oknoserwis.pl

Szukaj w serwisie:

Bramy garażowe z litego drewna firmy Hörmann.

Bramy garażowe z litego drewna firmy Hörmann.
Drewno obok kamienia jest najstarszym materiałem budowlanym z jakiego korzysta człowiek. Jest też surowcem najchętniej stosowanym do wykańczania wnętrz. Urok drewna, bogactwo jego form, faktur i kolorów sprawiają jednak, że znowu staje się ono ważnym elementem elewacji. Przyczynia się też do tego moda na naturalne materiały i coraz powszechniejsze dążenie do życia w zgodzie z naturą. Co ciekawe, architekci stosują drewno nie tylko na elewacjach domów stylizowanych rustykalnie, ale także w nowoczesnych, modernistycznych budynkach. Niepowtarzalny układ słojów, wyraźnie zarysowaną fakturę i naturalny kolor drewna wykorzystują do budowania klimatu przytulności i ciepła. Dlatego firma Hörmann oferuje bramy garażowe z litego drewna. Proponuje bramy z prostym liniowym frezowaniem, kasetonami oraz z kunsztownymi wzorami. Kreatywnym daje możliwość samodzielnego zaprojektowania swojej bramy.

Jeśli drewno jest elementem decydującym o wyglądzie naszego domu, brama garażowa z litego drewna najlepiej podkreśli jego charakter. Wielość wzorów uchylnych i segmentowych bram z drewna sprawia, że z łatwością dopasujemy bramę do każdego budynku. Taka brama może podkreślać architektoniczną spójność elewacji, może też być samodzielnym akcentem nadającym jej rys swojskości czy szlachetności. Dobrym dopełnieniem całości mogą też być idealnie dopasowane, wykonane według tego samego wzoru drzwi boczne. Hörmann oferuje dwanaście wzorów bram z litego drewna. Te z tradycyjnym pionowym lub poziomym liniowym frezowaniem doskonale wpiszą się w klimat domu na wsi i w pełni pozwolą odczuć przyjemność mieszkania w zgodzie z naturą. W wiejskim krajobrazie dobrze też sprawdzą się bramy frezowane w jodełkę lub o wzorze rombu, a także - stylizowane na dawne wrota - bramy o finezyjnie frezowanych wzorach. W podmiejskich rezydencjach i ekskluzywnych willach idealne zastosowanie znajdą natomiast reprezentacyjne bramy o wzorze kasetonowym.

Poszukującym unikatowych rozwiązań Hörmann proponuje wykonanie drewnianej bramy na indywidualne zamówienie, według autorskiego projektu. Projektem może być nawet zwykły rysunek z ulubionym wzorem. Bramę taką można ozdobić też swoimi inicjałami lub numerem domu. Dla osób twórczych, ceniących niepowtarzalne rozwiązania, to dobry sposób wyrażenia swojej osobowości.

Bramy garażowe z litego drewna firmy Hörmann.
Bramy Hörmanna z litego drewna można też ozdobić stylizowanymi okuciami. Dzięki nim nowoczesna brama segmentowa wyglądać będzie jak dawna brama skrzydłowa. Imitujące zawiasy w bramach starych wozowni stalowe okucia oraz podobne ozdobne uchwyty tworzą niepowtarzalny klimat. Dostarczane są na specjalne życzenie klienta, w wersji standardowej lub ekskluzywnej. Ciekawym elementem wzornictwa bram drewnianych jest też naturalny kamień. Dwa wzory bram dostępne są z atrakcyjnymi aplikacjami z kamienia w trzech kolorach. Kamień nadaje tym bramom szczególnie interesujący wygląd.

Oryginalny design, szlachetna prostota i finezyjna rzemieślnicza obróbka drewnianych bram garażowych firmy Hörmann idą w parze z ich niezawodnością, trwałością, funkcjonalnością i bezpieczeństwem. Do produkcji bram z litego drewna Hörmann stosuje starannie sortowane drewno choiny kanadyjskiej (drewno o zabarwieniu od biało-szarego do szaro-brązowego) i świerku skandynawskiego (drewno bardzo jasne). Profilowane deski poddawane są dwukrotnej impregnacji, co skutecznie zabezpiecza je przed szkodnikami i sinicą i gwarantuje ładny wygląd przez długi czas.

Drewniane bramy są nie tylko piękne, ale też bardzo komfortowe i bezpieczne. Wyposażone w napęd, najlepiej szybki napęd SupraMatic, automatycznie ryglują się w szynie napędu, co skutecznie zabezpiecza je przed podważeniem. Jak wszystkie bramy firmy Hörmann, bramy drewniane standardowo wyposażone są w zabezpieczenia przed przytrzaśnięciem dłoni oraz przed opadnięciem płyty.

Zobacz również...

 
Technologia jutra w minimalistycznym domu
 • Technologia jutra w minimalistycznym domu
 • Nowe oprogramowanie od firmy Schöck dla połączeń balkonowych
 • Rusza „Czyste powietrze”
 • WnD – polski tygrys okien i drzwi PVC
 • Markizy na jesienne słoty – zadbaj o komfort we własnym domu
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Z myślą o klientach
Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Jakość nie do przebicia - rozmowa z Grzegorzem Sołtysem, dyrektorem oddziału Vetrotech Saint Gobain
 • Elastyczność, innowacje, doskonały serwis - rozmowa z Januszem Pacudą, Dyrektorem firmy PREZ-MET
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   
  galerie:     panopticum     wieśniacze życie    siedziby    polityka prywatności

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2018 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.