Szukaj w serwisie:

Nowoczesny i energetycznie wydajny budynek ze szkłem grzewczym E-GLAS Saint-Gobain

Nowoczesne materiały budowlane i zaawansowane technologicznie rozwiązania konstrukcyjne pozwalają przełamywać architektoniczne schematy i tworzyć funkcjonalne budynki o wyjątkowych walorach estetycznych. Jakie czynniki sprawiają, że w nowoczesnym budownictwie coraz częściej wykorzystywane są szkła grzewcze, takie jak E-GLAS?

Nowoczesny i energetycznie wydajny budynek ze szkłem grzewczym E-GLAS Saint-Gobain Nowoczesny i energetycznie wydajny budynek ze szkłem grzewczym E-GLAS Saint-Gobain

W XXI wieku tradycyjne grzejniki nie są już niezbędne, by zapewnić komfortową temperaturę w pomieszczeniach. E-GLAS to nowoczesny system, który zamienia energię elektryczną w ciepło.  Szereg rozmaitych zastosowań m.in. elewacje, dachy, okna, werandy, szklane podłogi sprawia, że szkło EGLAS jest wyjątkowo wszechstronnym materiałem budowlanym. Wnętrza z jego wykorzystaniem zyskują dodatkową przestrzeń i walory estetyczne. 

Optymalny komfort cieplny

E-GLAS jest innowacyjnym rozwiązaniem grzewczym, dzięki któremu możemy wyeliminować niedogodności, takie jak kondensacja pary wodnej na szkle, czy też pokrywa śnieżna na dachu lub świetliku. Szkło to zapewnia także komfort termiczny wewnątrz pomieszczeń, poprzez wyeliminowanie efektu zimnego okna. Przy spełnieniu odpowiednich warunków, szkło to może nawet pełnić funkcję głównego źródła ogrzewania. Ta technologia grzania nie generuje ruchu powietrza, dzięki czemu nie wzbudza kurzu, co jest idealnym rozwiązaniem dla alergików. Zastosowany w produkcie system pozwala także na nieprzepuszczanie promieni nadfioletowych (UV). Mechanizm działania „ciepłego szkła” takiego jak E-GLAS oparty jest na dwóch czynnikach: prądzie elektrycznym i powłoce z tlenków metali, którą pokryta jest jedna z powierzchni szkła.

Nie zakłócone pole widzenia

Zintegrowany system grzewczy jest niewidoczny. Nie mamy w tym produkcie zatopionych przewodów które znamy m.in. z szyb samochodowych, które zwłaszcza podczas słonecznych dni zaburzają widoczność. E-GLAS zapewnia optymalizację przestrzeni oraz dodatkowe walory wizualne dzięki przeszkleniom wzorniczym, takimi jak piaskowanie lub z nadruk cyfrowy.

Nowoczesny i energetycznie wydajny budynek ze szkłem grzewczym E-GLAS Saint-Gobain Nowoczesny i energetycznie wydajny budynek ze szkłem grzewczym E-GLAS Saint-Gobain

Szkło to może być wykonane jako pojedyncze, hartowane i laminowane w przykładowych konfiguracjach E-GLAS 44.4; 10 mm lub E-GLAS 66.4; 14 mm. Ten typ produktu znajdzie zastosowanie w ściankach wewnętrznych, daszkach szklanych, czy też podłogach szklanych. Szkło może być wyprodukowane jako szyba zespolona dwu- lub trzy- komorowa o grubości 16mm - 70mm. Parametr przepuszczalności światła w szybach mieści się w granicach 20-68% w zależności od konfiguracji szyby zespolonej. Materiał tego typu znajdzie swoje zastosowanie m.in. w fasadach, oknach, świetlikach dachowych, zewnętrznych podłogach szklanych czy ogrodach zimowych.

Przeszklony ogród zimowy oprócz pięknych widoków, zapewnia wnętrzom jasność, ochronę przeciwsłoneczną i izolację cieplną.  Przestrzeń tę można dowolnie zaaranżować i wykorzystywać – może stanowić zarówno strefę relaksu, jak i całoroczne miejsce spotkań z przyjaciółmi. Do budowy ogrodu zimowego warto wykorzystać E-GLAS, które zamienia energię elektryczną w ciepło. Nie ma tu potrzeby instalowania grzejników, co pozwala zaoszczędzić miejsce i podnosi walory estetyczne. W zależności od struktury szkło to może ogrzewać na zewnątrz lub do wewnątrz, co zapewnia brak przeciągów i poczucia chłodnych szklanych ścian, topnienie gromadzącego się na szklanym dachu śniegu, zapobieganie kondensacji poprzez stabilne, jednostajne ogrzewanie.

 

źródło: Saint-Gobain 

OKNO 4/2017

 
Najnowsze publikacje
Powrót do zdrowia z systemem inteligentnie przyciemniającego szkła Halio
 • Powrót do zdrowia z systemem inteligentnie przyciemniającego szkła Halio
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w listopadzie 2019 – analiza PSB
 • ExpresOkna z nowym system okuć: Roto NX podnosi wydajność
 • Krok po kroku budujemy renomę naszej firmy - wywiad z prezesem Okna Debow
 • Jaka będzie architektura przyszłości
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Polski tygrys eksportowy na szczycie! Czy mamy szansę stać się również tygrysem w produkcji stolarki budowlanej w UE?
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w listopadzie 2019 
– analiza PSB
 • Zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu w listopadzie 2019 – analiza PSB
 • Do polskich okien i drzwi puka spowolnienie
 • Podatek estoński – pomysł Fundacji Pomyśl o Przyszłości planem działania Rządu
 • Budownictwo po raz kolejny znalazło się pod lupą ekspertów - branża przeżywa boom ale grozi jej kryzys
 • Nowa ustawa o zatorach płatniczych – lepsza ochrona MŚP
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2019 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.