oknoserwis.pl

Szukaj w serwisie:

Contraflam Priva Lite – nowoczesne szklenie ognioodporne

We współczesnym budownictwie wykorzystuje się szkło, którego właściwości w coraz większym stopniu zapewniają bezpieczeństwo ludzi znajdujących się wewnątrz budynków. Zalety takiego szklenia muszą być połączeniem zarówno estetyki oraz wysokiej funkcjonalności produktu. Dlatego też, w kooperacji Vetrotech oraz Glassolutions należących do grupy Saint-Gobain stworzyli na bazie sprawdzonych rozwiązań obu firm - Contraflam Priva Lite. Jest to szklenie przeciwpożarowe, które zostało połączone z technologią Priva Lite pozwalająca na zmianę przezierności. 

Contraflam Priva Lite – nowoczesne szklenie ognioodporne

Najnowsze rozwiązanie przygotowane przez inżynierów z Vetrotech i Glassolutions wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku oraz rosnącym oczekiwaniom w zakresie tzw. bezpieczeństwa estetycznego. Jest to połączenie w ramach jednego produktu cech poprawiających bezpieczeństwo użytkowników obiektów użytku publicznego, które nie rezygnują z jego estetyki tak aby mogło spełnić wymagania architekta czy inwestora. Contraflam Priva Lite to połączenie dobrze znanych rozwiązań obu marek Saint-Gobain: Contraflam – najbardziej zaawansowanego bezpiecznego szkła o właściwościach przeciwpożarowych ze szkleniem Priva Lite, które pod wypływem pola elektrycznego zmienia swoją przezierność z matowego na stan przezroczysty.

Nasz nowy produkt, który stworzyliśmy wraz z Glassolutions, to połączenie estetyki z bezpieczeństwem. Contraflam Priva Lite zapewnia skuteczną odporność ogniową, która w zależności od typu produktu może wahać się od 30 do nawet 120 minut. Natomiast technologia znana ze szkła Priva Lite pozwalająca na zmianę jego przezierności w każdej chwili skutecznie powiększy wizualnie przestrzeń pomieszczeń, w których zostało ono zastosowane – mówi Grzegorz Sołtys, Dyrektor Vetrotech Polska.

Contraflam Priva Lite – nowoczesne szklenie ognioodporne

Contraflam Priva Lite zapewnia przedostawanie się niemal identycznej ilości promieni słonecznych przez szklenie do wnętrza budynku zarówno gdy jest matowe jak i przezroczyste, dzięki czemu ograniczane jest użycie sztucznego oświetlenia w pomieszczeniach, a w efekcie energii elektrycznej. Ponadto, nowy produkt charakteryzuje się lepszą izolacją akustyczną od standardowego szkła laminowanego, przez co świetnie nadaje się do konstrukcji wszelkiego rodzaju biur i sal konferencyjnych, gdzie chcemy zachować dostęp do dziennego światła, a także ograniczyć hałas dobiegający z zewnątrz.

Szklenie stworzone przez marki należące do grupy Saint-Gobain, jednego ze światowych liderów w przemyśle szklarskim, poza wysokimi właściwościami przeciwogniowymi, pozwala także na dowolną aranżację pomieszczeń dzięki możliwości kontroli jego przezierności. W ten sposób architekci i projektanci otrzymują możliwość zaprojektowania wnętrza obiektów wedle ich koncepcji oddzielając strefy prywatne od publicznych w biurze, urzędzie czy też przychodni lekarskiej. Zmiana przezierności szkła następuje niemal natychmiastowo dzięki czemu w każdej chwili można zaaranżować otoczenie do potrzeb w danej chwili.

Contraflam Priva Lite sprawdzi się zarówno jako szklenie w biurach, salach konferencyjnych, przychodniach i szpitalach czy też tzw. „clean rooms” albo też jako świetliki. Bardzo dobre parametry przeciwpożarowe oraz funkcjonalność sprawiają, że znajdzie zastosowanie w tak dużej liczbie obiektów o różnorodnym przeznaczeniu. Jego innowacyjność sprawi również, że inwestycje w których zostanie ono wykorzystane będzie postrzegane jako bardziej nowoczesne, a tym samym jego wartość wzrośnie – dodaje Grzegorz Sołtys.

Obecnie architekci i inżynierowie poszukują coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań, które zrealizują ich koncepcje oraz spełnią wymagania inwestorów, a także restrykcyjnych przepisów budowlanych.

W związku z tym producenci, aby sprostać tym oczekiwaniom tworzą produkty łączące właściwości poprawiające bezpieczeństwo obiektów oraz wpisujące się we współczesne trendy architektoniczne. Vetrotech wykorzystując własne doświadczenie oraz firmy siostry z grupy Saint-Gobain stworzyły takie właśnie szklenie, które może w niedalekiej przyszłości zmienić krajobraz naszych miast.

 

źródło: Vetrotech 

OKNO 3/2017

Zobacz również...

 
Technologia jutra w minimalistycznym domu
 • Technologia jutra w minimalistycznym domu
 • Nowe oprogramowanie od firmy Schöck dla połączeń balkonowych
 • Rusza „Czyste powietrze”
 • WnD – polski tygrys okien i drzwi PVC
 • Markizy na jesienne słoty – zadbaj o komfort we własnym domu
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Z myślą o klientach
Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Jakość nie do przebicia - rozmowa z Grzegorzem Sołtysem, dyrektorem oddziału Vetrotech Saint Gobain
 • Elastyczność, innowacje, doskonały serwis - rozmowa z Januszem Pacudą, Dyrektorem firmy PREZ-MET
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   
  galerie:     panopticum     wieśniacze życie    siedziby    polityka prywatności

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2018 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.