oknoserwis.pl

Szukaj w serwisie:

Bezpieczne portfenetry w systemach Schüco z PVC

Balkony francuskie to bardzo modne rozwiązanie, które coraz częściej można spotkać na fasadach nowoczesnych budynków. Kompleksowych rozwiązań w zakresie realizacji takich projektów dostarczają systemy balustrad Schüco zintegrowanych z oknami PVC z Krajową Oceną Techniczną.

Bezpieczne portfenetry w systemach Schüco z PVCPortfenetry, zwane też balkonami francuskimi, wzbogacają fasady budynków dużych miast już od XVII wieku. Konstrukcja okna z balustradą bez płyty balkonowej jest wykorzystywana w budynkach o wysokości do 25 m nad poziomem terenu oraz wszędzie tam, gdzie warunki ciasnej zabudowy wymuszają projektowanie płaskich elewacji. W ostatnich latach w powstaje coraz więcej budynków z balkonami francuskimi. Jest to podyktowane trendem projektowania dobrze doświetlonych wnętrz, które otwierają się na widoki otoczenia. Już w połowie tego roku wchodzą w życie nowe przepisy regulujące wprowadzanie do obrotu balustrad na rynku krajowym. Kompletne, przebadane rozwiązania portfenetrów marki Schüco już teraz odpowiadają tym wymogom i mogą być stosowane w różnego rodzaju budynkach.

Jakie funkcje spełnia portfenetr?

Bezpieczne portfenetry w systemach Schüco z PVCChoć konstrukcja balkonu francuskiego uniemożliwia wychodzenie na zewnątrz budynku, to tego typu rozwiązanie zyskało wielu zwolenników, zwłaszcza wśród architektów i inwestorów. Balustrada ze szkła bezpiecznego lub ażurowa z prętów i rur nie tylko podkreśla prosty kształt bryły budynku, lecz także pozwala optycznie ją podwyższyć. Drzwi balkonowe i ostatnio bardzo modne otwierane okna zamontowane nisko w stosunku do poziomu podłogi umożliwiają nie tylko komfortowe doświetlenie wnętrz, ale też wietrzenie pomieszczeń. Najważniejszą z punktu widzenia bezpieczeństwa funkcją portfenetru jest zabezpieczenie przed wypadnięciem. Do tej pory polscy producenci balustrad nie byli jednak objęci obowiązkiem sporządzania krajowych deklaracji właściwości użytkowych. Zgodnie z  rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Budownictwa w sprawie sposobu deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych oraz sposobu znakowania ich znakiem budowlanym, z dniem 30 czerwca 2018 roku zostanie wprowadzony wymóg stosowania Krajowych Ocen Technicznych dla wprowadzanych na rynek balustrad. Unikatowe rozwiązanie portfenetru Schüco, w którym balustrada jest mocowana bezpośrednio do ościeżnicy energooszczędnych i pasywnych okien oraz drzwi balkonowych Schüco z PVC-U, zostało poddane szeregowi specjalistycznych badań. Zgodność rozwiązania Schüco z obowiązującymi wymaganiami potwierdza Krajowa Ocena Techniczna ITB, dzięki czemu może być ono bezpiecznie stosowane w budynkach mieszkalnych i publicznych, takich jak np. biura, hotele, restauracje, szkoły czy obiekty służby zdrowia.

Prostsza realizacja portfenetru

Bezpieczne portfenetry w systemach Schüco z PVCW standardowych rozwiązaniach portfenetrów balustrady są zazwyczaj mocowane do ściany, co utrudnia modernizację elewacji i wiąże się z przerwaniem izolacji termicznej przegrody oraz powstawaniem tzw. mostków termicznych, przez które ucieka ciepło. Technologia portfenetrów Schüco pozwala na mocowanie balustrady bezpośrednio do ościeżnicy okiennej. Nie tylko eliminuje to problemy, jakie mogą się wiązać z ingerencją w konstrukcję przegrody, lecz również zapewnia nowoczesną, minimalistyczną estetykę. Rozwiązanie portfenetru Schüco jest dostępne w dwóch wariantach wykonania z balustradą wykonaną z rur i prętów ze stali nierdzewnej lub bezpiecznego szkła warstwowego typu VSG. Balustrada złożona z elementów stalowych daje bardzo szerokie możliwości kształtowania estetyki elewacji. Dostępne w trzech średnicach rury i pręty stalowe są mogą być rozmieszczane w różnych rozstawach, tworząc balustradę o rozpiętości do 2000 mm. Natomiast wszędzie tam, gdzie ważna jest wizualna lekkość architektury, można zastosować całkowicie transparentne balustrady ze szkła bezpiecznego VSG o szerokości nawet do 2000 mm. Szeroki wachlarz prefabrykowanych akcesoriów systemowych obejmujących różne rodzaje zamocowań sprawia, że montaż przebiega szybciej i sprawniej.

 

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie:

www.schueco.pl

Zobacz również...

 
Na straży komfortu termicznego – ciepłe okna, drzwi i ściany
 • Na straży komfortu termicznego – ciepłe okna, drzwi i ściany
 • Trendy w aranżacji wnętrz, czyli modne drzwi w mieszkaniu
 • Okno na naturę – co warto wiedzieć o oknach drewnianych
 • Okna do domu w stylu skandynawskim
 • Okucia z serii NUOVA BERGAMO i FIRENZE – estetyka oraz funkcjonalność w jednym
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Z myślą o klientach
Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Jakość nie do przebicia - rozmowa z Grzegorzem Sołtysem, dyrektorem oddziału Vetrotech Saint Gobain
 • Elastyczność, innowacje, doskonały serwis - rozmowa z Januszem Pacudą, Dyrektorem firmy PREZ-MET
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   
  galerie:     panopticum     wieśniacze życie    siedziby    polityka prywatności

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2018 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.