Szukaj w serwisie:

Modułowość przestrzeni – systemy SLF od CDA Polska

Systemy składano-przesuwne oraz składano – harmonijkowe to rozwiązania doskonale sprawdzające się  w galeriach handlowych, biurowcach czy też loftach. Umożliwiają one wydzielenie osobnych pomieszczeń przy jednoczesnym zachowaniu modułowości przestrzeni, jak i zamknięcie szerokiego światła przejścia. Dzięki swojej budowie mogą zostać wykorzystane do montażu tafli szkła o wysokości nawet 4 metrów, których waga przekracza 200 kg.

Modułowość przestrzeni – systemy SLF od CDA Polska

System składano – przesuwny NAPOLI SLF300 – fot. CDA Polska

Rozwiązaniami tego typu są systemy NAPOLI SLF300 oraz NAPOLI SLF400 od CDA Polska. Pierwszy z nich to system składano – przesuwny, umożliwiający montaż tafli szkła hartowanego o wysokości maksymalnie 4000 mm, szerokości 1100 mm i grubości nawet 12 mm. Warto podkreślić, że ilość oraz wielkość szklanych formatek za każdym razem dopasowywana jest do indywidualnych wymagań projektowych, co stanowi gwarancję, że cały system został dostosowany do konkretnego obiektu czy pomieszczenia. Każdy z wózków systemu, odpowiedzialny za przesuwanie paneli, wyposażony jest w cztery rolki jezdne oraz cztery stabilizujące. Taka konstrukcja zapewnia pewne i komfortowe prowadzenie po szynie. Cechą charakterystyczną systemu jest parking, do którego zsuwane są szklane tafle. Dostępny jest on w kilku wariantach (w tym z łącznikiem łokciowym 90° oraz 110°) dzięki czemu można go swobodnie dopasować do każdego wnętrza. Ponieważ tafle zamocowane w NAPOLI SLF300 nie są ze sobą połączone, można je składać niezależnie, pozostawiając system w połowie otwarty.

Alternatywnym rozwiązaniem jest system składano – harmonijkowy NAPOLI SLF400. Będzie on odpowiedni do montażu szkła o wysokości do 3000 mm, szerokości nie większej niż 750 mm i maksymalnej grubości 12 mm. Odpowiednie rozłożenie ciężaru szkła na wózkach jezdnych systemu zapewnia wysoki komfort użytkowania, eliminuje ryzyko nadmiernego kołysania się szkła oraz pozwala zmniejszyć tarcie występujące podczas przesuwania szklanych paneli. W przeciwieństwie do NAPOLI SLF300, formatki zamocowane w NAPOLI SLF400 są ze sobą połączone z pomocą niewielkich zawiasów, dlatego bardzo istotne jest precyzyjne wypoziomowanie tafli podczas montażu systemu.

W przypadku obu rozwiązań za utrzymanie szkła odpowiedzialne są wytrzymałe, skręcane listwy Roma DRM. Ten sam rodzaj profili zabezpiecza także dolną krawędź szkła, co jest szczególnie istotne w przypadku ich montażu w budynkach użyteczności publicznej – wysokie maskownice chronią jego krawędź przed potencjalnymi uszkodzeniami np. przez maszyny czyszczące. Dodatkowo, jeżeli system SLF stanowi zamknięcie wejścia do salonu sprzedażowego, w jego dolnej listwie można zainstalować standardowy lub rewersyjny elektrorygiel.

Systemy NAPOLI SLF300 oraz NAPOLI SLF400 od CDA Polska wykonane są z wysokiej jakości aluminium oraz stali nierdzewnej i są dostępne w trzech wykończeniach:  szczotkowana stal nierdzewna (satyna), anoda srebrna oraz alinox.

 

DANE TECHNICZNE

 

 

SYSTEM NAPOLI SLF300

materiał:

aluminium, stal nierdzewna

wykończenie:

szczotkowana stal nierdzewna (satyna), anoda srebrna, alinox

grubość szkła:

10 mm, 12 mm

max. wysokość szkła:

4000 mm

max. szerokość szkła:

1100 mm

długość maskownicy:

3000 mm

długość szyny głównej:

5800 mm

 

 

SYSTEM NAPOLI SLF400

materiał:

aluminium, stal nierdzewna

wykończenie:

szczotkowana stal nierdzewna (satyna), anoda srebrna, alinox

grubość szkła:

10 mm, 12 mm

max. wysokość szkła:

3000 mm

max. szerokość szkła:

750 mm

długość maskownicy:

3000 mm

długość szyny głównej:

5800 mm

 

 

źródło: CDA Polska

 
Najnowsze publikacje
Jaka będzie architektura przyszłości
 • Jaka będzie architektura przyszłości
 • Błędy montażowe – jak ich uniknąć
 • Jak wpuścić do wnętrz więcej naturalnego światła
 • “Hej Google, otwórz moje okno” - nowe możliwości z VELUX ACTIVE
 • Dynamicznie przyciemniane szkło Halio w starym brukselskim dworcu Gare Maritime
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Polski tygrys eksportowy na szczycie! Czy mamy szansę stać się również tygrysem w produkcji stolarki budowlanej w UE?
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Do polskich okien i drzwi puka spowolnienie
 • Podatek estoński – pomysł Fundacji Pomyśl o Przyszłości planem działania Rządu
 • Budownictwo po raz kolejny znalazło się pod lupą ekspertów - branża przeżywa boom ale grozi jej kryzys
 • Nowa ustawa o zatorach płatniczych – lepsza ochrona MŚP
 • VELUX najlepszym partnerem w biznesie
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2019 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.