W chłodzie pracuje się lepiej
W chłodzie pracuje się lepiej

Pierwszorzędną potrzebą biznesu jest podjęcie właściwych działań, mających na celu zapewnienie komfortu pracownikom. To szczególnie ważne teraz, kiedy gorące lato potrafi dać się porządnie we znaki. Przyjemny chłód pozytywnie wpływa na sprawność i efektywność pracy.

Pracodawca jest ustawowo zobowiązany chronić zdrowie swoich pracowników. Ta odpowiedzialność jest zawarta w Kodeksie Pracy oraz ogólnych zasadach higieny i bezpieczeństwa miejsca zatrudnienia. Dlatego nie tylko podczas srogiej zimy, lecz także uciążliwych upałów powinien stosować odpowiednie środki zaradcze w obrębie przestrzeni biurowej, które przyczynią się do zwiększenia komfortu podwładnych w wykonywaniu powierzonych im obowiązków. Co prawda, przepisy BHP nie określają jasno górnej granicy dopuszczalnej temperatury w biurze. Jednak zadaniem każdego odpowiedzialnego szefa jest umożliwienie pracy w chłodzie, gdyż po prostu wpływa to korzystnie na wydajność osób zatrudnionych w firmie.
 

Żar tropików w mieście

Wielkie polskie miasta, niezależnie od pory roku, tętnią życiem. Tu kwitnie rozrywka, kultura, a przede wszystkim biznes. Wraz ze świtem na ulice wylewa się ogrom ludzi, z których znaczna część podróżuje do pracy własnym samochodem. Życie w miejskich murach ma jednak to do siebie, że lato daje się tutejszym mieszkańcom szczególnie we znaki, zwłaszcza przedsiębiorcom, których obowiązuje ścisły dress code. Garnitur, koszula z długim rękawem, krawat, nie idą w parze z „rozżarzonym do czerwoności” biurem. Dlatego miejsce pracy, podobnie jak prywatny dom, powinno być oazą wytchnienia od rytmicznego bicia gorącego serca metropolii, które w godzinach szczytu staje się nie do zniesienia. Latem priorytetową wartością jest chłód, stwarzający idealne warunki do pracy, gdyż działa jak kompres na rozgrzane słońcem ciało. Na stworzenie odpowiedniego klimatu biurowego wnętrza można znaleźć kilka sposobów, ale najefektywniejszym z nich jest osłonięcie wnętrza przed słońcem, np. poprzez zastosowanie innowacyjnych zasłon zewnętrznych w postaci markiz.
 

Markizy dla szukających ochłody

Innowacyjne akcesoria zewnętrzne, takie jak markizy do okien pionowych firmy FAKRO, to optymalne rozwiązania, służące do ochrony przed ciepłem słonecznym. Ich skuteczność polega na tym, że absorbują promienie słoneczne już przed szybą, dzięki czemu chronią pomieszczenie do 8 razy skuteczniej niż rolety wewnętrzne. – Markizy to innowacyjne osłony wysokiej jakości, które skutecznie zacieniają pomieszczenie, zapewniając jednocześnie dobrą widoczność na zewnątrz. Rozpraszają ostre światło, tworząc tym samym idealne warunki do pracy. Chronią pomieszczenia przed ciepłem słonecznym, pełniąc ponadto dodatkową funkcję dekoracyjną na tle elewacji – tłumaczy Janusz Komurkiewicz, Dyrektor Marketingu Firmy FAKRO, producenta okien dachowych i akcesoriów do okien.

Markizy strzegą nas również przed ciekawskim wzrokiem przechodniów, zwłaszcza gdy biuro jest usytuowane na parterze, a okna wychodzą wprost na ulicę. Zabezpieczają także przed szkodliwym promieniowaniem UV. Dzięki nim komfort pracy utrzymuje się na wysokim poziomie przez cały dzień. To dobra propozycja dla każdej biznesowej placówki. Zwłaszcza, że oszczędzamy dzięki nim energię elektryczną. Markizy redukują bowiem potrzebę korzystania z klimatyzacji i koszty z nią związane.

Zimą skarżymy się na mróz, a latem na upały… i chociaż z natury lubimy narzekać, to właściwy mikroklimat w biurze sprzyja efektywnej pracy – nie można temu zaprzeczyć. Delektowanie się przyjemnym chłodem czas zacząć! Sukces biznesowy gwarantowany.

 

źródło: FAKRO