oknoserwis.pl

Szukaj w serwisie:

Kolorystyczne porozumienie czy dowolność barw, czyli czy kolor ma znaczenie

Kolor jest niezwykle ważnym elementem w życiu każdego z nas. Jest w stanie poprawić nastrój lub też wręcz pogorszyć samopoczucie. Wpływa na naszą podświadomość. Dbamy o odpowiedni dobór kolorystyczny naszych ubrań, pomieszczeń, dodatków. Tym bardziej więc powinniśmy w odpowiedni sposób podejść do wyboru barwy bramy garażowej, która często jest najbardziej widocznym elementem naszego domu lub tez budynku.

Kolorystyczne porozumienie czy dowolność barw, czyli czy kolor ma znaczenieKolorystyczne porozumienie czy dowolność barw, czyli czy kolor ma znaczenieKolorystyczne porozumienie czy dowolność barw, czyli czy kolor ma znaczenie

W dobiegającym już końca 2018 roku hitem był Ultra Violet. Amerykańska firma Pantone, będąca autorytetem w swojej dziedzinie, jak co roku dokonała wyboru koloru, który przodować będzie w 2019 roku. Jest nim „PANTONE 16-1546 Living Coral”. Wielu pewnie zada sobie pytanie dlaczego właśnie taka barwa? Zdaniem ekspertów, obecnie udział technologii i mediów społecznościowych w życiu każdego człowieka jest tak znaczący, że warto stawiać na nieco bardziej „prawdziwe” doznania. To właśnie w tym ma pomóc optymistyczny, a także towarzyski charakter koloru Living Coral.

Kolory wpływa na wszystko

Wybór Koloru Roku 2019 potwierdza, że barwy to nieodłączna część codzienności każdego z nas. O tym, jak duże znaczenie w naszym życiu odgrywają kolory nie trzeba nikogo przekonywać. Oprócz aspektu czysto estetycznego, to właśnie kolory są w stanie poprawić nasze samopoczucie, stworzyć odpowiednią atmosferę, a także pomóc nam wyrazić swoją ekspresję i ujawnić osobowość.

Kolor towarzyszy nam od zawsze; od ubioru, poprzez przedmioty codziennego użytku po budynki, wystroje wnętrz itp. Należy zaznaczyć, że kolor roku 2019 - Living Coral określa ogólne tendencje. W przypadku budownictwa największe przełożenie będzie miał w kontekście aranżacji wnętrz niż w przypadku bram garażowych.

O tym jak ważny rolę odgrywa odpowiednio dobrany kolor tego elementu elewacji naszego domu doskonale wie firma NITUS, która oferuje m.in. bramy segmentowe malowane w  ponad 200 kolorach z palety RAL. - Chcemy podążać za nowymi trendami, dlatego sukcesywnie poszerzamy naszą ofertę o nietypowe odcienie, jak np. kolor kremowobiały, jasnosrebrny, błękit brylantowy i wiele innych. Mimo to miniony rok potwierdza, że klienci chętniej decydują się na barwy stonowane, klasyczne, tj. antracyt, złoty dąb, orzech, winchester mówi Paweł Orzeł, ekspert firmy NITUS, produkującej bramy garażowe i przemysłowe a także stolarkę PVC , aluminiową, przeciwpożarową, rolety zewnętrzne i moskitiery oraz komórki lokatorskie (więcej na www.nitus.pl). Co więcej, przedsiębiorstwo proponuje także cztery rodzaje paneli (panel bez przetłoczeń, panel z przetłoczeniami wąskimi, panel z przetłoczeniem pojedynczym i panel z przetłoczeniem V).  - Posiadamy własną linię technologiczną do oklejania paneli bramowych. Wachlarz kolorów i wzorów umożliwia dopasowanie wizualne do architektury i kolorystyki obiektów. Jesteśmy w stanie spełnić najbardziej nietuzinkowe pomysły naszych odbiorców. Okleina dodatkowo zabezpiecza bramę z zewnątrz oraz jest odporna na działanie promieni UV – dodaje ekspert firmy NITUS.

Kolorystyczne porozumienie?

Do niedawna w dobrym tonie było dobieranie koloru butów do torebki, i na odwrót. Obecnie trend ten jest passe. W przypadku bram było podobnie, ponieważ zwykło się mówić, że ich barwa powinna współgrać z kolorami okien. Na szczęście teraz to przekonanie traktowane jest nieco swobodniej, z większą dowolnością co do barw i odcieni. Szczególnie w przypadku kiedy elementy te (brama i okna) nie znajdują się w swoim bezpośrednim sąsiedztwie. Ponadto, jak łatwo się domyślić, rozmiar ramy okiennej w porównaniu z powierzchnią naszej bramy znacznie się różni, więc „kolorystyczne porozumienie” nie jest w tym wypadku konieczne.

Kiedy jednak warto postawić na spójność kolorystyczną? Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie podobnych barw w przypadku bram i elewacji domu, bowiem są ze sobą ściśle powiązane. Szczególnie ważne jest ich dopasowanie kolorystyczne, kiedy dom jest niewielkich rozmiarów. Warto też pamiętać, że jeżeli nasz wjazd do garażu usytuowany został z przodu budynku, sama brama może zająć aż 25 proc. elewacji, czyli sporo. Barwę bramy można natomiast dobrać do stolarki drzwiowej, dachu domu, czy też systemu orynnowania. Co więcej, warto także zdecydować się na różne odcienie danego koloru, co z pewnością pozwoli na osiągnięcie niebanalnego, a zarazem pełnego elegancji efektu.

 

źródło: NITUS

 

Zobacz również...

 
Rok 2018 okiem firmy NITUS
 • Rok 2018 okiem firmy NITUS
 • Okna drewniano-aluminiowe, czyli jakie
 • Rynek stolarki otworowej w roku 2019
 • Chcesz mieć idealną temperaturę w domu zimą? Wykorzystaj technologie smart
 • Domy drożeją – w 2019 roku za budowę zapłacisz prawie 10% więcej niż przed rokiem
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Z myślą o klientach
Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Jakość nie do przebicia - rozmowa z Grzegorzem Sołtysem, dyrektorem oddziału Vetrotech Saint Gobain
 • Elastyczność, innowacje, doskonały serwis - rozmowa z Januszem Pacudą, Dyrektorem firmy PREZ-MET
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   
  galerie:     panopticum     wieśniacze życie    siedziby    polityka prywatności

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2019 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.