oknoserwis.pl

Szukaj w serwisie:

Rekordowa edycja WinDoor-tech

Ponad stu wystawców zarówno z Polski jak i z zagranicy, wystawa zlokalizowana po raz pierwszy w aż trzech pawilonach – tak krótko wygląda statystyka rekordowej edycji targów WinDoortech.

W tym roku wśród wystawców znajdą się m.in. firmy z Austrii, Czech, Finlandii, Holandii, Izraela, Korei Południowej, Litwy, Niemiec, Polski, Słowacji, Turcji oraz Włoch.

Rekordowa edycja WinDoor-tech

Flagowa oferta WinDoor-tech to ekspozycja najnowszych osiągnięć z zakresu automatyzacji produkcji, w tym maszyn i urządzeń do obróbki drewna, tworzyw sztucznych i aluminium. Będą okucia, oprogramowanie do optymalizacji produkcji, technika pomiarowa, urządzenia do transportu a także roboty. Na targach pojawią się liderzy branży, prezentując najnowsze produkty i rozwiązania.

Polskie firmy inwestują w automatyzację

2018 rok był dla inwestycji w Polsce pomyślny, jednak rok 2019 może okazać się jeszcze większą niespodzianką – wynika z badania Grant Thornton, które zapytało średnie i duże firmy z 35 państw o plany inwestycyjne. Polskie przedsiębiorstwa wypadają na tle międzynarodowej konkurencji bardzo dobrze, a w jednym przypadku nie mają sobie równych. Według badania aż dwie trzecie przebadanych firm w Polsce chce zwiększyć w najbliższych 12 miesiącach nakłady inwestycyjne w linie produkcyjne i maszyny. To daje Polsce pierwsze miejsce wśród wśród ankietowanych 35 krajów.

Wykorzystanie nowoczesnych maszyn to w branży stolarki budowlanej coraz bardziej widoczny trend. Widać to także na WinDoor-tech. Ekspozycja najnowszych urządzeń do transportu i montażu wielkogabarytowego szkła, okien i fasad będzie jedną z atrakcji targów. W pawilonie ósmym powstanie największa w Polsce wystawa liderów tej branży.

Ekspansja na Polskę

Ta edycja targów  będzie kluczowym punktem Międzynarodowej Misji Gospodarczej w ramach Branżowego Programu Promocji „Budowa i wykańczanie budowli” organizowanej przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Grupa przedsiębiorców i dziennikarzy z Kazachstanu, Rosji, Iranu, Ukrainy, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Turcji i Azerbejdżanu odwiedzi również wybranych polskich producentów branży stolarki otworowej w ich siedzibach, gdzie będzie miała okazję poznać nowoczesne fabryki, innowacyjne linie produkcyjne oraz centra dystrybucyjne, z których polskie produkty wysyłane są na cały świat.

WinDoor-tech 2019 to również ekspozycja w pawilonie 8, gdzie do rozmów zapraszają m.in. członkowie GIMAV, włoskiego stowarzyszenia producentów i dostawców maszyn, urządzeń i specjalnych produktów do obróbki szkła. Wyniki ostatniego raportu branżowego GIMAV potwierdzają, że pod względem eksportu szkła płaskiego Polska zajmuje 7 pozycję jako rynek docelowy dla produkcji włoskiej, co daje 2,73% udziału w rynku.

WinDoor-Tech to pierwsze międzynarodowe wydarzenie w 2019 roku, w którym wezmą udział członkowie GIMAV.

„Złote” produkty i premiery targowe

Dowodem rozwoju branży i innowacyjnych rozwiązań jest przyznana rekordowa liczba Złotych Medali MTP. Na najwyższym targowym podium WinDoor-tech stanęły firmy: CDA, Elumatec, Fimtec, R&D Tech. Jednym z głównych magnesów przyciągających gości targowych są także premiery. Aż 83 proc. osób wskazuje rynkowe nowości jako najważniejszy powód odwiedzin imprez wystawienniczych. Takich premierowych produktów nie zabraknie także na WinDoor-tech. Goście targowi łatwo je znajdą na specjalnie oznakowanych stoiskach.

WinDoor-tech – targi maszyn, narzędzi i komponentów do produkcji okien, drzwi, bram i fasad odbędą się 12-15 lutego 2019 r., tradycyjnie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym samym czasie będzie można zwiedzić ekspozycje BUDMY – największej imprezy wystawienniczej dla branży budowlanej.

 

Więcej informacji na: www.windoortech.pl

 
Architektura płynnych zmian
 • Architektura płynnych zmian
 • W służbie komfortu i skuteczności
 • Klasyka drzwi w wydaniu Porta
 • Pokój z widokiem – jakie rozwiązania wybrać
 • Porta z pierwszą w Polsce infolinią dla monterów drzwi
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Z myślą o klientach
Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Jakość nie do przebicia - rozmowa z Grzegorzem Sołtysem, dyrektorem oddziału Vetrotech Saint Gobain
 • Elastyczność, innowacje, doskonały serwis - rozmowa z Januszem Pacudą, Dyrektorem firmy PREZ-MET
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2019 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
  -->