Szukaj w serwisie:

Publikacje / szkło, wydarzenia

 
SunGuard SNX 50/23 – nowe możliwości szkła przeciwsłonecznego

SunGuard SNX 50/23 – nowe możliwości szkła przeciwsłonecznego

[ 17.12.2014 ]

Gama przeciwsłonecznych szkieł SunGuard SNX eXtra Selective powiększona została niedawno o kolejny, innowacyjny produkt: SNX 50/23. To co wyróżnia najnowsze szkło firmy Guardian na tle innych rozwiązań to nowe możliwości obróbki w postaci gięcia wklęsłego lub wypukłego, a co za tym idzie szerokie perspektywy tworzenia nowatorskich projektów.
SunGuard SN 70/35 – nowoczesne szkło zgodne z polskimi przepisami

SunGuard SN 70/35 – nowoczesne szkło zgodne z polskimi przepisami

[ 20.11.2014 ]

Duże przeszklenia, charakterystyczne dla wielu współczesnych budynków, prezentują się bardzo efektownie i zapewniają wnętrzom doskonały dostęp światła dziennego. Jednak mogą mieć też poważną wadę – narażają pomieszczenia na przegrzewanie. Tymczasem obowiązujące przepisy nakazują ograniczenie przepuszczalności energii z promieniowania słonecznego do maksymalnego poziomu 35%. Firma Guardian wyszła naprzeciw wymogom odbiorców oraz nakazom ustawodawców i stworzyła szkło SunGuard SN 70/35, wyróżniające się bardzo wysoką selektywnością i wartością współczynnika g poniżej 0,35.
Guardian przedstawia LM Dry – unikalne szkło – mniej brudu i kondensacji

Guardian przedstawia LM Dry – unikalne szkło – mniej brudu i kondensacji

[ 12.11.2014 ]

Guardian, wprowadził do swojej oferty innowacyjne szkło antykondensacyjne LM Dry, które swoją premierę miało podczas niedawnych prestiżowych targów Glasstec. Nowatorska powłoka pozwala skutecznie zredukować zjawisko kondensacji pary wodnej na zewnętrznej szybie okna, a przy tym zapewnia nieskazitelną przejrzystość i niezwykłą łatwość utrzymania w czystości.
Nowoczesność i tradycja w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku

Nowoczesność i tradycja w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku

[ 29.10.2014 ]

Odnowiona siedziba włocławskiego Muzeum Diecezjalnego to przykład idealnego połączenia architektury klasycznej z nowoczesnością. Nowa część obiektu z jednolitą szklaną fasadą wykonaną w systemie szklenia strukturalnego Pilkington Planar została efektownie wkomponowana w zabytkową strukturę budynku, a całość wpisała się w wizerunek nowoczesnej instytucji kultury.
Elegancki kształt funkcjonalności

Elegancki kształt funkcjonalności

[ 28.10.2014 ]

Nowy budynek archiwum w mieście Stade jest doskonałym przykładem nowatorskiej fuzji funkcjonalności z tradycją. Budowa elewacji odzwierciedla wewnętrzny układ przestrzenny obiektu, przyczyniając się do zwiększenia funkcjonalności jego poszczególnych stref. Eleganckie połączenie struktur otwartych i zamkniętych w powłoce budynku umożliwiły systemowe rozwiązania firmy Schüco.
Hartowalne panele dekoracyjne Pilkington Spandrel Glass Powlekany Pro T

Hartowalne panele dekoracyjne Pilkington Spandrel Glass Powlekany Pro T

[ 16.10.2014 ]

NSG Group, producent szkła marki Pilkington, wprowadził do swojej oferty nowy produkt: Pilkington Spandrel Glass Powlekany Pro T. Trzy rodzaje hartowalnych szklanych paneli na pasy międzyokienne, dopasowane do wybranych typów wysokoselektywnego szkła przeciwsłonecznego Pilkington Suncool™, mogą być teraz hartowane przez niezależnych przetwórców szkła.
Szklane renowacje – druga młodość inwestycji budowlanych

Szklane renowacje – druga młodość inwestycji budowlanych

[ 29.09.2014 ]

Wykorzystanie szkła w renowacji budynków to jeden z tematów omawianych podczas konferencji „Zrównoważone renowacje – druga młodość inwestycji budowlanych”, która odbyła się 25 września 2014 r. w Warszawie.
Zawsze piękne – innowacyjne szkło prysznicowe ShowerGuard firmy Guardian

Zawsze piękne – innowacyjne szkło prysznicowe ShowerGuard firmy Guardian

[ 25.09.2014 ]

Firma Guardian wprowadziła do swojej oferty nowoczesne szkło ShowerGuard, przeznaczone specjalnie do kabin prysznicowych oraz miejsc narażonych na bezpośredni kontakt z wodą. Szkło pokryte zostało innowacyjną powłoką, która zabezpiecza je przed korozją i sprawia, że nawet po wielu latach użytkowania szkło pozostanie czyste jak łza, a kabina będzie wyglądała jak nowa. Firma Guardian daje na to dożywotnią gwarancję.
Optymalne przeszklenia w polskich warunkach

Optymalne przeszklenia w polskich warunkach

[ 18.09.2014 ]

Coraz większy nacisk na zastosowanie energooszczędnych rozwiązań w budownictwie jest nie tylko wynikiem zmieniającej się świadomości inwestorów, ale również rezultatem zmian wprowadzonych z początkiem roku w Rozporządzeniu Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
NoveKino w Siedlcach – przeszklenia szyte na miarę

NoveKino w Siedlcach – przeszklenia szyte na miarę

[ 17.09.2014 ]

Siedlecki multipleks NoveKino to ciekawy szklany projekt, w którym dobór szkła został zróżnicowany w zależności od umiejscowienia przeszkleń w budynku, położenia względem stron świata i ekspozycji na słońce. Zastosowanie na elewacji i dachu trzech różnych rodzajów wysokoselektywnego szkła przeciwsłonecznego z grupy Pilkington Suncool pozwoliło wykreować komfortowe wnętrza i zwiększyć efektywność energetyczną obiektu.
poprzednia 8 9 10 11 12 13 14 15 16 (17) 18 19 20 21 22 23 24 następna
 
Najnowsze przelotowe centrum obróbczo-tnące od Wegoma Polska
 • Najnowsze przelotowe centrum obróbczo-tnące od Wegoma Polska
 • Okna do minimalistycznych wnętrz i domów
 • Fasady ze skórą podwójną: wybór odpowiedniego zestawienia szkła dla optymalizacji płynących z ich zastosowania korzyści
 • Historia w nowoczesnym wydaniu
 • Szyba może wiele
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Polski tygrys eksportowy na szczycie! Czy mamy szansę stać się również tygrysem w produkcji stolarki budowlanej w UE?
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • W 2019 r. okna i drzwi otwarte na nowe szanse, choć czekają je też wyzwania
 • W 2019 r. okna i drzwi otwarte na nowe szanse, choć czekają je też wyzwania
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2019 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
  -->