Szukaj w serwisie:

Urok drewna, walory PVC

Z drewna czy PVC? Zachwycające naturalnym usłojeniem czy gwarantujące wytrzymałość i dobre parametry termiczne? Kupując okna nie musimy już stawać przed dylematem „drewniane czy plastikowe”. Linia Wood Look+ marki MS więcej niż OKNA łączy walory obu tych materiałów.

Urok drewna, walory PVCUrok drewna, walory PVCUrok drewna, walory PVC

Budowa domu, lub jego generalny remont to ciąg dylematów, przed jakimi staje inwestor. Jedną z ważniejszych decyzji jest zakup stolarki otworowej. To jakie okna i drzwi wybierzemy będzie miało bowiem niebagatelny wpływ na ogólną termikę budynku, a co za tym idzie również na wysokość kosztów ogrzewania. Ale nie tylko. Równie ważne są kwestie estetyczne, a także komfort codziennego użytkowania okien.

Czym różnią się, w czym są podobne i co oferują najpopularniejsze rozwiązania – okna drewniane i plastikowe? Rozważmy ich największe wady i zalety…

Izolacja – dzięki zastosowaniu nowych rozwiązań konstrukcyjnych, parametry izolacyjności okien drewnianych i PVC są obecnie bardzo zbliżone. I jedne, i drugie zapewnią skuteczną ochronę przed utratą ciepła, wiatrem i deszczem.

Cena – okna z tworzywa są na ogół znacznie tańsze niż te z drewna.

Ekologiczność – choć okna drewniane powszechnie uznawane są za bardziej przyjazne środowisku, to w rzeczywistości tak do końca nie jest. Po pierwsze dlatego, że aby pozyskać drewno trzeba wyciąć drzewo. Poza tym surowiec ten jest klejony warstwowo i lakierowany. A przecież większość rodzajów klejów i lakierów wcale nie jest eko. Z kolei stolarka PVC – w tym ta z oferty MS więcej niż OKNA powstaje z tak zwanego regranulatu, czyli tworzywa pochodzącego z recyklingu (między innymi starych okien plastikowych).

Wytrzymałość i konserwacja – w kwestii trwałości, okna plastikowe przewyższają drewniane. Po pierwsze są odporne na działanie wilgoci. Po drugie – oprócz regularnego (raz na rok) sprawdzania i regulacji okuć, w zasadzie nie wymagają konserwacji. Z kolei okna drewniane co kilka lat należy zaimpregnować i pomalować.

Estetyka – choć o gustach się nie dyskutuje, powszechnie uważa się okna drewniane za bardziej prestiżowe. Zwłaszcza przez miłośników naturalnego wzornictwa.

Możesz mieć wszystko

Rozważając zalety i wady obu rozwiązań warto pamiętać, że obecnie, dzięki okleinom świetnej jakości, wcale nie musimy rezygnować z walorów któregoś z materiałów. MS więcej niż OKNA proponuje bowiem linię Wood Look+ czyli wykonane z tworzywa, ale ubrane w drewnopodobne okleiny okna, które do złudzenia przypominają naturalny surowiec. Linia obejmuje ponad 30 wzorów oklein w szerokiej palecie kolorystycznej – od jasnych, doskonale wpisujących się w trend skandynawski, po eleganckie ciemne. Urok okien podkreśla unikalne, dostępne wyłącznie w ofercie MS, połączenie narożników ram i skrzydeł pod kątem prostym, zarówno po stronie zewnętrznej jak i wewnętrznej okna, tak charakterystyczne dla stolarki drewnianej.

Dodatkowo okna Wood Look+ podobnie jak wszystkie propozycje MS więcej niż OKNA oferują znakomite parametry użytkowe. Produkowane są z niemieckich 6-komorowych profili SALAMANDER o szerokości 82 mm. W wersji z uszczelką środkową (MD), potrójną szybą SUPERtermo 0,5 W/m2K i ciepłą kolorową ramka CHROMATECH ultra zbliżają się parametrami termicznymi do okien pasywnych  (Uw 0,73 W/m2K). Z ramką MULTITECH współczynnik Uw=0,71 W/m2K! Dodatkowo okna Wood Look+ świetnie tłumią hałasy (Rw=35 dB w standardzie) i wyposażone są w pakiet komfortowych, niezawodnych okuć Multi-Matic (w tym zaczepy antywłamaniowe i klamkę METZ z mechanizmem Secustik zabezpieczającym przed otwarciem okna z zewnątrz).

Urok drewna, walory PVC

MS więcej niż OKNA oferuje okna z linii Wood Look+ w ponad 30 ciekawych drewnopodobnych okleinach.

 

 

 

źródło: MS więcej niż okna

 
Najnowsze publikacje
4500 metrów kwadratowych relaksu
 • 4500 metrów kwadratowych relaksu
 • Przyszłościowa alternatywa dla dużych okien
 • Elegant: doskonały design szyty na miarę
 • Jak zamontować napęd na oknie? Montaż na ramie krok po kroku
 • Przesuwna czy dwuskrzydłowa – jaką bramę wjazdową wybrać
 • Reklama

  Rozmowa z Pawłem Bielakiem, Prezesem Zarządu Vetrex
 • Rozmowa z Pawłem Bielakiem, Prezesem Zarządu Vetrex
 • REVEAL – backstage, czyli jak powstał nowy, rewolucyjny produkt OknoPlus
 • Budynki mieszkalne coraz bardziej zielone Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.
 • Okna Premium stały się standardem
 • Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w maju 2020 roku
– analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w maju 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w kwietniu 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w lutym 2020 roku – analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w listopadzie 2019 – analiza PSB
 • Do polskich okien i drzwi puka spowolnienie
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2020 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.