Okucia do struktur bezramowych – seria Como&Calabria
Okucia do struktur bezramowych – seria Como&Calabria

Kolekcja mocowań Como&Calabria od CDA Polska to seria łączników, klamer oraz zawiasów przeznaczonych do montażu  struktur bezramowych. Z  ich pomocą,  najczęściej w biurach oraz galeriach handlowych, montuje się przeszklone drzwi oraz ściany działowe. Okucia te wyróżniają się prostym, minimalistycznym designem i wysoką jakością materiałów użytych do ich produkcji. 

Szklana ściana oraz drzwi, montaż z pomocą okuć Como
– fot. CDA Polska

Okucia z serii Como&Calabria od CDA Polska pozwalają na montaż tafli zarówno do szklanego panelu, jak i murowanej ściany czy podłogi. Łączniki naświetli dostępne są w kilku wariantach, w tym w wersji standardowej oraz z żebrem umożliwiającym montaż trzeciej tafli, co dodatkowo ułatwia instalację szklanych przegród. W skład kolekcji wchodzą również zawiasy typu strop

– podłoga (także w wariancie z przesuniętą osią), które mocowane są na górnej i dolnej krawędzi drzwi, co umożliwia otwarcie skrzydła pod dowolnym kątem, a nawet jego obrót o 360°. Dostępne są też zamki odpowiednie do montażu na dole tafli szklanej, w tym np. model PL34, który może być stosowany jako dodatkowe zabezpieczenie ruchomej formatki, a z uwagi na swój niewielki rozmiar nie będzie się rzucać w oczy ani nie zaburzy ekspozycji szkła.

Okucia Como&Calabria są odpowiednie do montażu szkła o grubości 10 oraz 12 mm. Instalując z ich pomocą drzwi całoszklane, należy pamiętać, że szerokość ich skrzydła nie powinna przekraczać 1000 mm, a ciężar formatki wynosić więcej niż 90 kg. Co więcej, mocowania z tej kolekcji można swobodnie łączyć z innym typem okuć, w tym z profilami montażowymi DRM Nuova Roma czy Lazio FCM, a przede wszystkim z zamykaczami z kolekcji Nuova Bergamo&Firenze.

Okucia dostępne w ramach serii różnią się od siebie materiałem wykorzystanym do produkcji pokrywek. Dla mocowań z serii Como wykonano je ze stali nierdzewnej, a Calabria z aluminium, przy czym w obu przypadkach korpus wyprodukowany jest ze stopu ZnAl. Mocowania dostępne są w różnych, eleganckich i pasujących do charakteru różnorodnych wnętrz wykończeniach – dla maskownic ze stali jest to satyna (czyli stal nierdzewna szczotkowana) lub połysk, a dla aluminiowych anoda srebrna. Niewielki rozmiar mocowań do struktur bezramowych gwarantuje, że zamocowane z ich pomocą szkło będzie w pełni wyeksponowane, a całe przeszklenie zaprezentuje się subtelnie. Między innymi z tego powodu mocowania te bardzo często wykorzystywane są do instalacji ozdobnych tafli szkła.

 

źródło: CDA Polska