Nowość! Energetyzujący duet – zintegrowane okna zespolone Schüco AWS 120 CC.SI w standardzie pasywnym
Nowość! Energetyzujący duet – zintegrowane okna zespolone Schüco AWS 120 CC.SI w standardzie pasywnym

Nowe okno zespolone z serii Schüco AWS 120 CC.SI ze zintegrowaną osłoną przeciwsłoneczną Schüco CCB to kompleksowe rozwiązanie dedykowane dla budownictwa zrównoważonego. Oprócz termoizolacyjności w standardzie pasywnym zapewnia pewną ochronę przed wyziębianiem oraz przegrzewaniem pomieszczeń, a także podwyższoną ochronę akustyczną i antywłamaniową. 

Okno Schüco AWS 120 CC.SI ze

zintegrowaną żaluzją Schüco CCB

Fot. Schüco

 

Żaluzja CCB jest montowana w

dyskretny sposób pomiędzy

przeszkleniami

Fot. Schüco

 

 

 

 

 

Aluminiowe okna zespolone z serii Schüco AWS 120 CC.SI spełniają maksimum wymagań pod kątem zrównoważonej architektury. W ramę o doskonałym współczynniku przenikania ciepła od Uf=0,85 W/m2K można wstawiać termoizolacyjne pakiety szybowe o grubości nawet do 50 mm w skrzydle. Pomiędzy dwukomorowym pakietem szybowym i przeszkleniem zewnętrznym wstawiana jest żaluzja CCB w sposób zapobiegający powstawaniu mostków termicznych. Dzięki temu powstało okno o doskonałych parametrach ochrony cieplnej, przeciwsłonecznej, antywłamaniowej (≤ RC3) i akustycznej (≤ 53 dB), spełniające przy tym najwyższe wymagania pod względem estetyki i designu.

 

 

 

 

Kompleksowa ochrona przeciwsłoneczna

Specjalnie zaprojektowana aluminiowa żaluzja przeciwsłoneczna Schüco CCB zastosowana w oknie Schüco AWS 120 CC.SI została precyzyjnie dopasowana pod względem wymiarowym i konstrukcyjnym do profilu, dlatego zapewnia doskonałą ochronę przed promieniami słonecznymi, jak również szeroki widok na zewnątrz. Lamele o szerokości 25 mm mogą być unoszone lub opuszczane za pomocą ukrytego napędu elektrycznego o mocy 24 V, bez względu na pozycję żaluzji. W zależności od potrzeb przesłona może zapewniać dowolny stopień zacienienia w pomieszczeniu, od ochrony przed olśnieniem aż po całkowite zaciemnienie. Jest montowana dyskretnie pomiędzy przeszkleniami w górnej części profilu, dlatego po uniesieniu do góry staje się niemal niewidoczna. Natomiast w pozycji zamkniętej nie przepuszcza światła, gdyż przesłania całą szybę. Umiejscowienie żaluzji pomiędzy przeszkleniami sprawia, że jest ona szczelnie chroniona przed warunkami zewnętrznymi, dlatego zachowuje trwałość i estetyczny wygląd. Zarówno układ elektryczny, jak i cała konstrukcja przesłony są odporne na działanie wysokich temperatur, jakie powstają w przestrzeni międzyszybowej pod wpływem promieniowania słonecznego.

Montaż żaluzji Schüco CCB

nie wymaga użycia narzędzi,

ani prowadzenia okablowania.

Fot. Schüco

Inteligentne rozwiązanie

 

Wszechstronne okno Schüco AWS 120 CC.SI ze zintegrowaną ochroną przeciwsłoneczną to idealne rozwiązanie dla wielu projektów, w tym np. modernizacyjnych. Dzięki specjalnym rozwiązaniom konstrukcyjnym i gotowym połączeniom elektrycznym montaż żaluzji nie wymaga użycia narzędzi, ani prowadzenia okablowania. Wersja okna AWS 120 CC.SI z ościeżnicą renowacyjną pozwala skrócić czas montażu nawet o 37%. Okno zespolone może być ponadto wyposażone w okucia mechatroniczne Schüco TipTronic umożliwiające zdalną, centralną lub decentralną obsługę okna i żaluzji. W połączeniu z systemem zarządzania budynkiem i czujnikami temperatury, oświetlenia czy CO2 system może automatycznie wietrzyć pomieszczenie i regulować stopień jego zacienienia.

Zintegrowane okno zespolone Schüco AWS 120 CC.SI w standardzie pasywnym

Aluminiowe okna zespolone Schüco AWS 120 CC.SI charakteryzuje doskonały współczynnik przenikania ciepła dla ramy Uf ≥ 0,85 W/m2K. W połączeniu z pojedynczym i dwukomorowym oszkleniem oraz zintegrowaną żaluzją Schüco CCB uzyskuje pasywne parametry termoizolacyjne, gwarantując kompleksową ochronę przed wyziębianiem i przegrzewaniem pomieszczeń. Ramy umożliwiają wstawienie oszkleń o grubości do 50 mm w skrzydle. Żaluzja została dopasowana do profilu pod względem wymiarowym i konstrukcyjnym, dlatego zapewnia doskonałą ochronę przed promieniami słonecznymi, jak również szeroki widok na zewnątrz. Aluminiowe lamele o szerokości 25 mm mogą być unoszone lub opuszczane za pomocą elektrycznego mechanizmu napędzanego silniczkiem o mocy 24 V, bez względu na pozycję żaluzji. W zależności od potrzeb przesłona zapewnia dowolny stopień zacienienia, od ochrony przed olśnieniem aż po całkowite zaciemnienie. Żaluzja jest montowana dyskretnie pomiędzy przeszkleniami w górnej części profilu, dlatego po złożeniu jest niemal niewidoczna i chroniona przed warunkami zewnętrznymi. Zarówno układ elektryczny, jak i cała konstrukcja przesłony są odporne na działanie wysokich temperatur. Okno Schüco AWS 120 CC.SI zapewnia ponadto wysoką klasę ochrony antywłamaniowej do klasy RC3 włącznie oraz akustycznej aż do 53 dB. Starannie przemyślane rozwiązania konstrukcyjne znacznie przyspieszają montaż, co ma znaczenie szczególnie przy pracach modernizacyjnych. Okno można ponadto wyposażyć w okucia mechatroniczne Schüco TipTronic, które umożliwiają zdalną obsługę stolarki.

 

źródło www.schueco.pl