Nowy standard w zakresie efektywności cieplnej
Nowy standard w zakresie efektywności cieplnej

Eko-Okna zmieniają standard wykonania szyb z ciepłą ramką. Teraz w standardzie oferują najlepszą na rynku ciepłą ramkę.

Ramka dystansowa jest centralnym punktem każdej szyby okiennej – niezależnie, czy chodzi o pakiety jednokomorowe czy dwukomorowe. Jako jedyne miejsce styku z szybami, stanowi ona bezpośrednie połączenie pomiędzy wnętrzem budynku a otoczeniem oraz ma decydujące znaczenie dla efektywności energetycznej i komfortu przebywania w pomieszczeniu.

Chociaż ten decydujący szczegół ma ogromny wpływ na efektywność energetyczną okna, w przypadku szyb zespolonych nadal stosuje się aluminiowe ramki dystansowe, w wyniku czego generowane są wysokie koszty ogrzewania.  Dzieje się tak dlatego, że bodaj żaden materiał nie przewodzi ciepła lepiej niż metale. Nic więc dziwnego, że w wielu domach pieniądze na ogrzewanie dosłownie „wylatują przez okno”.

Z tego powodu przy zakupie okna należy zwrócić uwagę na rodzaj ciepłej ramki. W odróżnieniu od aluminiowych ramek dystansowych, ciepłe ramki są wykonane z wysoce izolacyjnego kompozytu, dzięki któremu straty ciepła są redukowane do minimum. Eko-Okna, jako jeden z wiodących, europejskich producentów stolarki, idzie o krok dalej. Modyfikuje ofertę ciepłych ramek i klientom, którzy zamówią okna z taką ramką, oferują ramkę Swisspacer Ultimate, charakteryzującą się najwyższą efektywnością energetyczną. W momencie gdy współczynnik przewodności cieplnej ramki Swisspacer Ultimate osiąga 0,14 W/mK, współczynnik innych ramek wynosi najwyżej 0,29 W/mK.

- Już przed tą zmianą pracowaliśmy z wysokowydajnymi wyrobami szwajcarskiego producenta Swisspacer. Pomimo i tak bardzo niskiego współczynnika przewodności cieplnej w porównaniu do powszechnie stosowanych ciepłych ramek dystansowych pragnęliśmy zaoferować naszym klientom wyraźnie wyższą jakość. Przejście na ramkę Ultimate było dla nas ostatnim logicznym krokiem w tym kierunku. Dzięki jeszcze lepszej izolacyjności cieplnej tego produktu klasy premium możemy wyznaczyć całkiem nowe standardy w branży oraz po raz kolejny potwierdzić, że jesteśmy elastycznym przedsiębiorstwem zorientowanym na klienta - mówi Łukasz Kucharczyk, dyrektor ds. marketingu i rozwoju produktów Eko-Okna S.A.

Ramki dystansowe z tworzywa sztucznego zapewniają znaczne oszczędności energii i związanych z tym kosztów oraz zmniejszenie emisji CO2 z budynków, co potwierdza przeprowadzone badanie naukowe i przedstawione w nim dane liczbowe. W nowym badaniu Instytutu Budownictwa Pasywnego w Darmstadt (PHI) porównano ramki dystansowe o wysokiej efektywności energetycznej wykonane z tworzywa sztucznego, aluminium i stali nierdzewnej. Rezultat: klienci mogą zaoszczędzić do 8,6% energii grzewczej rocznie, jeśli ich okna są wyposażone w ciepłą ramkę z oferty Eko-Okien.

Oprócz walorów energetycznych, cechuje się ona także atrakcyjnym wyglądem. Ramka ma półmatowe, atrakcyjne wykończenie, dzięki czemu nie odbija się w szybach ani nie narusza czystych linii szklenia.

 

źródło:Eko-Okna