Komfort wielkiego formatu – Schüco SmartStop i SmartClose
Komfort wielkiego formatu – Schüco SmartStop i SmartClose

Wielkowymiarowe drzwi przesuwne zapewniają szeroki widok na otoczenie, dobre doświetlenie wnętrz, a przede wszystkim nadają architekturze budynku nowoczesny charakter. Aluminiowe drzwi przesuwne Schüco oferują dodatkowo najwyższy komfort i bezpieczeństwo obsługi, dzięki nowym mechanizmom precyzyjnego zatrzymywania i domykania skrzydła.

Mechanizmy Schüco SmartStop i SmartClose są montowane w profilu w niewidoczny sposób

Fot. Schüco

 

Przeszklone skrzydła przesuwne, które można łatwo zsuwać na boki, to bardzo praktyczne rozwiązanie, a jednocześnie wyznacznik obowiązujących trendów w architekturze. Modne są w szczególności bardzo wysokie, wielkoformatowe przeszklenia w wąskich ramach, które sprawiają wrażenie szklanych ścian. Dzięki ergonomicznym dźwigniom i starannie opracowanym systemom jezdnym przesuwanie dużych skrzydeł odbywa się płynnie. Teraz firma Schüco opracowała dodatkowe mechanizmy bezpieczeństwa w aluminiowych drzwiach przesuwnych i podnoszono-przesuwnych, które znacznie zwiększają komfort ich obsługi – Schüco SmartStop i SmartClose. Drzwi zaopatrzone w innowacyjne mechanizmy łagodnie hamują przed przeszkodą i bezgłośnie wsuwają się w ościeżnicę. Rozwiązania są dostępne między innymi w drzwiach z serii Schüco ASS 70.HI.
 

Przesuw kontrolowany

Mechanizm Schüco SmartStop

Fot. Schüco

 

Duże aluminiowe skrzydła drzwiowe mogą ważyć nawet do 300-400 kg, dlatego tak ważne jest zastosowanie mechanizmów ułatwiających ich bezpieczne przesuwanie. Możliwość precyzyjnej obsługi ciężkich drzwi ma duże znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy korzystają z nich dzieci i osoby starsze. Dwa nowo wprowadzone mechanizmy Schüco SmartStop i SmartClose to odpowiedź na potrzeby najbardziej wymagających użytkowników. Oparta na innowacyjnym systemie amortyzatorów funkcja SmartStop gwarantuje efektywne wyhamowanie skrzydła w bezpiecznej odległości od ościeżnicy. Nawet w przypadku gwałtownego domykania zapobiega uderzeniu w ościeżnicę i przytrzaśnięciu np. ręki. Natomiast mechanizm SmartClose pełni funkcję bezpiecznego i cichego zamykania. Skrzydło delikatnie dosuwa się do ościeżnicy i wsuwa się w nią, zaś zaryglowanie odbywa się ręcznie. W zależności od indywidualnych wymagań w drzwiach można zamontować jeden lub obydwa mechanizmy naraz. 

W funkcjonalności piękno

Mechanizm Schüco SmartClose

Fot. Schüco

 

Aluminiowe drzwi przesuwne można wyposażyć w funkcje SmartStop lub SmartClose w dowolnym momencie – zarówno na etapie zamówienia, jak i użytkowania. Kompaktowe mechanizmy o wymiarach 21,5 x 27,5 mm są dyskretnie montowane w rowku okuciowym. Dzięki temu są niewidoczne na zewnątrz i nie zaburzają harmonijnej estetyki stolarki. Skuteczne rozwiązania tłumienia zapewniają przy tym bezgłośną pracę systemów. Ze względu na niewielką wagę do 0,41 kg dodatkowe mechanizmy nie zwiększają w znaczący sposób ciężaru drzwi. Dzięki łatwemu dostępowi można je łatwo regulować i serwisować w trakcie użytkowania, bez potrzeby demontowania całego skrzydła. 

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie:
www.schueco.pl