oknoserwis.pl

Szukaj w serwisie:

COOL-R obniża temperaturę największego targu rybnego w Europie

W lipcu tego roku najnowszy produkt Grupy Selena – powłoka COOL-R – pokrył dach największego europejskiego targu rybnego zlokalizowanego w Madrycie. Innowacyjna powłoka łącząca w sobie funkcję chłodzenia i wodoszczelności dachu została położona w ramach renowacji 33 tys. m2 obiektu Mercado Central de Pescados. Tylko dzięki aplikacji rozwiązania Seleny temperatura wewnątrz budynku spadła o 7°C. Przekłada się to w bezpośredni sposób na zmniejszenie kosztów chłodzenia budynku, komfort pracy, a także zredukowanie strat w sprzedawanym towarze.

„Inwestycja na dachu Mercado Central de Pescados – Mercamadrid – to dla nas przełomowy projekt, nie tylko ze względu na jego powierzchnię, ale na osiągnięty efekt: inwestor już teraz potwierdza obniżenie temperatury wewnątrz hali targowej aż o 7°C. Są to wymierne korzyści finansowe dla właściciela obiektu – spadną koszty chłodzenia czy produkcji lodu. Łącznie prace nad technologią, filozofią marki i modelem biznesowym trwały ponad 2 lata. Jednak takie informacje, które docierają do nas bezpośrednio z rynku od zadowolonych użytkowników, utwierdzają nas w przekonaniu, że dostarczamy naszym klientom globalne rozwiązanie szyte na miarę, które jest odpowiedzią na złożony, cywilizacyjny problem” – mówi Maciej Lubomski, dyrektor dywizji Waterproofing, Selena FM SA.

COOL-R obniża temperaturę największego targu rybnego w EuropieTarg rybny w Madrycie to drugi co do wielkości targ rybny na świecie, na którym zaopatrują się sklepikarze, hurtownicy, restauratorzy i osoby prywatne. Całkowity rozmiar Mercado Central de Pescados to 33 tys. m2. Roczna sprzedaż ryb i owoców morza, świeżych i mrożonych, wynosi 140 mln kilogramów, o wartości 1,3 mld euro. Aby odpowiednio zabezpieczyć sprzedawany tam towar, na terenie obiektu działa fabryka, która codziennie dostarcza 20 ton lodu na stoiska handlowe. Dla tak specyficznego obiektu kluczową kwestią jest utrzymanie stabilnej i względnie niskiej temperatury wewnątrz hal sprzedażowych. Z punktu widzenia sprzedawców, odpowiednio niska temperatura wpływa nie tylko na zachowanie świeżości ryb i owoców morza, ale przede wszystkim na redukcję strat w towarze. Z kolei dla inwestora – Mercamadrid – istotne było zmniejszenie kosztów chłodzenia obiektu.

COOL-R to rozwiązanie, które kompleksowo odpowiada na problemy Mercamadrid. Po aplikacji powłoki temperatura dachu obniża się nawet o 70%, dzięki czemu temperatura wewnątrz obiektu spada nawet o 10C. Produkt ten charakteryzuje się również niespotykaną dotąd na rynku skutecznością działania. Technologię tworzono z myślą o uzyskaniu najwyższej wartości Solar Reflectance Index (SRI). SRI to wypadkowa dwóch kluczowych parametrów: tzw. refleksyjności – czyli skuteczności odbijania promieni słonecznych oraz emisyjności – zdolności do oddania nagromadzonego ciepła. Dzięki unikatowej technologii innowacyjna powłoka COOL-R posiada niezwykle wysoki współczynnik SRI = 107, co plasuje to rozwiązanie jako najlepsze na rynku europejskim.

Selena od początku działalności elastycznie odpowiada na bieżące trendy i tworzy nową jakość produktów chemii budowlanej, również tych dla zrównoważonego budownictwa. Grupa wdraża na rynek rozwiązania optymalizujące efektywność energetyczną budynków lub zwiększające powierzchnie obszarów zielonych na terenach miejskich. W przypadku projektu COOL-R, zmniejszając zapotrzebowanie na energię elektryczną konieczną do chłodzenia pomieszczeń, zredukowana zostaje emisja CO2 do atmosfery.

„Dzięki projektowi COOL-R – budujemy całkowicie nową jakość i wartość na światowym rynku pokryć dachowych. Chociaż oferujemy naszym klientom innowacyjny produkt chemii budowlanej to w rzeczywistości otrzymują gwarancję wyższego komfortu pracy i obniżenia kosztów eksploatacji budynków. To bardzo ważne, że to właśnie Selena jest jednym z liderów promujących nowoczesne, globalne rozwiązania wpływające w znaczący sposób na poziom pracy i życia ludzi” – podsumowuje Marcin Macewicz, prezes zarządu Selena FM SA.

 

źródło: Selena FM SA

Zobacz również...

 
Na straży komfortu termicznego – ciepłe okna, drzwi i ściany
 • Na straży komfortu termicznego – ciepłe okna, drzwi i ściany
 • Trendy w aranżacji wnętrz, czyli modne drzwi w mieszkaniu
 • Okno na naturę – co warto wiedzieć o oknach drewnianych
 • Okna do domu w stylu skandynawskim
 • Okucia z serii NUOVA BERGAMO i FIRENZE – estetyka oraz funkcjonalność w jednym
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Z myślą o klientach
Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Jakość nie do przebicia - rozmowa z Grzegorzem Sołtysem, dyrektorem oddziału Vetrotech Saint Gobain
 • Elastyczność, innowacje, doskonały serwis - rozmowa z Januszem Pacudą, Dyrektorem firmy PREZ-MET
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   
  galerie:     panopticum     wieśniacze życie    siedziby    polityka prywatności

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2018 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.