Markizolety VMB Solar – skuteczna ochrona przed nagrzaniem
Markizolety VMB Solar – skuteczna ochrona przed nagrzaniem

Markizolety VMB to nowy produkt w ofercie FAKRO. Podobnie jak markizy przeznaczone są do okien pionowych i służą do ochrony wnętrza przed nagrzewaniem.

 

Markizoleta VMB widok od zewnątrz

 

Skuteczność w ochronie przed nagrzaniem markizolety jest 8 razy wyższa niż rolet wewnętrznych. Markizoleta
w odróżnieniu od markiz posiada ruchomą, odchylaną belkę. Dzięki temu po rozwinięciu markizolety mamy dostęp do zewnętrznego parapetu, na którym mogą stać np. kwiaty. Z łatwością możemy też spojrzeć na zewnątrz, w dół lub na boki, bez konieczności zwijania materiału markizolety.

 

Widok od wewnątrz

 


Markizoleta VMB Solar to innowacyjny produkt, który posiada inteligentny system automatycznego uruchamiania w zależności od nasłonecznienia. Nie potrzebuje prądu z sieci elektrycznej, ponieważ zasilana jest energią słoneczną, a rolę czujnika pełni panel fotowoltaiczny, który w połączeniu ze specjalnym układem elektroniki reaguje na promieniowanie słoneczne. Latem, w przypadku dużego nasłonecznienia markizoleta samoczynnie rozsuwa się i chroni pomieszczenie przed nagrzaniem. Przy pochmurnej pogodzie markizoleta automatycznie się zwija zwiększając napływ naturalnego światła.


Markizoleta VMB Z-Wave zasilana jest prądem z sieci elektrycznej i sterowana za pomocą pilota lub przełącznika naściennego
w bezprzewodowym systemie Z-Wave.

 

źródło: FAKRO