Szukaj w serwisie:

Contraflam Priva Lite – nowoczesne szklenie ognioodporne

We współczesnym budownictwie wykorzystuje się szkło, którego właściwości w coraz większym stopniu zapewniają bezpieczeństwo ludzi znajdujących się wewnątrz budynków. Zalety takiego szklenia muszą być połączeniem zarówno estetyki oraz wysokiej funkcjonalności produktu. Dlatego też, w kooperacji Vetrotech oraz Glassolutions należących do grupy Saint-Gobain stworzyli na bazie sprawdzonych rozwiązań obu firm - Contraflam Priva Lite. Jest to szklenie przeciwpożarowe, które zostało połączone z technologią Priva Lite pozwalająca na zmianę przezierności. 

Contraflam Priva Lite – nowoczesne szklenie ognioodporne

Najnowsze rozwiązanie przygotowane przez inżynierów z Vetrotech i Glassolutions wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku oraz rosnącym oczekiwaniom w zakresie tzw. bezpieczeństwa estetycznego. Jest to połączenie w ramach jednego produktu cech poprawiających bezpieczeństwo użytkowników obiektów użytku publicznego, które nie rezygnują z jego estetyki tak aby mogło spełnić wymagania architekta czy inwestora. Contraflam Priva Lite to połączenie dobrze znanych rozwiązań obu marek Saint-Gobain: Contraflam – najbardziej zaawansowanego bezpiecznego szkła o właściwościach przeciwpożarowych ze szkleniem Priva Lite, które pod wypływem pola elektrycznego zmienia swoją przezierność z matowego na stan przezroczysty.

Nasz nowy produkt, który stworzyliśmy wraz z Glassolutions, to połączenie estetyki z bezpieczeństwem. Contraflam Priva Lite zapewnia skuteczną odporność ogniową, która w zależności od typu produktu może wahać się od 30 do nawet 120 minut. Natomiast technologia znana ze szkła Priva Lite pozwalająca na zmianę jego przezierności w każdej chwili skutecznie powiększy wizualnie przestrzeń pomieszczeń, w których zostało ono zastosowane – mówi Grzegorz Sołtys, Dyrektor Vetrotech Polska.

Contraflam Priva Lite – nowoczesne szklenie ognioodporne

Contraflam Priva Lite zapewnia przedostawanie się niemal identycznej ilości promieni słonecznych przez szklenie do wnętrza budynku zarówno gdy jest matowe jak i przezroczyste, dzięki czemu ograniczane jest użycie sztucznego oświetlenia w pomieszczeniach, a w efekcie energii elektrycznej. Ponadto, nowy produkt charakteryzuje się lepszą izolacją akustyczną od standardowego szkła laminowanego, przez co świetnie nadaje się do konstrukcji wszelkiego rodzaju biur i sal konferencyjnych, gdzie chcemy zachować dostęp do dziennego światła, a także ograniczyć hałas dobiegający z zewnątrz.

Szklenie stworzone przez marki należące do grupy Saint-Gobain, jednego ze światowych liderów w przemyśle szklarskim, poza wysokimi właściwościami przeciwogniowymi, pozwala także na dowolną aranżację pomieszczeń dzięki możliwości kontroli jego przezierności. W ten sposób architekci i projektanci otrzymują możliwość zaprojektowania wnętrza obiektów wedle ich koncepcji oddzielając strefy prywatne od publicznych w biurze, urzędzie czy też przychodni lekarskiej. Zmiana przezierności szkła następuje niemal natychmiastowo dzięki czemu w każdej chwili można zaaranżować otoczenie do potrzeb w danej chwili.

Contraflam Priva Lite sprawdzi się zarówno jako szklenie w biurach, salach konferencyjnych, przychodniach i szpitalach czy też tzw. „clean rooms” albo też jako świetliki. Bardzo dobre parametry przeciwpożarowe oraz funkcjonalność sprawiają, że znajdzie zastosowanie w tak dużej liczbie obiektów o różnorodnym przeznaczeniu. Jego innowacyjność sprawi również, że inwestycje w których zostanie ono wykorzystane będzie postrzegane jako bardziej nowoczesne, a tym samym jego wartość wzrośnie – dodaje Grzegorz Sołtys.

Obecnie architekci i inżynierowie poszukują coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań, które zrealizują ich koncepcje oraz spełnią wymagania inwestorów, a także restrykcyjnych przepisów budowlanych.

W związku z tym producenci, aby sprostać tym oczekiwaniom tworzą produkty łączące właściwości poprawiające bezpieczeństwo obiektów oraz wpisujące się we współczesne trendy architektoniczne. Vetrotech wykorzystując własne doświadczenie oraz firmy siostry z grupy Saint-Gobain stworzyły takie właśnie szklenie, które może w niedalekiej przyszłości zmienić krajobraz naszych miast.

 

źródło: Vetrotech 

OKNO 3/2017

 
Najnowsze publikacje
Jaka będzie architektura przyszłości
 • Jaka będzie architektura przyszłości
 • Błędy montażowe – jak ich uniknąć
 • Jak wpuścić do wnętrz więcej naturalnego światła
 • “Hej Google, otwórz moje okno” - nowe możliwości z VELUX ACTIVE
 • Dynamicznie przyciemniane szkło Halio w starym brukselskim dworcu Gare Maritime
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Okna w remoncie – potencjał rynku wtórnego
 • Polski tygrys eksportowy na szczycie! Czy mamy szansę stać się również tygrysem w produkcji stolarki budowlanej w UE?
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Do polskich okien i drzwi puka spowolnienie
 • Podatek estoński – pomysł Fundacji Pomyśl o Przyszłości planem działania Rządu
 • Budownictwo po raz kolejny znalazło się pod lupą ekspertów - branża przeżywa boom ale grozi jej kryzys
 • Nowa ustawa o zatorach płatniczych – lepsza ochrona MŚP
 • VELUX najlepszym partnerem w biznesie
 • Strefa partnera:

   
   

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2019 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.