Drzwi tarasowe na różne sposoby
Drzwi tarasowe na różne sposoby

Wraz z nadejœciem ciepłych dni życie domowników przenosi się na zewnątrz. Komfortowe warunki do spędzania czasu na śœwieżym powietrzu zapewni dobrze zaprojektowany taras. Możemy się na nim opalać, biesiadować z przyjaciółmi czy bawić z dziećmi. Roto radzi, by przy wyborze drzwi tarasowych zwrócić uwagę na sposób ich otwierania i na wielkośœć.


Drzwi przesuwne


Aby taras dobrze spełniał swoje funkcje, trzeba go w odpowiedni sposób połączyć z budynkiem. Głównie chodzi o uzyskanie szerokiego wyjœcia na zewnątrz. Tendencja do stosowania jak największych przeszkleń i otwierania się na otoczenie sprawia, że coraz większą popularnoœcią cieszą się tarasowe drzwi przesuwne. Jeœli interesują nas naprawdę duże przeszklenia, odpowiednie będą okucia Roto Patio Life, które umożliwiajš zamontowanie skrzydła o szerokoœci do 3225 mm i wysokoœci do 2670 mm. Może ono ważyć nawet 400 kg, a mimo to jego obsługa jest lekka i bezproblemowa. Dodatkowym udogodnieniem jest technologia Drive, która pozwala na zamontowanie napędu elektrycznego całkowicie ukrytego w podłodze. Umożliwia on automatyczne przesuwanie, ryglowanie i mikrowentylację. Szerokie otwarcie pomieszczenia wywołuje wrażenie, że taras wchodzi do œśrodka domu. 


Drzwi harmonijkowe


Zastosowanie systemu drzwi harmonijkowych sprawia, że po ich zsunięciu zniknąć może praktycznie cała śœciana. Roto Patio 6080 pozwala uzyskać przejœcie o szerokoœci aż do 6 m. Ze względu na wygodę i bezpieczeństwo warto zwrócić uwagę na wysokoœć i jakoœć progu dzielącego wnętrze domu i taras. Jeœli zdecydujemy się na niski próg z izolacją termiczną, w przejśœciu nie będzie wystawać żadna przeszkoda, o którą można by się potknąć. Pamiętać też trzeba, że drzwi tarasowe muszą być szczelne. System progów Roto BKV Eifel zapewnia nie tylko próg o minimalnej wysokoœści (zaledwie 2 cm), ale też skuteczną ochronę przed zimnem, wilgocią i wodą. 

 

Źródło: Roto