Effect Glass otwiera nowy zakład
Effect Glass otwiera nowy zakład

4 października br. miało miejsce uroczyste otwarcie nowego zakładu Effect Glass w Wędkowach, gmina Tczew. Obecne możliwości produkcyjne fabryki wynoszą około 750 tys. m2 szyb rocznie. Uruchomienie zakładu w nowej lokalizacji, oznacza kilkadziesiąt dodatkowych miejsc pracy.

Nowoczesność i tradycja

Oficjalne otwarcie zakładu produkcyjnego Effect Glass z udziałem prezydenta miasta Tczewa - Adama Burczyka oraz wójta gminy Tczew - Henryka Łuckiego, odbyło się pod hasłem ‘nowoczesność i tradycja’. Nowoczesność, bo zakład w Effect Glass w Wędkowach to inwestycja wyposażona w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, które mają wpływ na wysoką jakość i wydajność nowej produkcji. Tradycja ze względu na 20-letnie doświadczenie firmy w branży budowlanej - taki okres działalności doskonale potwierdza praktyczne umiejętności zespołu pracowników. Tradycyjnie przebiegała także dalsza część uroczystości, która odbyła się w krzyżackim zamku, w miejscowości Gniew, niedaleko Tczewa.

uroczystość otwarcia fabryki prowadzili:

dyr d/s marketingu Małgorzata Kruk

Prezes Zarządu Leszek Ciesek

szef sprzedaży Paweł Kidawa

Nowe możliwości

Decyzja o uruchomieniu nowego zakładu produkcyjnego w Wędkowach była podyktowana niewystarczającymi możliwościami rozwoju w dotychczasowej siedzibie firmy na północy Polski, w Starogardzie Gdańskim. – Szkła, które wytwarzamy często mają dość dużą powierzchnię. W Wędkowach nie ma problemu z magazynowaniem szkła i stworzeniem dodatkowych miejsc magazynowych dla nowego asortymentu. - Obecnie oferujemy około 70 rodzajów szkieł – podkreśla Izabela Janus, asystentka zarządu, pełnomocnik ds. ISO w Effect Glass. Już w styczniu tego roku rozpoczęto inwestycję, mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych. Pod koniec lipca zakończono większość prac budowlano-wykończeniowych. Inwestycje objęły budowę hali o powierzchni 12 tys. m 2 oraz wyposażenie zakładu w nowoczesne linie produkcyjne. - Ten zakład daje nam zupełnie nowe możliwości – powiedział Leszek Ciesek, właściciel firmy Effect Glass. - Obecnie moce produkcyjne wynoszą 750 tys. m 2 w skali roku. – Dla porównania – wielkość produkcji w Starogardzie Gdańskim wynosiła zaledwie 30% obecnych możliwości. Jeśli tylko koniunktura w branży ożywi się, będziemy w stanie nawet w ciągu kilku miesięcy znacznie zwiększyć potencjał – podsumował Leszek Ciesek. Każda z trzech linii technologicznych składa się z linii do zespalania oraz do cięcia szkła. Zakład produkuje obecnie szkło jednokomorowe i dwukomorowe oraz różne rodzaje szyb: ciepłochronne, dźwiękochłonne, przeciwsłoneczne, dekoracyjne, laminowane. Już wkrótce oferta zostanie znacznie poszerzona. Na luty przyszłego roku zapowiedziane zostało uruchomienie nowego pieca do hartowania szkła o doskonałych parametrach jakościowych oraz dotyczących wydajności. Jego zainstalowanie otworzy dodatkowe możliwości, związane z wytwarzaniem gatunków szkła specjalnego.

Wzrost zatrudnienia

Nowy zakład produkcyjny o większej wydajności, to także więcej miejsc pracy. Tylko na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy zatrudnienie w Effect Glass wzrosło o 100%. Producent przewiduje w najbliższym czasie zatrudnienie kolejnych kilkudziesięciu pracowników, do pracy w miejscowości Wędkowy.

 

źródło: EFFECT GLASS S.A.