oknoserwis.pl

Szukaj w serwisie:

Wokół okna. Rolety, markizy czy żaluzje

W nowocześnie zaaranżowanych mieszkaniach, gdzie dominuje wciąż modny minimalizm, rezygnujemy z tradycyjnych zasłon czy firanek. Idealnie sprawdzają się za to rolety, żaluzje albo markizy – estetyczne, przyjazne, a przy tym niezwykle praktyczne i funkcjonalne. Tylko… które z nich wybrać?

Zanim podejmiemy decyzję, co zamontujemy w oknach, zastanówmy się, czego w danym wnętrzu najbardziej potrzebujemy, by było nam wygodnie i by pomieszczenie jak najlepiej pełniło swoją funkcję.

Wokół okna. Rolety, markizy czy żaluzjeZacznijmy od sypialni, miejsca szczególnego, azylu, w którym odpoczywamy po całym dniu. Nie bez powodu lokujemy ją z dala od gwarnego salonu czy kuchni, na przykład na poddaszu. Niezwykle pomocne okażą się tu rolety zaciemniające, które skutecznie izolują od światła. Łatwiej zasnąć, jeśli odetniemy się od świata zewnętrznego. Dłużej pośpimy, gdy rankiem do pokoju nie będą przenikały promienie słońca. Rolety marki Liteleader potrafią stworzyć efekt 100-procentowego zaciemnienia, tym samym – nawet gdy potrzebujemy regenerującej drzemki w ciągu dnia – w mgnieniu oka w sypialni zapanuje noc. Kto zaś nie lubi egipskich ciemności, dzięki prostemu w obsłudze mechanizmowi może wygodnie wyregulować ilość światła wpuszczoną do pomieszczenia. Rolety zostały wykonane z wysokiej jakości materiału z poliestru, są łatwe w montażu, bez problemu się je czyści za pomocą zwilżonej ściereczki. Aby nieco przełamać jednolitość stylu skandynawskiego, wystarczy wybrać modele w kolorze granatowym (w ofercie są też białe i beżowe).

Pokój dziecka ma być nie tylko ciekawie urządzony, ale także funkcjonalny i bezpieczny. Trzeba stworzyć małemu człowiekowi doskonałe warunki do nauki oraz odpoczynku. Sprawdzą się tu wysokiej jakości rolety przyciemniające – zagwarantują dopływ światła z zewnątrz, ale delikatnie rozproszonego, chroniąc przed zbyt mocnymi promieniami słońca. Zawdzięczamy to materiałowi z przezroczystego poliestru, mocnemu i odpornemu na zabrudzenia. Produkt marki Liteleader, dostępny w kolorze granatowym i beżowym, ma trzy poziomy ustawienia; łatwo się go montuje i czyści. Będzie także dobrym rozwiązaniem na przykład do domowego biura czy salonu.

Wokół okna. Rolety, markizy czy żaluzje

Pamiętajmy, że poddasze szybko się nagrzewa, dlatego do wnętrz o bardzo silnym nasłonecznieniu najlepszym wyborem okażą się markizy termoizolacyjne. Zatrzymują do 80% promieniowania UV, zapewniając domownikom przyjemny chłód nawet w najbardziej upalne dni. Są montowane na zewnątrz okien, a ich wyjątkowa, właściwie niezauważalna konstrukcja ogranicza nagrzewanie się mieszkania, jednocześnie nie blokując dopływu światła. Specjalny materiał jest odporny na wodę i nie utrudnia widoczności. Eleganckie markizy w prosty sposób się montuje, a także bez problemu obsługuje z wnętrza pokoju.

W pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, jak łazienka czy kuchnia, świetnie spiszą się żaluzje. Zadbają o prywatność, co szczególnie ważne jest w przypadku łazienki. To też klasyczny oraz bardzo popularny sposób na regulację poziomu i kierunku oświetlenia. Zaletą produktu jest odporność na wilgoć i łatwa obsługa – żaluzje nie posiadają zwisających linek. Gładkie i trwałe wykończenie umożliwia wygodne czyszczenie wilgotną szmatką. Żaluzje Liteleader zaprojektowano w kolorze uniwersalnej bieli.

Wszystkie opisane produkty są kompatybilne z oknami firmy Liteleader oraz innych wiodących marek.

źródło:  4iQ Group, wyłączny przedstawiciel marki LITELEADER w Polsce

 
Wnętrza ozdobione Living Coral – kolorem roku 2019
 • Wnętrza ozdobione Living Coral – kolorem roku 2019
 • Całkowicie nowa seria wypełnień w ofercie VEYNA
 • Czas na nowe. Sześć powodów, dla których należy wymienić okna
 • Drzwi balkonowe z niskim progiem i ukrytymi zawiasami od Awilux - bezpieczeństwo i komfort użytkowania
 • Deceuninck zwiększa czterokrotnie ilość przetwarzanego PVC do 45 tys. ton rocznie
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Z myślą o klientach
Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Jakość nie do przebicia - rozmowa z Grzegorzem Sołtysem, dyrektorem oddziału Vetrotech Saint Gobain
 • Elastyczność, innowacje, doskonały serwis - rozmowa z Januszem Pacudą, Dyrektorem firmy PREZ-MET
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   
  galerie:     panopticum     wieśniacze życie    siedziby    polityka prywatności

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2019 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.