ZNACZĄCY „SKOK” DRUTEXU  BYTÓW NA LIŚCIE NAJWIĘKSZYCH  PRZEDSIĘBIORSTW W  POLSCE
ZNACZĄCY „SKOK” DRUTEXU BYTÓW NA LIŚCIE NAJWIĘKSZYCH PRZEDSIĘBIORSTW W POLSCE

Drutex po raz kolejny znalazł się na „Liście 2000”- liście skupiającej największe polskie przedsiębiorstwa. Przegląd ten, organizowany przez „Rzeczpospolitą” wyróżnia firmy, które charakteryzują się innowacyjnością oraz dynamicznym i efektywnym rozwojem.

W tym roku Drutex uplasował się na 987 pozycji.
Dla porównania, w poprzedniej edycji znajdował się na miejscu 1079. Jak pokazały wyniki, tegoroczne miejsca w przeglądzie zarezerwowane były przede wszystkim dla tych przedsiębiorstw, które tak jak Drutex umiejętnie wykorzystały dobrą koniunkturę gospodarczą i dzięki temu, zanotowały bardzo dobre wyniki finansowe

Firma istnieje na polskim rynku od 1985 roku.
W pierwszym okresie działalności firma DRUTEX, jako działalność gospodarcza osoby fizycznej Pana Leszka Gierszewskiego, pod nazwą Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Usługowo - Handlowe DRUTEX, funkcjonowała jedynie w branży metalowej. Firma początkowo produkowała siatki ogrodzeniowe, a od 1987 roku druty i wyroby z drutu, stąd nazwa firmy. W 1994 roku DRUTEX uruchomił pierwszą linię do produkcji stolarki okiennej z PCV, a także półautomatyczną linię do produkcji szyb zespolonych. Następnym etapem w rozwoju DRUTEX-u było uruchomienie produkcji stolarki z aluminium w 1999 r.
               
Obecnie DRUTEX S.A. jest jednym z liderów zakresie  produkcji  stolarki otworowej z PCV w Polsce. W swojej ofercie posiada również okna, drzwi, fasady z drewna i aluminium. Na własne potrzeby uruchomił nowoczesne linie do wytłaczania profili okiennych z pvc w systemie „ Iglo”. Firma jest obecnie zaliczana do najnowocześniejszych zakładów w tej branży w Europie.

Redakcje Kwartalnika OKNO i oknoserwis.pl gratulują uzyskanych wyników.