Komfortowe i zapewniające bezpieczeństwo drzwi z kolekcji PRESA
Komfortowe i zapewniające bezpieczeństwo drzwi z kolekcji PRESA

Odpowiednio dobrane drzwi w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej zapewniają nam komfort użytkowania, ciszę i bezpieczeństwo. Doskonałym przykładem drzwi spełniających te kryteria są drzwi Presa marki Stolbud Włoszczowa, których klasyczny, elegancki wygląd łączy się z bardzo dobrą ochroną antywłamaniową i akustyczną. 

Stabilna konstrukcja i estetyka

Wejściowe drzwi wewnętrzne Presa oparte są na solidnej konstrukcji z wyselekcjonowanego, klejonego drewna sosnowego i dębowego. Rama wypełniona jest specjalnymi, systemowymi, wielowarstwowymi wkładami wewnętrznymi.  Skrzydła wykończone są obustronnie wysokiej jakości płytami HDF lub MDF, gładkimi lub frezowanymi, ewentualnie wzorzystą fakturą imitującą słoje drewna. Estetykę drzwi podkreślają różne rodzaje wykończeń dostępnych w szerokiej gamie kolorystycznej - od fornirów naturalnych i modyfikowanych, poprzez okleiny: lamisoft, mikroflex, pvc, kończąc na malowaniu w kolorach według palety RAL.

Trwałość i bezpieczeństwo przede wszystkim

Drzwi z kolekcji Presa gwarantują ochronę antywłamaniową i akustyczną. Są zaliczane do grupy drzwi technicznych, czyli takich, które ze względu na przeznaczenie: do mieszkań i budynków użyteczności publicznej muszą spełniać określone normy bezpieczeństwa. Drzwi występują w dwu wariantach jako Presa 2 oraz Presa 3 - charakteryzujących się klasyfikacją antywłamaniową RC 2 oraz RC 3. Wysokie parametry zabezpieczające przed włamaniem zapewniają sprawdzone, najwyższej jakości systemy okuciowe. Linia Presa wyposażona jest  standardowo w wielopunktowe zasuwnice antywłamaniowe, zamki, wkładki i zabezpieczenia antywyważeniowe.   

Komfort akustyczny

Komfort akustyczny szczególnie pożądany jest w budynkach wielorodzinnych. I chodzi tu nie tylko o to, aby nie słyszeć hałasów dobiegających z klatki schodowej i dźwięków z innych mieszkań. Ważne jest przede wszystkim to, aby odgłosy naszej codzienności nie docierały do uszu osób postronnych. Te wymagania doskonale spełniają drzwi z kolekcji Presa, których zdolność do tłumienia hałasów określana jest za pomocą współczynnika izolacyjności akustycznej Rw=34, Rw=36dB.   

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając drzwi o podwyższonej odporności na włamanie należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy posiadają one odpowiednie świadectwa badań i atesty. Produkty Stolbud Włoszczowa spełniają wszystkie obecnie obowiązujące normy, dlatego możemy mieć pewność, że ich wybór w pełni zrealizuje nasze potrzeby i  oczekiwania. 
Ponadto korzystny stosunek jakości do ceny będzie z pewnością dodatkowym atutem, który zachęci użytkowników ceniących komfort akustyczny i poczucie bezpieczeństwa do zakupu tego wygodnego rozwiązania o niewątpliwych walorach funkcjonalno-estetycznych.

 

źródło: Stolbud Włoszczowa