Komfort w nadmorskim stylu – szczelne okucie Roto Patio Inowa na Florydzie
Komfort w nadmorskim stylu – szczelne okucie Roto Patio Inowa na Florydzie

Panoramiczne okna i drzwi tarasowe Hotelu Hyde Resort, w Fort Lauderdale na Florydzie, pozwalają gościom cieszyć się pięknym widokiem i atlantycką bryzą. Dzięki okuciom Roto Patio Inowa przesuwne drzwi są nie tylko wygodne i niezawodne w obsłudze, ale i bardzo szczelne. Innowacyjny system Roto chroni przed wiatrem, nawet podczas częstych w tym regionie huraganów.

Wznosząca się bezpośrednio nad Oceanem Atlantyckim bryła hotelu Hyde Resort & Residence w Fort Lauderdale, Floryda USA, z daleka zachwyca efektem mieniącego się szkła. Na 43 kondygnacjach przeszklonego obiektu, rozmieszczono 363 apartamenty z aneksem kuchennym i bezpośrednim wyjściem na taras. Pełnej wysokości okna oraz przesuwne drzwi balkonowe wpuszczają do wnętrz światło, gwarantują niezapomniany widok, a jednocześnie chronią przed wiatrem. Aby zapewnić wygodną obsługę, komfortowe ciepło i ciszę, w drzwiach zastosowano innowacyjne okucie Roto Patio Inowa – spełniające wysokie wymagania szczelności, podyktowane lokalnym klimatem.

Relaks w nadmorskim stylu

Dobre samopoczucie i wygoda gości były jednym z głównych założeń projektowych brazylijskiego biura Debora Aguiar Arquitetos. W apartamentach zastosowano odstawno-przesuwne drzwi tarasowe z okuciem Roto Patio Inowa, które wyróżnia komfortowa obsługa. Można je łatwo i cicho przesuwać bez podnoszenia – nawet w przypadku dużych i ciężkich skrzydeł. Wspomagający ruch zamykający zapewnia dużą siłę docisku, dzięki czemu drzwi zamykają się bez żadnego wysiłku. Wystarczy ustawić klamkę w dół – jak w standardowych oknach. Dodatkowo, niski próg wbudowany w podłogę pozwala na bezkolizyjne wyjście na taras. Przesuwne drzwi balkonowe wpuszczają do hotelowych apartamentów dużo światła i nie zatrzaskują się pod wpływem przeciągu.

Szczelność w najtrudniejszych warunkach

Wybór drzwi z okuciem Patio Inowa podyktowany był także specyficznymi warunkami – położeniem i wysokością obiektu oraz lokalnym klimatem. Nawiedzające Florydę huragany –intensywne tropikalne burze połączone z porywistym wiatrem, przekraczającym często 100 km/h, wymagały zastosowania okuć o wysokiej szczelności. Okucie Roto Patio Inowa zostało zaprojektowane tak, by zapewnić wysoką ochronę i odporność systemu nawet w najtrudniejszych warunkach. Rozwiązanie pozytywnie przeszło test tajfunowy, potwierdzający zaawansowaną technologię i możliwość stosowania w budynkach wielopiętrowych mocno eksponowanych na silny wiatr. Gwarantuje to uszczelka na całym obwodzie skrzydła, punkty ryglujące także w obszarze słupka środkowego oraz innowacyjny ruch zamykający, który dociska skrzydło do ościeżnicy. Nawet podczas gwałtownych burz i ulewnego deszczu, padającego bezpośrednio na szybę i ościeżnicę, skrzydła nie uderzają o siebie, a w pokojach nie wyczuwa się przeciągu. Drzwi z okuciem Inowa dodatkowo chronią przed hałasem z zewnątrz i sprawiają, że w hotelowych wnętrzach panuje przyjemne ciepło i cisza.

Komfortowe wyposażanie, przemyślane rozwiązania i wysoki standard bezpieczeństwa kompleksu Hyde Resort sprawiają, że przybywający z całego świata turyści mogą w pełni cieszyć się słońcem i urokami wschodniego wybrzeża Florydy.

 

źródło: Roto Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o