oknoserwis.pl

Szukaj w serwisie:

Dom otwarty na świat. Przesuwne i składane systemy drzwi tarasowych

Nowoczesna architektura i duże przeszklenia sprawiają, że we wnętrzach jest więcej światła i przestrzeni. Domowy metraż łatwo powiększyć o balkon, taras lub ogród. Od wiosny do jesieni drzwi tarasowe mają jedno zadanie – otworzyć dom na słońce i przyrodę. Pytanie tylko – w jaki sposób?

Przy projektowaniu efektownego przejścia na taras czy balkon mamy do wyboru dwa podstawowe systemy: przesuwny i składany. Ten pierwszy pozwala na tworzenie przeszkleń o większych, niepodzielonych profilami powierzchniach, ten drugi  – daje gwarancję pełnego otwarcia, na całą szerokość ściany. Oba typy systemów, w wielu różnych wariantach, otwierane ręcznie lub za pomocą elektrycznych siłowników, dostępne są w ofercie Reynaers Aluminium.

Przesuwaj i otwieraj. Drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne pozwalają tworzyć przeszklenia o bardzo dużej powierzchni, a po otwarciu nie zajmują powierzchni użytkowej. Jednak część przeszklonej ściany zawsze pozostanie zamknięta – chyba że wybierzemy opcje chowania ruchomego elementu w pełnej ścianie. Drzwi przesuwne dostępne są jako jedno- lub wielotorowe, w zależności od tego, ile ruchomych elementów uwzględnimy w jednym ciągu (każde kolejne przesuwane skrzydło wymaga osobnej prowadnicy).

Systemy przesuwne w ofercie Reynaers Aluminium to CP (Concept Patio) oraz Hi-Finity, który umożliwia tworzenie wyjątkowo dużych przeszkleń przy zachowaniu zaskakująco wąskich, lekkich optycznie profili. Pojedyncze skrzydło w systemie Hi-Finity może ważyć nawet 750 kg (element nieruchomy – maksymalnie  1200 kg) i osiągnąć maksymalnie imponującą wysokość oraz szerokość 3,5 m. System Hi-Finity ma w dodatku doskonałe parametry termiczne; można go wykorzystywać w budownictwie energooszczędnym. Wymogi certyfikatu budownictwa pasywnego Swiss Minergie spełnia również system CP 155 w wariancie HI (High Insulation).

Dom otwarty na świat. Przesuwne i składane systemy drzwi tarasowych

Opcje zestawień stałych i ruchomych elementów w systemie drzwi CF 77

 

Wariacją systemów przesuwnych są drzwi podnoszono-przesuwne (rozwiązanie lift & slide), dostępne w seriach CP 155 i CP 96. Drzwi przy otwieraniu najpierw są lekko podnoszone, a dopiero potem się je przesuwa. Dzięki temu, po zamknięciu, zwiększa się ich szczelność, bo zamiast standardowych szczotek można zastosować pełną uszczelkę.

Składaj i przechodź. Drzwi składane

Alternatywą wobec przesuwnych są drzwi składane,  tzw. harmonijkowe (CF, Concept Folding). Trzeba pamiętać, że na przeszklonej ścianie będą widoczne podziały, tworzone przez aluminiowe ramy poszczególnych elementów. Jednak drzwi składane mają ogromną, unikalną zaletę – pozwalają na pełne otwarcie przejścia na taras czy balkon. Krótko mówiąc, po złożeniu skrzydeł, bariera znika całkowicie. Jedynym ograniczeniem jest to, że musimy przewidzieć miejsce na złożone elementy – w zależności od systemu, na zewnątrz lub wewnątrz domu. Systemy harmonijkowe dają też opcję wkomponowania w jednym ciągu standardowo otwieranych przeszklonych drzwi.

CF 77 i CF 68 Reynaers Aluminium dostępne są w kilku poziomach izolacyjności termicznej, a także z płaskim progiem, co chroni przed przypadkowym potknięciem i ułatwia poruszanie się pomiędzy domem a jego otoczeniem.

Dom otwarty na świat. Przesuwne i składane systemy drzwi tarasowych

Opcje zestawień elementów w systemie drzwi składanych CF 77

Cicho, ciepło, bezpiecznie i pięknie

Systemy drzwi tarasowych Reynaers Aluminium stosuje się w domach jednorodzinnych, ale coraz częściej są wykorzystywane również w nowoczesnych apartamentowcach. Różnorodne elementy pozwalają tworzyć wiele projektów, z uwzględnieniem konkretnych cech budynku oraz potrzeb jego mieszkańców. Aluminiowe profile Reynaers są lekkie i wytrzymałe jednocześnie, a także dostępne w nieskończonej liczbie kolorów i wykończeń, łącznie z imitującym drewno. Testowane pod kątem bezpieczeństwa, nie poddadzą się łatwo włamywaczowi. Są gwarancją bezawaryjnego funkcjonowania przez lata i pięknego widoku. Otwierają dom na świat.

 

źródło: REYNAERS ALUMINIUM 

Zobacz również...

 
Technologia jutra w minimalistycznym domu
 • Technologia jutra w minimalistycznym domu
 • Nowe oprogramowanie od firmy Schöck dla połączeń balkonowych
 • Rusza „Czyste powietrze”
 • WnD – polski tygrys okien i drzwi PVC
 • Markizy na jesienne słoty – zadbaj o komfort we własnym domu
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Z myślą o klientach
Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Jakość nie do przebicia - rozmowa z Grzegorzem Sołtysem, dyrektorem oddziału Vetrotech Saint Gobain
 • Elastyczność, innowacje, doskonały serwis - rozmowa z Januszem Pacudą, Dyrektorem firmy PREZ-MET
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   
  galerie:     panopticum     wieśniacze życie    siedziby    polityka prywatności

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2018 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.