oknoserwis.pl

Szukaj w serwisie:

Certyfikat NF oraz Acotherm dla firmy Eko-Okna

Okna produkowane przez największego producenta stolarki w Polsce pomyślnie przeszły badania we francuskim instytucie CSTB i uzyskały Certyfikat NF 220P oraz Acotherm.

Francuskie Budowlane Centrum Naukowo-Techniczne potwierdziło wysoką jakość, którą cechują się produkty firmy Eko-Okna. Pod koniec ubiegłego roku produkty linii Ideal 4000 poddane zostały szeregowi rygorystycznych badań. – Proces certyfikacyjny trwał kilka miesięcy, a każdy jego etap był ściśle określony przez CSTB. Działania rozpoczęliśmy od wyodrębnienia zakładu pod produkcję oraz magazynowanie certyfikowanych elementów i gotowych okien – mówi Łukasz Kucharczyk, dyrektor ds. sprzedaży, marketingu i rozwoju produktów. – Później skupiliśmy się na pozyskaniu certyfikowanych komponentów. Wszelkie profile i podzespoły użyte przy produkcji okien muszą bowiem spełniać posiadać znak NF 126, a szyby certyfikat CEKAL, aby potwierdzić ich jakość i źródło pochodzenia – tłumaczy dyrektor Kucharczyk.

Certyfikat NF oraz Acotherm dla firmy Eko-Okna Certyfikat NF oraz Acotherm dla firmy Eko-Okna

Kolejnym etapem była pełna kontrola procesu produkcyjnego. CSTB, który uznawany jest za najbardziej restrykcyjny instytut badawczy w Europie, dokładnie wskazał jakie badania powinny przejść okna na etapie kontroli jakości. Okna systematycznie badane były pod kątem zgodności parametrów A*E*V* (przepuszczalność powietrza, wodoszczelność, odporność na obciążenie wiatrem), a oprócz tego każdego dnia sprawdzana była jakość zgrzewanych narożników. Dopełnieniem procesu certyfikacyjnego był audyt. Specjaliści z francuskiego instytutu odwiedzili siedzibę firmy i już na miejscu ocenili produkcję okien, ich magazynowanie, a także zweryfikowali prowadzoną dokumentację. Pod czujnym okiem audytorów w tutejszym laboratorium przebadano także losowo wybrane okno. Trzy inne okna przebadane zostały natomiast w laboratoriach CSTB we Francji. Tam również badano zarówno właściwości mechaniczne jak i użytkowe produktów linii Ideal 4000. Wyniki badań, audytu oraz obszerna dokumentacja dotycząca całego procesu produkcji przedstawiona została Komisji, która potwierdziła pozytywny wyniki całego procesu certyfikacji. – Warto podkreślić, że na tym nie koniec. Produkowane przez nas okna nadal będą systematycznie kontrolowane, a w firmie co pół roku będzie odbywał się audyt francuskiego instytutu. Certyfikat to zatem bezsprzeczny dowód na to, że produkowane przez nas okna nieustannie charakteryzują się najwyższą jakością i spełniają najbardziej restrykcyjne normy – dodaje Łukasz Kucharczyk.

Certyfikat NF oraz Acotherm dla firmy Eko-Okna

Firma Eko-Okna nie tylko uzyskała certyfikat NF potwierdzający jakość produkowanych okien ale także znak Acotherm, który potwierdza właściwości termiczne i akustyczne produktów, a którego nie posiada żadna inna polska firma.

Posiadanie certyfikatów wydanych przez CSTB, oprócz prestiżu na rynku europejskim, stwarza znacznie większe możliwości, jeśli chodzi o sprzedaż okien we Francji. – Certyfikat otwiera drogę do przetargów oraz inwestycji państwowych. Dzięki temu, że jesteśmy jego posiadaczem, nasi klienci mogą w nich uczestniczyć, a klient finalny może liczyć na państwowe dofinansowania dotyczące samej inwestycji. Dotychczas brak certyfikatu stanowił barierę nie do pokonania – mówi dyrektor Kucharczyk. Zdradza także, że w przyszłości Eko-Okna chcą poddać procesowi certyfikacji również inne produkty. W pierwszej kolejności wskazuje się tutaj okno z roletą. 

 

źródło: Eko-Okna

Zobacz również...

 
Na straży komfortu termicznego – ciepłe okna, drzwi i ściany
 • Na straży komfortu termicznego – ciepłe okna, drzwi i ściany
 • Trendy w aranżacji wnętrz, czyli modne drzwi w mieszkaniu
 • Okno na naturę – co warto wiedzieć o oknach drewnianych
 • Okna do domu w stylu skandynawskim
 • Okucia z serii NUOVA BERGAMO i FIRENZE – estetyka oraz funkcjonalność w jednym
 • Reklama

  Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

  Z myślą o klientach
Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Z myślą o klientach Rozmowa z Andreasem Geithem, dyrektorem wykonawczym SWISSPACER
 • Konstrukcje proste jak klocki Lego – rozmowa z Mariuszem Megierem Dyrektorem Zarządzającym firmą Orgadata East Europe w Polsce i Europie Wschodniej
 • Mniejszy wysiłek, wyższa jakość – roboty przejmują produkcję rozmowa z Krzysztofem Mędralą współzałożycielem firmy Śląska Fabryka Okien KNS
 • Jakość nie do przebicia - rozmowa z Grzegorzem Sołtysem, dyrektorem oddziału Vetrotech Saint Gobain
 • Elastyczność, innowacje, doskonały serwis - rozmowa z Januszem Pacudą, Dyrektorem firmy PREZ-MET
 • Co to jest innowacja?
 • Co to jest innowacja?
 • Wysokie parametry techniczne Ponzio PE 78N – potwierdzone przez Instytut IFT w ROSENHEIM
 • Roto Room – otwarcie wzorcowego salonu stolarki
 • Program partnerski "Rekomendowane Salony Stolarki"
 • Piana montażowa Flexifoam doceniona przez Instytut Techniki Budowlanej
 • Strefa partnera:

   
   
  galerie:     panopticum     wieśniacze życie    siedziby    polityka prywatności

  Wydawnictwo bud media
  ul. Szajnochy 14 85-738 Bydgoszcz
  Tel: 534 536 958

  Copyright 1994-2018 Oknoserwis.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.