Szukaj w serwisie:

Sterowanie domem na odległość – jak działają inteligentne drzwi tarasowe

Mamy dostęp do coraz większej ilości innowacyjnych rozwiązań, które sprawiają, że nasz dom staje się inteligentny. Dzięki technologii korzystanie z drzwi tarasowych może stać się bardziej komfortowe i bezpieczniejsze.

Okna tarasowe podnoszono-przesuwne są coraz bardziej popularnym rozwiązaniem stosowanym w domach. Drzwi tarasowe powinny być przede wszystkim bezpieczne i komfortowe w obsłudze, a najlepszą odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest ich automatyzacja.

Drzwi tarasowe sterowane z dowolnego miejsca na ziemi

W ostatnich latach popularnym rozwiązaniem stały się systemy HS, dzięki którym obsługa drzwi jest w pełni automatyczna i nie wymaga użycia siły. – W zeszłym roku na rynku pojawił się innowacyjny produkt będący rozwinięciem koncepcji HS Master. HS ePOWER to przełomowa propozycja oparta na całkowicie ukrytej technologii napędowej (dla ciężaru skrzydła aż do 400 kg) oraz wbudowanych akumulatorach działających nawet w wypadku braku zasilania – mówi Dariusz Nowak z GU Polska, producenta z branży techniki okiennej i drzwiowej. Dzięki inteligentnemu wykrywaniu przeszkód, system zapewnia też pełne bezpieczeństwo. - Projektując HS ePOWER poszliśmy o krok dalej niż w przypadku wcześniejszych rozwiązań – tradycyjna klamka została zastąpiona panelem dotykowym. Drzwi można również otwierać i zamykać za pomocą przenośnego nadajnika radiowego, czytnika linii papilarnych, klawiatury kodowej, smartfona -  tłumaczy Dariusz Nowak.

Sterowanie domem na odległość – jak działają inteligentne drzwi tarasoweSterowanie domem na odległość – jak działają inteligentne drzwi tarasoweSterowanie domem na odległość – jak działają inteligentne drzwi tarasowe

Montaż tego typu systemów dla producentów stolarki jest łatwy i bezpieczny – wszystko dzięki technologii „step by step” oraz wcześniej przygotowanym modułom „Plug&Play”.

Krok do inteligentnego domu

W coraz większym stopniu opieramy swoje rozwiązania na idei tzw. Internet of Things (Internet Rzeczy) oraz Smart Home. - Napęd HS ePower można wyposażyć w moduł sterujący GU Controller IO, który w połączeniu z centralą zarządzającą pozwala sterować drzwiami z dowolnego miejsca na Ziemi. Wystarczy do tego smartfon z dostępem do Internetu - mówi Dariusz Nowak. System można również połączyć z kamerami podłączonymi do centrali zarządzającej, co pozwala nam na stworzenie pełnej koncepcji inteligentnego domu.

Bezpieczeństwo dzięki innowacyjnej technologii

Tego typu rozwiązania są nie tylko wygodne, ale zapewniają też duże bezpieczeństwo. Warto rozważyć montaż mechanizmów uniemożliwiających podważenie skrzydła, kontrolę stanu zamknięcia drzwi oraz sprzężenie z systemem alarmowym. Bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem jest też montaż listwy mikrowentylacyjnej z anodowanego aluminium, którą opcjonalnie można zainstalować w ramie drzwi. Innowacyjny system wentylacji zapewnia jednocześnie wysoki poziom bezpieczeństwa – gwarantuje odporność na włamanie w klasie RC2. Dzięki listwie pomieszczenie może być wentylowane np. w nocy lub w ciągu dnia podczas naszej nieobecności. Wysunięta listwa sprawia, że powietrze dostaje się do pomieszczenia, a drzwi nadal są zabezpieczone. - W nowoczesnych drzwiach tarasowych można stosować wiele dodatkowych zabezpieczeń, np. blaszki przeciwrozwierceniowe osłaniające zasuwnice przed rozwierceniem od zewnątrz- mówi Dariusz Nowak. Dobrym rozwiązaniem są też listwy przymykowe montowane pomiędzy skrzydłami oraz zastosowanie specjalnych dodatkowych zaczepów.  - Napęd taki jak HS ePower świetnie sprawdza się w domach, w których przebywają dzieci – inteligentne wykrywanie przeszkód zapewnia maksimum bezpieczeństwa. Drzwi podnoszono-przesuwne konstruowane są również z myślą o niepełnosprawnych – mówi Dariusz Nowak. Udoskonalone systemy okuć oferują rozwiązania bez barier zgodnie z DIN 18040 dla elementów z drewna, PCV i aluminium. Drzwi bez problemu otworzyć mogą nie tylko niepełnosprawni, ale też osoby starsze czy dzieci. Wszystko dzięki temu, że zamykanie skrzydła odbywa się motorycznie.

Montaż ma znaczenie

W przypadku dużych przeszkleń istotny wpływ na ich obsługę i bezpieczeństwo ma również montaż. Dlatego też zanim go rozpoczniemy, warto dokładnie określić swoje potrzeby – dzięki temu unikniemy niepotrzebnych remontów. Najbardziej polecany jest montaż systemowy, który przede wszystkim skutecznie zabezpiecza mury przed wilgocią, przewiewami i szkodliwymi grzybami oraz pleśnią. Tego typu rozwiązania systemowe są najlepszą gwarancją prawidłowego działania przed długie lata – jeden dostawca zapewnia system od a do z (wraz z montażem), dzięki czemu może zagwarantować pełne bezpieczeństwo i funkcjonalność.

 

źródło: GU Polska

 
Jak wzór drzwi podkreśla styl wnętrza
 • Jak wzór drzwi podkreśla styl wnętrza
 • Na cztery strony świata – jak rozplanować okna w projekcie domu?
 • Okno jako indywidualny akcent architektoniczny
 • Automatyka okienna z BDT-Advanced
 • Otwieraj drzwi i okna za pomocą inteligentnego głośnika Google
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Z myślą o klientach
Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Jakość nie do przebicia - rozmowa z Grzegorzem Sołtysem, dyrektorem oddziału Vetrotech Saint Gobain
 • Elastyczność, innowacje, doskonały serwis - rozmowa z Januszem Pacudą, Dyrektorem firmy PREZ-MET
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2019 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
  -->