uszkodzili profile i szyby, nie udało im się jednak dostać do wnętrza. Zastosowane w stolarce zabezpieczenia wytrzymały próby podważenia! I to mimo, że wnioskując po skali uszkodzeń, złodzieje sporo czasu poświęcili na próbę włamania.

Co ważne, okna z serii Wood Look, wyposażone były w standardowo oferowany przez markę MS więcej niż OKNA pakiet bezpieczeństwa. Obejmuje on okucia Multi-Matic austriackiej firmy MACO, w tym 3 zaczepy antywłamaniowe współpracujące z ruchomymi ryglami grzybkowymi, a także klamkę METZ z mechanizmem Secustik, który zabezpiecza przed otwarciem okna z zewnątrz poprzez przesunięcie rygli w okuciu lub przewiercenie profilu. Klamka ta jest produkowana wyłącznie dla MS więcej niż OKNA przez niemiecką firmę Hoppe.

Widoczna na zdjęciach skala uszkodzeń profili nie pozwoliła na naprawę okien. Firma MS więcej niż OKNA zaoferowała jednak właścicielowi nową stolarkę w promocyjnej cenie, a także dużo krótszy okres realizacji zamówienia.

 

Według badań do domów jednorodzinnych złodzieje dostają się najczęściej przez drzwi balkonowe, tarasowe z tyłu domu (47,5%) i resztę okien (30%). Zastosowanie odpowiednio wytrzymałych okuć i mechanizmów antywłamaniowych utrudnia sforsowanie stolarki ,a  przez to znacząco redukuje ryzyko kradzieży. FOT. MS więcej niż OKNA

 

źródło: MS więcej niż OKNA