Szukaj w serwisie:

Drzwi do przyszłości – innowacyjna technologia i bezpieczeństwo

Własne M jest dla nas ostoją bezpieczeństwa, ale jego skuteczna ochrona w czasach, gdy złodzieje stosują coraz bardziej zaawansowane techniki staje się prawdziwym wyzwaniem. W 2018 roku w Polsce – według danych dostarczonych w ramach projektu „Dom bezpieczny” - odnotowano prawie 70 tysięcy kradzieży z włamaniem.

Drzwi do przyszłości – innowacyjna technologia i bezpieczeństwo
Drzwi wejściowe powinny być przede wszystkim bezpieczne. Pokonanie zwykłego zamka w drzwiach zajmuje złodziejowi kilkadziesiąt sekund. Sytuację diametralnie zmienia zastosowanie automatycznego zamka wielopunktowego z kilkoma punktami ryglowania, który w momencie próby włamania może stać się barierą nie do pokonania. Zamek GU Secury Automatic z silnikiem A-Öffner lub A-Öffner servo po zamknięciu drzwi automatycznie wysuwa zapodkorygle na 20mm, zabezpieczając drzwi przed nieautoryzowanym wejściem. Rozwiązanie znajduje zastosowanie zarówno w domu jak i mieszkaniu. Istnieje możliwość doposażenia zamka w czujnik obrotu klamki i podłączenia go do systemu alarmowego. Każda manipulacja klamką spowoduje aktywację systemu alarmowego.

Istotnym elementem podwyższającym bezpieczeństwo domowników jest również zastosowanie odpowiedniej wkładki cylindrycznej np. Janus z systemem klucza obustronnego. Wkładka łączy indywidualne profile kluczy z mnogością kombinacji położenia zastawek. Dla bardziej wymagających użytkowników istniej możliwość wyposażenia drzwi w elektroniczne wkładki zasilane za pomocą baterii np. Ixalo RFID lub Ixalo SE, które otwieramy za pomocą breloka lub karty. Wymiana wkładki jest bezinwazyjna i możemy dokonać jej w dowolnym momencie.

Innowacyjna technologia na wyciągnięcie ręki - biometryczna kontrola dostępu

Dziecko z kluczem na szyi to obrazek, który znamy wszyscy. Najmłodsi często gubią rzeczy. Wielu rodziców dorabiało kolejną parę kluczy dla swojego dziecka. Grupa GU stworzyła system, w którym klucz jest całkowicie niepotrzebny.

Dzieje się tak dzięki połączeniu zamka wielopunktowego GU-Secury Automatic z silnikiem A-Öffner Servo, transmisji danych poprzez SECUREconnect 50/200 i możliwości sterowania drzwiami za pomocą biometrycznej kontroli dostępu - czytnika linii papilarnych, klawiatury kodowej, RFID czy Bluetooh&Code. Te elementy sprawiają, że rozwiązania do drzwi wejściowych w rozumieniu grupy GU stanową nową jakość nie tylko pod względem bezpieczeństwa, ale też komfortu użytkowania. – mówi Dariusz Nowak z G-U Polska.

System biometrycznej kontroli dostępu można zabudować na 4 różne sposoby – w skrzydle, ramie, pochwycie lub murze. Obsługa całego systemu jest prosta, a konfiguracja i uruchomienie nie wymagają dodatkowej pracy integratora czy montera.

Chyba każdemu zdarzyło się dojechać do pracy i zastanawiać się czy na pewno zamknął drzwi albo czy dzieci wychodząc do szkoły nie zapomniały tego zrobić. W takich sytuacjach również przychodzi nam z pomocą innowacyjna technologia. Drzwi wejściowe mogą zostać dodatkowo połączone ze specjalnym modułem sterującym, który w powiązaniu z centralą zarządzającą pozwala na sterowanie drzwiami z dowolnego miejsca na Ziemi. Wystarczy do tego smartfon z dostępem do Internetu. Co najważniejsze w dowolnej chwili mamy możliwość sprawdzenia w aplikacji stan drzwi – zamknięte/otwarte.

Zastosowanie innowacyjnych rozwiązań do drzwi wejściowych proponowanych przez grupę GU to połączenie najnowszych technologicznych rozwiązań ze świetnym designem i najwyższym poziomem bezpieczeństwa. GU dostosowuje swoje rozwiązania do czasów, w których żyjemy.

 

źródło: G-U Polska

 
Najnowsze publikacje
Jaka będzie architektura przyszłości
 • Jaka będzie architektura przyszłości
 • Błędy montażowe – jak ich uniknąć
 • Jak wpuścić do wnętrz więcej naturalnego światła
 • “Hej Google, otwórz moje okno” - nowe możliwości z VELUX ACTIVE
 • Dynamicznie przyciemniane szkło Halio w starym brukselskim dworcu Gare Maritime
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Polski tygrys eksportowy na szczycie! Czy mamy szansę stać się również tygrysem w produkcji stolarki budowlanej w UE?
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Do polskich okien i drzwi puka spowolnienie
 • Podatek estoński – pomysł Fundacji Pomyśl o Przyszłości planem działania Rządu
 • Budownictwo po raz kolejny znalazło się pod lupą ekspertów - branża przeżywa boom ale grozi jej kryzys
 • Nowa ustawa o zatorach płatniczych – lepsza ochrona MŚP
 • VELUX najlepszym partnerem w biznesie
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2019 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.