Bezpieczne okucie Roto z funkcją TiltSafe RC2 nagrodzone za innowacyjność
Bezpieczne okucie Roto z funkcją TiltSafe RC2 nagrodzone za innowacyjność

Okucie do okien antywłamaniowych Roto TiltSafe RC2 zostało wyróżnione tytułem Innowacyjne Rozwiązanie Branży Stolarki 2019. Unikatowe rozwiązanie zabezpiecza uchylone okno przed wyważeniem, zgodnie z wymaganiami klasy RC2.

Okucie rozwierno-uchylne Roto TiltSafe RC2 zostało laureatem IV edycji programu Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki (IRBS), którego finał miał miejsce w 21 lutego 2019 r. na Zamku w Gniewie. Rozwiązanie łączy zalety wysokiej szczelności nowoczesnej stolarki z możliwością skutecznego wietrzenia domu w sposób bezpieczny, potwierdzony certyfikatem w klasie RC2. Okno z funkcją TiltSafe RC2 można pozostawić uchylone na szerokość 65 mm, zapewniając odczuwalny dopływ tlenu, bez obaw o bezpieczeństwo dobytku i domowników. Zabezpieczony przed wyważeniem uchył pozwala na efektywną cyrkulację powietrza, zapobiegając gromadzeniu się wilgoci, usuwając zapach i szkodliwe dla zdrowia zanieczyszczenia, takie jak kurz, dwutlenek węgla czy grzyb.

Okno z funkcją TiltSafe RC2 sprawdza się w sypialniach, salonach, gabinetach i innych pomieszczeniach na niskich kondygnacjach, gdzie ochrona antywłamaniowa jest szczególnie pożądana. W konstrukcji okucia wykorzystano trzy stalowe zaczepy antywyważeniowe, które w połączeniu z antywyważeniową rolką ryglującą i klamką zamykaną na klucz skuteczne stawią opór nieproszonym gościom. Dzięki temu okno jest w pełni zabezpieczone przed wyłamaniem i odporne na użycie narzędzi, takich jak klin, wkrętak i młotek – zgodnie z normą DIN EN 1627 – 1630. Funkcję TiltSafe RC2 stosować można z systemem okuć Roto NT, jak i nowym wprowadzanym na rynek systemem Roto NX.

Nagroda dla Roto TiltSafe RC2 bardzo nas cieszy, ponieważ to rozwiązanie odzwierciedla kluczowe założenie działalności Roto, jakim jest konstruowanie niezawodnych okuć z myślą o korzyściach klientów – mówi Rafał Osiński, dyrektor sprzedaży Roto Frank Okucia Budowlane, Polska północna. – Funkcja bezpiecznego wietrzenia to innowacja o dużym potencjale rynkowym, odpowiadająca na potrzeby producentów i użytkowników, którzy chcą zapewnić sobie i najbliższym maksimum bezpieczeństwa, mieszkając w zdrowych i komfortowych domach.

Ideą programu IRBS jest wybór i upowszechnianie innowacyjnych, wyjątkowych i przyszłościowych rozwiązań w branży stolarki budowlanej, dostępnych na terenie Unii Europejskiej. Kapituła, składająca się z przedstawicieli ośrodków naukowo-badawczych, firm doradczych, mediów, architektów oraz niezależnych ekspertów stolarki wyróżnia najlepsze, innowacyjne rozwiązania i produkty, które stanowią ważny element produkcji światowej jakości okien, drzwi, bram, szyb, fasad i wychodzą na przeciw zmieniającym się wymaganiom rynku.

Rozstrzygnięcie tegorocznej edycji programu IRBS i wręczenie nagród miało miejsce podczas uroczystej gali XXIV Konwentu Stolarki na Zamku w Gniewie.

 

źródło: Roto Frank Okucia Budowlane