Szukaj w serwisie:

Oni wyznaczają trendy w budownictwie

W 2019 roku oddano w Polsce do użytku rekordową liczbę mieszkań – 207 tysięcy. Dobrą kondycję branży budowlanej widać na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA, które dziś rozpoczęły się na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Oni wyznaczają trendy w budownictwie

- Budownictwo jest ważną gałęzią gospodarki, a jednocześnie szeroką dziedziną reprezentowaną przez wiele różnych środowisk. Targi, które gromadzą tak licznych przedstawicieli branży, są dobrym miejscem do dialogu – mówił Robert Nowicki, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.

- Gościmy na naszym terenie około tysiąca wystawców na 45 tys. metrach kwadratowych – dodał Przemysław Trawa, prezes zarządu Grupy MTP. – Te targi to nie tylko wystawiennictwo, to także wiele konferencji, takich jak Forum Build4Future czy D&A Forum Designu i Architektury.

Nagroda dla kamienicy „żelazko”

Podczas inauguracji targów wręczono Architecture Budma Award. Za najbardziej wyróżniający się estetyką, jakością wykonania i funkcjonalnością obiekt jury uznało poznańską kamienicę „żelazko” przy ul. Ogrodowej, odbudowaną według projektu pracowni CDF Architekci.

Złote Medale, Grand Prix i Eco Prize

39 najlepszych produktów zgłoszonych na targi zostało nagrodzonych Złotymi Medalami Grupy MTP. Sąd Konkursowy, złożony z ekspertów pod przewodnictwem prof. dr. hab. inż. Józefa Jasiczaka, przyznał też dwa Złote Medale produktom pokazywanym podczas odbywających się w tym samym czasie Targów Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego INTERMASZ oraz kolejne dwa rozwiązaniom, które prezentowane będą na Targach KOMINKI.

Złote Medale są równoważne. Chcąc jednak wyróżnić najbardziej innowacyjne i ekologiczne rozwiązania, Grupa MTP postanowiła honorować laureatów Złotego medalu nagrodami Grand Prix. Pierwsze statuetki zostaną wręczone w tym roku.

Są dwa razy bardziej wytrzymałe od prętów ze zwykłej stali, a ich wykorzystanie obniża koszty transportu i ułatwia pracę na budowie. Pręty i siatki zbrojeniowe Trokotex wykonane są z kompozytów. Ich producent, firma Trokotex Polymer Group sp. z o.o., odebrał za nie nagrodę Grand Prix. Pręty kompozytowe świetnie nadają się do zastosowań geotechnicznych, górniczych, hydrotechnicznych, tunelingu, w mostach (płyty pomostowe, płyty tramwajowe) czy do prefabrykatów betonowych.

Mocna, ciepła, bezpieczna i nie przepuszczająca dźwięków – taka jest ściana wybudowana z pustaków z termoizolacją Lammi Thermoblock LL500 i LL400. Produkt ten zdobył nagrodę Eco Prize Grupy MTP. Pustaki Lammi Thermoblock wykonane są przez obróbkę diamentową, cechują się nowatorską konstrukcją. Spełniają najostrzejsze skandynawskie normy i idealnie nadają się do budowania w technologii pasywnej i energooszczędnej. Ich producentem jest fińska firma Lammin Betoni Oy, a polskim dystrybutorem Lammi-Fundament sp. z o.o.

Złoty Medal Wybór Konsumentów otrzymała firma Plonmar, produkująca Podwaliny Nyxon. Produkt ten, wraz ze wszystkimi produktami niezbędnymi do tzw. „ciepłego montażu” stolarki stanowią spójny system, charakteryzujący się bardzo korzystnymi właściwościami. Umożliwiają osadzenie stolarki otworowej w murze w sposób stabilny i gwarantują wysoką jakość montażu.

 

źródło: Targi Budma, MTP

 
Najnowsze publikacje
Kostka w nowej odsłonie
 • Kostka w nowej odsłonie
 • Na targach FENSTERBAU FRONTALE firma ISO-CHEMIE prezentuje nowe narzędzia online oraz produkty w zakresie fug budowlanych BAUFUGE 4.0
 • Jak wybrać okno do kuchni lub łazienki
 • Smart Home – trendy 2020
 • System montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej ISO-TOP WINFRAMER „TYP 3“ sprawdzony pod kątem RC 2
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Polski tygrys eksportowy na szczycie! Czy mamy szansę stać się również tygrysem w produkcji stolarki budowlanej w UE?
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w listopadzie 2019 
– analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w listopadzie 2019 – analiza PSB
 • Do polskich okien i drzwi puka spowolnienie
 • Podatek estoński – pomysł Fundacji Pomyśl o Przyszłości planem działania Rządu
 • Budownictwo po raz kolejny znalazło się pod lupą ekspertów - branża przeżywa boom ale grozi jej kryzys
 • Nowa ustawa o zatorach płatniczych – lepsza ochrona MŚP
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2020 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.