oknoserwis.pl

Szukaj w serwisie:

Bezpieczny i z wysokim IQ. Dom inteligentny z systemem BiSecur firmy Hörmann

Bramy wjazdowe i garażowe, drzwi wejściowe i wewnętrzne oraz oświetlenie i inne urządzenia połączone systemem dwukierunkowego sterowania radiowego BiSecur tworzą dom inteligentny. Ten opracowany przez firmę Hörmann system sprawia, że jest on też niezwykle bezpieczny.

Wszystkie napędy, odbiorniki i elementy obsługi BiSecur są ze sobą w 100% zgodne, a system informacji zwrotnej jest kompatybilny z innymi produktami firmy Hörmann: napędami do bram garażowych i wjazdowych, drzwi wejściowych i wewnętrznych, a także innymi urządzeniami z odbiornikiem BiSecur.

Pilot, smartfon lub tablet

Technologia BiSecur pozwala sterować tymi urządzeniami oraz monitorować ich położenie nie tylko za pomocą pilota z każdego miejsca w zasięgu sieci domowej, ale także - dzięki specjalnej aplikacji BiSecur i bramce Gateway  - za pomocą smartfona czy tabletu – z dowolnego miejsca na świecie.

Bezpieczny i z wysokim IQ.
Dom inteligentny z systemem BiSecur firmy Hörmann

Po połączeniu bramki Gateway z domowym routerem, za pomocą aplikacji BiSecur na smartfonie możemy skonfigurować poszczególne urządzenia z odbiornikiem radiowym Hörmann. To pozwoli na sterowanie i nadzór nad nimi nawet podczas zagranicznego urlopu, sprawi, że nasz inteligentny dom będziemy mieć zawsze w zasięgu ręki. Będziemy mogli wpuścić do domu dziecko wracające ze szkoły czy otworzyć bramę sąsiadowi, który pod naszą nieobecność zajmie się ogrodem. Będziemy też mogli sprawdzić czy wszystkie urządzenia w naszym domu mają taki status (otwarte/zamknięte, włączone/wyłączone), jaki sobie życzymy, a w razie konieczności jednym przyciskiem pilota wydać odpowiednie polecenie.

Indywidualne scenariusze

Inteligentny dom odpowiada na potrzeby swoich mieszkańców. Dlatego aplikacja BiSecur umożliwia tworzenie  indywidualnych scenariuszy. To przydatne w często powtarzających się sytuacjach, takich jak codzienny powrót do domu. Uruchomienie jednego przycisku umożliwia bowiem automatyczne wykonanie określonych operacji zawsze w tej samej kolejności, bez konieczności wydawania pojedynczych poleceń. Można wtedy np. otwierać lub zamykać równocześnie bramę garażową i wjazdową, sterować drzwiami wejściowymi  i oświetleniem podjazdu.

Bezpieczny system

Komfort domu inteligentnego to także poczucie pełnego bezpieczeństwa. Napędy z dwukierunkowym  sterowaniem radiowym BiSecur wykorzystują bowiem – znaną z bankowości elektronicznej – technologię 128 bitów. Gwarantuje ona stuprocentowe zabezpieczenie sygnału przekazywanego z pilota do napędu i z napędu do pilota, maksymalną jego ochronę przed skopiowaniem przez złodzieja. Dzięki temu nikt niepowołany nie przechwyci kodu i nie dostanie się do naszego domu czy garażu. Prawdziwy komfort daje też możliwość sprawdzenia w każdej chwili, a z bramką Gateway BiSecur – także w każdym miejscu – czy brama lub np. drzwi wejściowe zostały zamknięte. W razie konieczności można to uczynić jednym przyciskiem.

Inteligentne drzwi wewnętrzne

Dom inteligentny oznacza zazwyczaj zdalną obsługę i kontrolę bram, drzwi wejściowych, okien czy rolet. Oferta firmy Hörmann umożliwia włączenie w ten system także drzwi wewnątrz domu. Sterowanie radiowe BiSecur zastosowano bowiem również w napędach do drzwi wewnętrznych PortaMatic. Znacznie poprawiają one jakość życia osób niepełnosprawnych i seniorów, a często ułatwiają też życie młodym domownikom. Umożliwiają automatyczne otwieranie i zamykanie drzwi za pomocą nadajnika lub wewnętrznego sterownika radiowego, a z odpowiednim wyposażeniem - także odczyt położenia drzwi.

 

źródło: Hörmann Polska

OKNO nr 3/2017

 

 
Przesuwne okno kuchenne – wygoda i szczelność z okuciem Roto
 • Przesuwne okno kuchenne – wygoda i szczelność z okuciem Roto
 • Nowe taśmy montażowe Interga MS – szybciej i łatwiej
 • Jak wybrać kolor drzwi
 • Duże przeszklenie – ogromne wrażenie
 • Porta przedstawia najpiękniejsze mieszkanie roku
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Z myślą o klientach
Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Jakość nie do przebicia - rozmowa z Grzegorzem Sołtysem, dyrektorem oddziału Vetrotech Saint Gobain
 • Elastyczność, innowacje, doskonały serwis - rozmowa z Januszem Pacudą, Dyrektorem firmy PREZ-MET
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2019 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
  -->