oknoserwis.pl

Szukaj w serwisie:

Międzynarodowe Targi R+T pokazały się z najlepszej strony

Ponad 65.500 gości targowych z kraju i zagranicy zapoznało się z innowacyjnymi produktami i usługami

Międzynarodowe Targi R+T pokazały się z najlepszej stronyTargi R+T 2018 Stuttgart – Międzynarodowe Targi Rolet, Bram i Osłon Przeciwsłonecznych – odbywające się w dniach od 27 lutego do 3 marca 2018 pokazały się z najlepszej strony. 1027 wystawców (2015: 888) z 41 krajów zajęło w całości 10 hal targowych Targów Stuttgarckich o łącznej powierzchni 120.000 m² brutto. Ponad 65.500 odwiedzających przyjechało z kraju i zagranicy, aby zapoznać się z innowacyjnymi produktami i usługami.

Międzynarodowe Targi R+T pokazały się z najlepszej stronyMiędzynarodowe Targi R+T pokazały się z najlepszej strony

Do kolejnego sukcesu targów R+T 2018 przyczynił się również bogaty program ramowy, tak jak przystało na Międzynarodowe Targi Rolet, Bram i Osłon Przeciwsłonecznych. Inauguracją Targów w przeddzień ich otwarcia było wręczenie renomowanej Nagrody za Innowacyjność (R+T Innovationspreis). Zgodnie z tradycją odbyły się również pokazy specjalne Młodych Talentów (Sonderschau JungeTalente), R+S-Update, Forum Bram i Drzwi (Torforum), pokaz specjalny Instytutu Techniki Okiennej z Rosenheim (ift-Sonderschau) oraz warsztaty ES-SO (European Solar Shading Organisation), zorganizowane dzięki wsparciu organizacji partnerskich.Oferta programu ramowego została ponadto wzbogacona o nowe imprezy adresowane do konkretnych grup docelowych, takie jak pokaz specjalny Outdoor Ambiente Living, forum R+T Smart Home czy II Międzynarodowy Kongres „Automatic Doors”. „Duże zainteresowanie gości targowych dowodzi jednoznacznie, że program ramowy Targów jest poświęcony tematom, które są istotne dla całej branży“, stwierdził Ulrich Kromer von Baerle, dyrektor zarządzający Targów Stuttgarckich.

Pozytywny oddźwięk

Targi R+T 2018 osiągnęły pełny sukces, czego dowodzi cały przebieg imprezy. „W trakcie wszystkich dni targowych widzieliśmy zadowolenie malujące się na twarzach “, podsumował z zadowoleniem Sebastian Schmid, komisarz targów R+T. „Dotyczy to zarówno wystawców, jak i gości targowych.“ Na stoiskach wystawców panował stały ruch  i to we wszystkich halach. Ponad 65.500 odwiedzających targi R+T 2018 to wynik jeszcze lepszy niż w roku 2015 (2015: 59.057). Goście targowi przyjechali do Stuttgartu z ponad 140 krajów: 97 procent spośród nich podkreślało znaczenie targów R+T dla branży, wskazując również na potrzebę nawiązania bezpośrednich kontaktów pomiędzy odwiedzającymi targi i wystawcami. 60 procent spośród wystawców przybyło z zagranicy, co dowodzi dobitnie międzynarodowego charakteru tych wiodących na świecie targów. Kompetencje decyzyjne gości targowych były również w roku 2018 na niezmiennie wysokim poziomie. Dziewięć z dziesięciu osób odwiedzających targi uczestniczy w procesie decyzyjnym w kwestiach zakupów i zaopatrzenia. Wzrosło również zainteresowanie inwestycjami i zakupami:ponad  80 procent osób decyzyjnych chce inwestować.

Trendy w centrum zainteresowania

Na targach R+T 2018 ponownie ustalano międzynarodowe standardy „w wielu tematach będących obecnie w centrum zainteresowania branży, takich jak automatyka obiektowa, efektywność energetyczna, bezpieczeństwo i komfort“, stwierdził Sebastian Schmid. Na przykład wystawiane na targach rolety stają się coraz bardziej dynamiczne, inteligentne i zautomatyzowane – i coraz szybsze w działaniu. Dalej Sebastian Schmid: „Czołowi wystawcy z całego świata prezentowali swoje nowe rozwiązania z zakresu napędów i sterowników na przyszłe lata.“ Ponadto prezentowano również rolety, które w połączeniu z inteligentnymi napędami skutecznie zabezpieczają obiekty przed intruzami, poprawiają również efektywność energetyczną domów i budynków, zapewniając tym samym większy komfort.

„Również bramy i drzwi są wyraźnie bardziej efektywne pod względem energetycznym, bardziej bezpieczne i komfortowe niż kiedykolwiek dzięki zastosowania zaawansowanych pod względem technicznym napędom i sterowaniu radiowemu“, ocenia Sebastian Schmid. Nowym trendem są indywidualne, wysokojakościowe, rozwiązania, dające gwarancję bezpieczeństwa. Na targach R+T 2018 w dziale drzwi i bram zaprezentowano również wiele produktów i rozwiązań, które uwzględniają istotne aspekty ochrony przeciwpożarowej, zabezpieczenia przed zadymieniem, bezpieczeństwa, efektywności energetycznej i zasady zrównoważonego rozwoju. 

W dziale osłon przeciwsłonecznych uwagę przykuwało połączenie eleganckiego wzornictwa z zaawansowaną techniką. W centrum zainteresowania znalazł się temat oszczędzania energii: „Zarówno w wypadku wewnętrznych jak i zewnętrznych osłon przeciwsłonecznych czołowi producenci poświęcają coraz więcej uwagi powiązaniu pomiędzy komfortem termicznym a efektywnością energetyczną“, stwierdził Sebastian Schmid. Uzupełnieniem oferty były rozwiązania dotyczące nadzwyczaj aktualnych tematów, takich jak automatyzacja, integracja z elewacją i systemy działające w sieci. Sebastian Schmid: „Jest oczywiste, że różnorodność wzornictwa i rozwiązań konstrukcyjnych otwiera zupełnie nowe możliwości przed projektantami i firmami wykonawczymi!“

Nowa koncepcja spotkała się z dobrym przyjęciem

Dzięki zbudowaniu nowej hali Paula Horna (hala 10) i poszerzeniu wejścia zachodniego (Eingang West) możliwa była optymalizacja koncepcji hal wystawienniczych. „Dzięki temu mogliśmy jeszcze lepiej rozplanować targi R+T i odpowiedzieć na zapotrzebowanie naszych wystawców i gości targowych. Wprowadzone zmiany spotkały się z ogólną aprobatą“, stwierdził Ulrich Kromer von Baerle. Branża bram w hali Alfreda Kärchera (hala 8) i w hali Paula Horna (hala 10) miała swoją własną bardziej zwartą niż dotychczas ekspozycję.Dział osłon przeciwsłonecznych będzie prezentowany teraz w hali 4 i hali Oskara Lappa (hala 6). „Istotnym motywem tej zmiany było pozyskanie nowych grup docelowych dla naszych wystawców“, powiedział Sebastian Schmid. Na przykład hala Oskara Lappa (hala 6) ma być miejscem przyciągającym przedstawicieli z branży gastronomii i hotelarstwa. „Ta nowa koncepcja jest adresowana nie tylko do tradycyjnych gości targowych na R+T, ale również w sposób celowy skierowana do wszystkich osób decydujących o inwestycjach i rozbudowie obiektów gastronomicznych“, stwierdził Sebastian Schmid.

Targi przeszły nasze oczekiwania

„W związku z rozbudową terenów targowych i przygotowaniem oferty dla nowych grup docelowych wzrosły również nasze oczekiwania dotyczące liczby wystawców i gości targowych. Oczywiście cieszymy się z tego, że wyniki przeszły nasze ambitne oczekiwania“, posumował Ulrich Kromer von Baerle. Wstępne podsumowanie targów R+T 2018 w Stuttgarcie wypadło nadzwyczaj pozytywnie. „Przybyli do nas przedstawiciele branży rolet, drzwi, bram i osłon przeciwsłonecznych z całego świata. Targi R+T stały się ponownie renomowanym wydarzeniem roku dla całej branży i niekwestionowaną platformą innowacyjności.“ Tak podsumował targi Sebastian Schmid.

 Obecność Polski

Międzynarodowe Targi R+T pokazały się z najlepszej stronyMiędzynarodowe Targi R+T pokazały się z najlepszej strony

Tegoroczną edycję targów R+T odwiedziła również duża grupa gości z Polski i dziennikarzy z polskiej prasy branżowej. Swoją ofertę nowych produktów i usług zaprezentowało 39 wystawców z naszego kraju: Selt, Anwis, Krispol, Akant, Droma, Bamar-Pol, Besta, Franc Gardiner, Mobilus Motor, Fakro, Draco, BeClever, Dragon, Tarasola, Sierant, Albedum, Jackmeister, Bracia Bertrand, Miranda, Litex Promo, Wiejak, Alcomex, Deco-Sun, Rexel, Kolorama, Mol, Pasedo, Pacord, Kama, Magnum-Metal, P.I.E. Inel, Postal, DTM System, Zemat Technology, Roletix Piechowscy, Silor, Firma Zegar, ZPU Wodnik i Marcin Dekor.

Międzynarodowe Targi R+T pokazały się z najlepszej strony

 

źródło: Przedstawicielstwo Targów Stuttgarckich w Polsce

Zobacz również...

 
Na straży komfortu termicznego – ciepłe okna, drzwi i ściany
 • Na straży komfortu termicznego – ciepłe okna, drzwi i ściany
 • Trendy w aranżacji wnętrz, czyli modne drzwi w mieszkaniu
 • Okno na naturę – co warto wiedzieć o oknach drewnianych
 • Okna do domu w stylu skandynawskim
 • Okucia z serii NUOVA BERGAMO i FIRENZE – estetyka oraz funkcjonalność w jednym
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Z myślą o klientach
Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Jakość nie do przebicia - rozmowa z Grzegorzem Sołtysem, dyrektorem oddziału Vetrotech Saint Gobain
 • Elastyczność, innowacje, doskonały serwis - rozmowa z Januszem Pacudą, Dyrektorem firmy PREZ-MET
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   
  galerie:     panopticum     wieśniacze życie    siedziby    polityka prywatności

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2018 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.