oknoserwis.pl

Szukaj w serwisie:

Konsekwentny rozwój SAPOR dzięki nowoczesnym rozwiązaniom elumatec

Sapor to rodzinna firma z ponad 25 letnia tradycją na polskim rynku. Na przełomie tego okresu, dzięki konsekwentnym działaniom w kierunku rozwoju, firma zyskała pozycję  uznanego producenta okien z PCW i aluminium. W fabryce w Niepruszewie powstają  produkty, charakteryzujące się niebanalnym designem, który jednocześnie odpowiada na zróżnicowane preferencje estetyczne.

Konsekwentny rozwój SAPOR dzięki nowoczesnym rozwiązaniom elumatec

Zarówno okna aluminiowe, jak i drzwi PCV produkowane przez firmę SAPOR  cechują się klasyczną i tradycyjną stylistyką, przy jednoczesnej maksymalnej użyteczności. Odporne na długotrwałe użytkowanie, spełniają swoje funkcje na najwyższym poziomie jakościowym.

Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, SAPOR od kilku lat sukcesywnie zmienia swoją technologię produkcji inwestując w nowoczesne, innowacyjne rozwiązania, które pozwalają nie tylko na zwiększenie wydajności ale także znaczne  poszerzenie oferty handlowej firmy.

 „Bazując na wieloletnim doświadczeniu oraz wiedzy merytorycznej z zakresu produkcji okien, współpracujemy z najlepszymi dostawcami na rynku, co daje nam gwarancje sukcesu.”- podkreślił Pan Dariusz Sapor- Właściciel firmy

Zaufanie, profesjonalne doradztwo  i bardzo dobra współpraca z firmą elumatec sprawiły, że producent z Niepruszewa postawił kolejny krok w  przyszłość. Tym razem wdrożył do produkcji nowoczesne i wydajne centra SBZ 616 i SBZ 609.

Konsekwentny rozwój SAPOR dzięki nowoczesnym rozwiązaniom elumatecCentrum do cięcia profili PCW SBZ 616 zostało  wyposażone w tarczę 550 mm. Dzięki zastosowaniu serwomotoru umożliwia płynny obrót tarczy i dokładne cięcie pod dowolnym kątem w zakresie od -22,5° do +22,5°. Ponadto, co istotne piła jest napędzana przez silnik o mocy 4kW. Te wszystkie cechy sprawiają, że z  wykorzystaniem centrum cięcia uzyskujemy maksymalną precyzję i powtarzalność ciętych elementów. Niewątpliwe zalety dają przewagę centrum SBZ 616 nad innymi, dostępnymi na rynku rozwiązaniami.

Dodatkowo linię produkcyjną wyposażono w najnowocześniejsze i najszybsze na rynku centrum  do obróbki profili PCW elumatec SBZ 609.

Konsekwentny rozwój SAPOR dzięki nowoczesnym rozwiązaniom elumatecKonsekwentny rozwój SAPOR dzięki nowoczesnym rozwiązaniom elumatec

SBZ 609 to sprawdzone, wysokowydajne  centrum do skręcania uzbrojenia, wiercenia i frezowania dociętych profili w produkcji okien, drzwi i elewacji ze wzmocnieniem stalowym.   Budowa centrum przystosowana do dużych przekrojów profili i zoptymalizowanego procesu obróbki.

Ta wielogłowicowa, modułowa maszyna w sposób całkowicie automatyczny potrafi przygotować w ciągu zmiany produkcyjnej 130 j.o. włącznie z przykręceniem  stalowych wzmocnień. Co ważne, dzięki opatentowanemu rozwiązaniu wyłączonego wkrętaka przed stacją obróbczą,  maszyna pracuje  w jednym cyklu produkcyjnym na 2 ch sztabach profili.  Zbrojenie stalą  profilu z tworzywa sztucznego  odbywa się  w liniowym ciągu produkcyjnym, bez potrzeby przerywania go  dodatkowymi operacjami a praca  operatora sprowadza się jedynie do nałożenia pociętych profili na stół podawczy i odebrania  gotowych elementów, które są przekazywane do zgrzania.

Aby w pełni wykorzystać możliwości i wydajność maszyny zostały rozstawione w układzie liniowym. Takie rozwiązanie daje możliwość uzyskania pełnej, oczekiwanej wydajności i zapewnia wysoką jakość  produktu końcowego- wyjaśnił Waldemar Lis-Prezes Zarządu   elumatec Polska  

Konsekwentny rozwój SAPOR dzięki nowoczesnym rozwiązaniom elumatec

Specjaliści elumatec zaprojektowali układ liniowy względem oczekiwań producenta i jego doświadczeń pod kątem wykorzystania różnorodnych systemów profilowych i konstrukcji. Zastosowanie w układzie liniowym takich maszyn daje możliwość produkcji na wielu systemach.

W dobie rosnącej konkurencji, zmieniających się warunków gospodarczych, przedsiębiorcy muszą wykazać się ogromną determinacją i konsekwencją w dążeniu do sukcesu. Ewaluacja i różnorodność systemów profilowych wymagają od producentów wzmożonej uwagi, zwielokrotnionej pracy i stosowania nowoczesnych rozwiązań zapewniających odpowiednią wydajność i wysoką jakość produktów końcowych.

 Elastyczność produkcji, jaką gwarantują rozwiązania zaproponowane i dostarczone przez elumatec, otworzyła przed firmą SAPOR drzwi na rynki zagraniczne. Producent z Niepruszewa realizuje zlecenia m.in. we Francji, Szwecji, Danii, Włoch, Belgi, Holandii, Niemiec, Szwajcarii…

 

źródło: elumatec Polska

OKNO 4/2017

 
Architektura płynnych zmian
 • Architektura płynnych zmian
 • W służbie komfortu i skuteczności
 • Klasyka drzwi w wydaniu Porta
 • Pokój z widokiem – jakie rozwiązania wybrać
 • Porta z pierwszą w Polsce infolinią dla monterów drzwi
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Z myślą o klientach
Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Jakość nie do przebicia - rozmowa z Grzegorzem Sołtysem, dyrektorem oddziału Vetrotech Saint Gobain
 • Elastyczność, innowacje, doskonały serwis - rozmowa z Januszem Pacudą, Dyrektorem firmy PREZ-MET
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2019 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
  -->