Po czterech dekadach symbolicznie upada „mur lubelski” oddzielający mieszkańców od sztuki. Aspiracje i marzenia mieszkańców Lublina ziściły się w szklanej instytucji na miarę ważnego europejskiego miasta łączącego Wschód z Zachodem. Budynek, który ma stać się głównym ośrodkiem najróżniejszych form sztuki i aktywności zdobi szkło SGG SECURIT PLANILUX.
Przeszklone kompleksy biurowe na stałe wpisały się w krajobraz polskich miast. Szklane fasady i dachy podkreślają prestiż budynków i mieszczących się w nich korporacji. Ale nie tylko. Równie istotnym zadaniem biurowców jest zapewnienie maksymalnych korzyści najemcom, poprzez tworzenie komfortowego środowiska pracy, zwiększającego efektywność pracowników, a także obniżanie energochłonności obiektów.
Rosnąca świadomość oraz umiejętność określania potrzeb inwestorów skutkuje poszukiwaniem i wdrażaniem coraz bardziej zaawansowanych technologii oraz rozwiązań. Producenci szkła oferują produkty idealnie dopasowane do warunków klimatycznych, pogodowych oraz rodzajów budynków. Jednym z takich produktów są szyby zespolone powstające na bazie szkła SGG Planitherm Total + oraz SGG Planitherm Lux.
Nowy przystanek kolejowy w porcie lotniczym w Balicach potwierdza coraz większe możliwości szkła, wykorzystywanego w projektach nowoczesnych dworców czy lotnisk. Szklana aranżacja peronu i ciągów komunikacyjnych wykonana ze szkła profilowego Pilkington Profilit™ łączy wymogi bezpieczeństwa z wizualną atrakcyjnością właściwą dla miejsca – wizytówki jednego z najczęściej odwiedzanych miast Polski.
Dbałość o każdy szczegół, odpowiedni poziom prywatności oraz wysoka jakość produktów i obsługi – tego klienci poszukują w nowoczesnych salonach odzieżowych. Ekskluzywna moda wymaga pięknych wnętrz, dlatego całość powinna być zamknięta w eleganckiej, stylowej przestrzeni. Takie warunki znajdziemy w salonach nowej marki premium z oferty LPP – Tallinder. Salony wyposażono w laminowane szkło Saint-Gobain - SGG STADIP PROTECT .
Vetrotech Saint-Gobain, światowy specjalista w dziedzinie szkła ognioochronnego wprowadza na rynek nowe rozwiązanie o nazwie Contraflam® Mega do zastosowań we wnętrzach. Contraflam® Mega to odpowiedź na rosnący popyt, jakim cieszą się wielkopowierzchniowe przeszklenia bez łączników i ram. Przy maksymalnej szerokości 2.300 mm i wysokości 4.600 mm Contraflam® Mega stanowi największą przezierną i ognioochronną taflę ze szkła bezpiecznego, jaka jest dostępna na rynku europejskim.
Biblioteka Kaisa-talo w Helsinkach jest przykładem współczesnej architektury użyteczności publicznej, zaprojektowanej z najwyższą dbałością o komfort użytkowników oraz środowisko naturalne. Odpowiednio dobrane przeszklenia marki Pilkington zapewniają studentom i pracownikom dogodne warunki do pracy i nauki. Przyczyniają się także do spełnienia najwyższych wymagań stawianych nowoczesnej „zielonej” architekturze w zakresie doświetlenia naturalnym światłem, ochrony przed hałasem oraz efektywności energetycznej.
Nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie budynku pozbawionego szkła i szyb. Oprócz walorów estetycznych we współczesnym budownictwie i architekturze, coraz częściej szklane elementy stają się tymi, które mają dostarczać różnego rodzaju rozwiązania chroniące życie, zdrowie i mienie, takie jak ochrona przed ogniem. Są one jednak produktami wysoko specjalistycznymi, co determinuje ich cenę.
Wybierając stolarkę okienną największą uwagę przywykliśmy przykładać do ram. To one kryją decydujące o termice okna komory, profile, wzmocnienia i okucia. Często zapominamy przy tym, że równie wiele funkcji posiadać może... szyba. Choć transparentna, posiada wiele ukrytych cech.
Standardowo zadaniem szkła jest ochrona znajdującej się za nim przestrzeni. Jednakże wybór szkła o nieodpowiednich właściwościach może powodować powstawanie niechcianych odblasków i odbić, przy jednoczesnym obniżeniu przepuszczalności światła i pogorszeniu ogólnych walorów estetycznych. Guardian Clarity™ to odpowiedni wybór, który zapewnia widoczną różnicę.